Jen si troufni

Jen si troufni https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/218312/bmid_jen-si-troufni-218312.jpg 4 529 86

Překroč svůj stín série

< 2. díl

Kdyby někdo znal celou pravdu o Beth Riskové a jejím životě, okamžitě by poslal její matku do vězení a sedmnáctiletou Beth bůhvíkam. Takže chrání mámu za každou cenu. Dokud se na scéně neobjeví její strýc a přinutí Beth si vybrat mezi máminou svobodou a svým vlastním štěstím. Beth se musí nastěhovat k němu, žít s ním a jeho ženou, která ji nenávidí, a chodit do školy, kde jí nerozumí. Ani trochu. Snad kromě jednoho kluka… Ryan Stone patří mezi zlatou mládež. Populární hráč baseballu a hvězda místního týmu má však tajemství, které nesmí nikomu prozradit. Ani kamarádům, se kterými sdílí všechno včetně hecování a výzev. Která z nich je nejšílenější? Pozvat na rande Skejťačku, která by o něj nezavadila ani pohledem. Z výzvy se ale stane přitažlivost, kterou Ryan ani Beth nečekali. Najednou kluk s bezchybnou pověstí riskuje své sny a život pro holku, co miluje. A holka, která k sobě nikoho nepustí blíž než na pět metrů, si to najednou troufne.... celý text

Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , CooBoo

Dare You To , 2013

MAU256
01.01.2023 5 z 5

Tak to byla síla, dosti čtivý příběh. Beth jsem obdivovala, byla tak strašně silná a dělala vše, aby zachránila mámu, ale jaký byl její život? Jak to může matka svému dítěti udělat? Ryana jsem chápala, vždyť bavit se, když jste takhle mladí a nikomu tím neublížit, proč ne? Jenže pak se to zvrtlo. Ale protože Ryan nikdy neprohrává, tak se nenechal odradit a zabojoval, a to nejenom o lásku, ale také o svůj život, který by nebyl otce ani matky, ale jeho. A Scott? Ničilo ho, že jí dříve nepomohl, ale chtěl to všechno napravit a jsem ráda, že se mu to nakonec podařilo.

Ryan se přimáčkne blíž, ochranářsky mě obejme kolem pasu a zavře oči. "Důvěřuju ti." "Slušný pokus." Jemně do něj šťouchnu loktem své sádry a jemu se zvedne hruď, jak se zachechtá. Je to úžasný pocit, dělat si z něj zase legraci. "A tu druhou věc. Řekni to." "Miluju tě." Rozplývám se v jeho teple a jeho síle a taky zavřu oči. "Ještě." "Miluju tě," zašeptá.

Jája92
27.12.2022 4 z 5

Neodolala jsem a po přečtení prvního dílu, jsem se vrhla ihned na další. Na vyprávění z obou stran hlavních aktérů jsem si zvykla v předchozí knize, takže mě to již nepřekvapilo.
V prvním díle jsme se seznámili okrajově s rebelkou Beth, potěšilo mě, že jí autorka věnovala další díl. Je to příjemná změna, kdy je hlavní hrdinka potížistka a Ryan slušně vychovaný chlapec, který slepě plní přání svých rodičů.
Opět se tu vyskytlo závažné téma, školní prostředí plné falše a šikany. Vyprávění z pohledu Beth bylo opravdu silné, z pohledu Ryana trochu ztrácelo svůj náboj.

romca4180
14.06.2022 4 z 5

Tento díl se mi líbil o něco míň.. Co si musela Beth prožít, bylo fakt šílenství, to bez debat, ale už to nemělo takové grády z Ryanova pohledu..

moma08
12.04.2022 4 z 5

Tento díl byl dle mého názoru určitě o půl ⭐ lepší než předchozí.
I když to bylo YA, tak mě to vtáhlo do děje, že jsem musela číst než jsem to měla.
Super knížka.

vlkove
04.12.2021 4 z 5

HODNOCENÍ SÉRIE: 85 %

janka2000
16.05.2021 5 z 5

Kniha mi připomínala Normální lidi. Na knihu pro mládež je to velmi silný a dobře napsaný příběh. Ryan je sportovec, který zjistí, že umí i něco jiného, že jeho život neřídí rodiče, že se i on sám může rozhodovat, že nezáleží na ostatních. Kdežto Beth zjišťuje, že může cítit, může chtít a že není zodpovědná za ostatní.

