Přemyslovci: Zrození království

Zrození království se odehrává v době bojů mezi přemyslovskými knížaty o český trůn. I když byl Přemysl až čtvrtý syn krále Vladislava, nezůstal stranou a po boku svého bratra Bedřicha se nejvíc zasloužil o získání ztraceného otcova trůnu, který načas obsadil s pomocí Fridricha Barbarossy kníže Soběslav. Ale ani po smrti vévody Bedřicha nebyl Přemysl první v nástupnictví. Připojil se s nejmladším Vladislavem ke křížové výpravě do Svaté země a právě tam mezi nejpřednějšími vladaři Evropy si získal věhlas a respekt, které ho předurčily k dráze panovníka. Historická kronika PŘEMYSLOVCI pokračuje druhou knihou Cestou krále....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/353811/big_premyslovci-zrozeni-kralovstvi-jEA-353811.jpg 4.218

Kniha Přemyslovci: Zrození království

Shashlick
04.08.2021

Styl paní autorky mi vůbec nesedl a knihu jsem odložil po dočtení první kapitoly - tedy po nějakých čtyřiceti stranách.
S přehršlem postav bych si ještě nějak poradil, i když si myslím, že by šlo se s nimi seznamovat lépe, než od začátku chrlit na čtenáře všechny vztahy rodinné i jiné. Vadilo mi však nenadále přeskakování v čase i místě leckdy bez jakékoliv souvislosti.
Kniha je psaná převážně er-formou, ale často přechází do ich-formy různých postav. Na jedné straně takhle prostřídáte třeba tři postavy.
To vše mě neskutečně mátlo a k této autorce se již asi nevrátím.

Luigi1
29.12.2020

Přemyslovci je vděčné téma

jindrich7442
06.05.2020

Na romány paní Vaňkové jsem čekal do nakoupení celé serie. Nemám totiž rád, když na jednotlivé díly musím dlouho čekat. Děj potom není tak souvislí a unikají detajly. Nicméně při prvních řádcích mě vyprávění zaujalo. Trochu jsem bojoval s tím jak děj přeskakuje do rovin uplně mimo "domácí prostředí" a spousta času se věnuje dění ve Svaté zemi. Výklad účasti řady Přemyslovců na křížové výpravě mě překvapil, ale vlastně proč ne? Proč nespekulovat o tom co vlastně dělal Přemysl, když neseděl na knížecím stolci, než spekulovat o tom, co tu chvilku dělali na knížecím stolci Ti, kteří se tam střídali jak fusekle. Navíc člověku docházejí mnohem větší souvislosti ze zahraničních poměrů, které nemalou mírou ovlivňovali postavení českých knížat, vévodů a následně králů a jejich zemí. S chutí se zakousávám dalším dílem a jen mě mrzí, že s přicházejícím jarem přibívají povinnosti pro které nezbývá moc času a energie na čtení.

karel2592
28.01.2020

Tato serie Přemyslovci je jedna z nejlepších co jsem v poslední době četl.

Kerberos
21.07.2019

Velmi obsáhle popsané osudy Přemysla Otakara I.,jeho vztah s bratrem Bedřicem vláda na Moravě,vyhnanství ,svatba s Adlétou Míšeňskou,kterou po dvaceti letech manželství zapudil.

Mirka2778
30.12.2018

Tohle už není knížka do batůžku na každou volnou chvilku, ale i tak jsem prvními třiceti lety Přemyslova života prolétla za týden.
Když čtu "paní Vaňkovou" říkám si proč spisovatelé musejí vymýšlet "neskutečné romány"? Přece úplně stačí napsat to, co se opravdu dělo. Tedy, autor musí mít její vypravěčský talent.