Král pustiny

Dobrodružný příběh milenecké dvojice, která se z nerozumu ocitne mezi členy lupičské bandy, se odehrává na Divokém Západě v době zlaté horečky. Po malicherné hádce se chlapec rozhodne, že se na hranicích přidá k lupičům. Dívka se vypraví za ním, aby ho od nerozumného činu odvrátila, je však lupičskou bandou zajata a zamiluje se do ní její vůdce, takže je mezi muži nejhrubšího zrna poměrně v bezpečí. Dívka se stále trápí, že svým chováním přivedla svého milého na cestu zločinu. Využije příležitosti a nechá se s ním tajně oddat a společně pak hledají cestu, jak zločincům uniknout. Podaří se jim to až po řadě nebezpečných situací. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/102793/kral-pustiny-102793.jpg 49

13.10.2020

Spíše slabší průměr.

Francoa
24.11.2014

Knihu Král pustiny jsem často čítával od svých 12 do 20let.Když se od nás táta odstěhoval, tak jsem po ZVS knihu sehnal vydání z nakl. NOVINA, které jsem četl několikrát, naposledy někdy v 90 letech.Teď jsem konečně sehnal vydání z roku 1926 s ilustracemi z filmu.Je to výborný román o šílení po zlatě, zromantizovaný příběh Henry Plumera( Jack Kels ) a také drsného Guldena (Helm Boon).Kniha je opravdu čtivá a pro mě vzpomínka na bezstarostné dětství a mládí.

Francoa

Zane Grey napsal pouze dva zlatokopecké romány.Byl fascinován příběhem Henry Plummera a zpracoval ho po svým.V roce 1916,kdy román vznikl musel na přání
editora příběh přepracovat.Teď konečně v U S A příběh vyšel podle původního rukopisu pod názvem Cabin Gulch.Vydání Pohraniční legie bylo 5krát zfilmováno,1919,1924,1930, 1934 a1940.Knihu Král pustiny mám od dětských let rád,ale nové necenzurované vydání
by mne také zajímalo.