Ella161
11.04.2021 5 z 5

Jeden z nejsilnějších příběhů, které jsem kdy četla. Já si myslela, že to bude ta typická love story, kde je populární kluk děvkař a zamiluje se do nepopulární holky. Jak moc jsem se v tomhle zmýlila a díky bohu za to! Bylo to z části něco nového a já si to moc užívala. U knihy jsem několikrát cítila strašné zoufalství, lítost i smutek. Několikrát jsem brečela, protože jsem se nad tím moc zamýšlela a hlavně mi bylo líto Beth.

Beth... Nedokážu si představit, že bych měla zažít alespoň polovinu toho, co ona. Na jejím místě bych se zhroutila a nevěděla co se sebou. Jenže jí každá špatná zkušenost přinutila být silnější i drsnější. Přesně tak. Schovávala se za maskou drsňačky a mrchy, protože by to jinak nezvládla. Avšak její opravdový já bylo tak moc zlomený. Nedivila jsem se jí a bolelo mě to číst. Vím, že je to jen smyšlený příběh, ale to, co se stalo jí, se děje běžně ve světě a je to fakt hnus. Skoro o tom nemohu ani slyšet, natož o tom číst. Moc jsem jí obdivovala. Už jen za to, že svojí mámu nezavrhla, i když to opravdu ukázková máma nebyla. Strašně jsem jí přála štěstí i radost ve svým životě, což obojí našla, jak nám může být všem jasné.

Ryan byl fajn. Měla jsem ho ráda, i když jsem nesouhlasila s tím, co ze začátku Beth udělal. Bylo to klišé, protože tohle je už v tolika příbězích. Štval mě tím a nadávala jsem mu, ale pak jsem mu všechno odpustila, když si uvědomil, že tohle není v pořádku. Navíc měl body k dobru za to, že po nějakém čase řekl Beth pravdu a dále to před ní netajil. Navíc fakt jsem si užívala to, že každý týden nestřídal holky. Už je to dlouho, co jsem četla příběh v tomhle žánru, kde tohle nebylo. Mile mě to překvapilo. A také mě mile překvapilo to, jak úžasnou měl osobnost. Nebál se dát najevo city. Nebál se si sám sobě přiznat, že k někomu něco cítí. Byl to gentleman a na jeho věk se choval velmi vyspěle. Kéž by by byli takový kluci i v téhle době!

Příběh jsem prvně četla před rokem a už tehdy se mi strašně líbil. Každopádně mám pocit, že po druhém přečtení se mi líbí snad ještě více. Pokud knihu neznáte, tak se doporučuji podívat na anotaci (popřípadě další recenze) a knihu si přečíst. Fakt tím nic nezkazíte a jsem si jistá, že si jí opravdu oblíbíte.

illca2
25.03.2021 4 z 5

Za mě určitě lepší díl, jak ten předešlý. Emotivní příběh, který dokáže v člověku vyvolat spoustu emocí. To čím si musela projít Beth, je svinstvo. O to mě víc těší, že potkala takového spravňáka jako je Ryan.

Ann98
10.02.2021 4 z 5

Originální příběh, který je silně emotivní. Námět knihy se mi velmi líbil. Oceňuji střídání hlavních postav ve vypravování. Jak Beth tak Ryana jsem si velmi oblíbila. Oceňuji rozdělení rolí, kdy tentokrát hlavní hrdinka je tou rebelkou a hlavní hrdina slušně vychovaný a oblíbený. Právě toto knihu dělá výjimečnou a zvedá její hodnocení. Samotný příběh je velmi emocionální, ukrývá v sobě to nejhorší, co by mohlo mladého člověka potkat. Příjemné rychlé čtení, které můžu jedině doporučit.

jinbr
25.11.2020 3 z 5

Uf, s tímto dílem jsem tedy opravdu bojovala. Neustálý negativní a odmítavý přístup, zdůrazněný snad v každém odstavci, mě při čtení doslova dusil. Jak už jsem psala v hodnocení předcházejícího dílu, opakuje-li se to příliš často, je to pro příběh samotný rušivé. I když vezmu jako skutečnost, že se takový příběh může stát (dětství hrdinky), a také se neumím tak úplně vcítit do jejích pocitů, resp. do toho neustálého negativismu a odmítání, chápu, že je těžké po takových zkušenostech někomu věřit a věřit ve zlepšení celkově. Neustálé mentorování typu "nezasloužím si, nejsem hodna, je to moje vina..." mě pak spíše odpuzuje. Stejně jako takto smýšlející člověk odpuzuje ve svém okolí lidi, kteří by mu rádi přispěli k pocitu cítit se dobře a lépe.

