Přemožitel neviditelných dravců

Umělecká reportáž o životě a díle francouzského chemika a bakteriologa představuje osobnost L. Pasteura jako vědce, objevitele i člověka a ukazuje, jak hluboce zasáhlo jeho dílo do dějin lidstva.

https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/41557/premozitel-neviditel-41557.jpg 4.739

Kniha Přemožitel neviditelných dravců

Lucie341

Naprosto úžasná kniha o úžasném, pracovitém a skromném člověku. Z knihy se dozvíte spoustu o objevech Pasteura a jak k nim došel, přitom se vůbec nenudíte, vše je popsáno velmi zajímavě a vše je pochopitelné i pro laika. Kniha popisuje velice hezky i osobnost Pasteura a jaké měl kvůli objevům trápení. Je o něm psáno velmi mile. Jedině začátek o dřívějších morech možná nemusí někoho úplně zaujmout (někteří lidé dříve v hrůze z moru skákali do moře), tak přeskočte k rodičům a narození Pasteura. I při opakovaném čtení je stále zajímavá. Bohužel dnes většina lidí vůbec neví kdo to byl, ani ti co byli na očkování proti vzteklině. Přijde mi to smutné vzhledem k tomu, co vše Pasteur svým objevům obětoval, i po mrtvici pracoval na 100 procent a pracoval i v noci.

uzivatel8585

Kdysi ještě na gymplu nebo možná na základce jsem si to omylem, čistě na základě toho názvu, otevřel někde v prostředku, dočetl a pak teprve začal od začátku. Je to skvěle napsané.

boxas

Je škoda, že se životopisné knihy až tak moc nečtou. Tahle ale za přečtení určitě stojí.

Abroš
17.02.2020

Skvěle napsaný životopis L.Pasteura.Četl jsem ji už dřív a díky ní se člověk trochu zorientoval v termínech pasterizace,léčbě vztekliny a sněti(antraxu).Mohu jen doporučit,velmi čtivé.

petr_
03.01.2020

Velmi pěkný životopis chemika, který objevil mikrobiologii jako vědu. Knihu jsem četl v pubertě, ale byla velmi zajímavá a poučná.Byl to vlastně první životopis, který jsem v životě četl a dodnes na ní vzpomínám.

aktijnov
18.02.2019

Jsem trochu zklamaná. Předcházející recenze byly plné nadšení, proto jsem knihu začala číst. Životní příběh Louise Pasteura byl bezesporu velmi zajímavý a hluboce smekám před neuvěřitelnou pílí a vytrvalostí hlavního hrdiny. Text knihy je ale poplatný době, ve které vznikal. Vadila mi narážka na Marxe, Fučíka i ty další (velmi časté) na "prohnilé" feudály. Do příběhu to nepatřilo a kazilo celkový dojem.

slyvuska
28.08.2016

Prostě bomba! Nádherná, milá, čtivá a hlavně úžasně poučná...

Lem
20.07.2016

Omšelé vydání knihy z roku 1968 s téměř již muzejní vůní mi zpříjemnilo volný čas a připomělo nutnost obracet se k minulosti s obdivem a respektem k lidem, kteří přinesli lidstvu pokrok v neúprosném boji o život na naší planetě. Kniha má co říct v osmnácti i o čtyřicet let později. Je velmi zajímavé číst opět knihy již dávno přečtené.