Alnima
10.11.2020 4 z 5

Moc se mi tu líbili obrácené role. Holka dračice a kluk svatoušek. Hezká YA.

Kudík
05.09.2020 5 z 5

Moc pěkné čtení. Beth mi sice v prvním díle až tak sympatická nebyla, ale následně (po přečtení - čím si prošla) chápu její chování. No a Ryan, ten měl jediné mínus, a to, že rovnou nepodpořil Marka. Jinak kluci v této sérii mají neuvěřitelné charaktery. Jak ráda bych si přečetla i další díly, hlavně o Isaiahovi a Loganovi.

Makaja
18.07.2020 3 z 5

Jsem zklamaná, po první knize série jsem myslela, že to bude fajn. Ale....tady je to přesně jako přes kopírák After a spol. Chce ji, ona jeho taky, ale protože si zas myslí, že on ji ne, tak ho nechce a tak je to furt dokola. A zase na začátku sázka, vskutku "originální". Nic hlubšího v tom tentokrát vlastně není, matka alkoholička není až tak dramatická linka. Nebavilo, nepřekvapilo, bude zapomenuto. Lituju, i ty tři hvězdy jsou až až.

Lenjulka
29.05.2020

Kniha se mi líbila, jen mi bylo líto Isiahe, u kterého bylo vidět už v prvním díle, že k ní cítí víc. Doufám, že bude i další díl s ním.

adela2230
19.05.2020 5 z 5

Kniha je super, je to neobvyklý přístup. Kluk je opravdu slušný a holka je sice dračice, ale nechá se zkrotit.

Ella161
11.05.2020 5 z 5

Tak tohle bylo něco! Jsem strašně ráda, že jsem na knihu narazila. Konečně příběh, kde není kluk děvkař. To je příjemná změna a ke všemu je panic. Chová se hezky a nebojí si přiznat, že se zamiloval. Obě postavy jsem si hned oblíbila. Přiznám se, že jsem si myslela o Ryanovi, že bude typický sukničkář. Nemohla jsem se víc mýlit. Příběh je v podstatě o tom, hledání sama sebe. Bylo hrozné, čím si Beth musela projít a strašně mě to mrzí. Každopádně i na ní se štěstí usmálo a konečně začala doopravdy žít. Příběh doporučuji!

mišule5
18.04.2020 5 z 5

Druhý díl romantického příběhu mně velmi bavil. Celý příběh jsem prožívala spolu s Beth, která je úplně odlišná, člověk ji musí pochopit aby ho kniha zaujala. Sice mi některé její myšlenkové pochody vadily, ale i tak se mi knížka líbila a jsem ráda jak všechno dopadlo.....:)))
Snad tohle není poslední knižní dílo od této autorky, protože píše skvěle!

Myška43
06.04.2020 5 z 5

Opět drsný, a přesto překrásný příběh plný emocí. Zase přečteno jedním dechem.

Kacennnka
04.11.2019 5 z 5

Úžasné, skvělé, dokonalé. Možná byl konec trochu moc uspěchaný, ale to nic nemění na to, že je to skvělá kniha. Nedá se říct, jestli to bylo lepší nebo horší než první díl, protože jsou to dvě úplně odlišná díla, o jiných lidech na novém místě. Ale stejně, Beth byla lepší hrdnikou než Echo.

jitka7
04.10.2019 3 z 5

Pro mě na začátku trošku náročnější pochopit Beth, dokud se nezačtete a nepochopíte a nepoznáte. Je to opravdu kniha pro mládež, přesto je něčím zajímavá. Tak mladý člověk se potýká s takovým problémem. Chování matky bylo pro mě naprosto nepochopitelné. Ale chápu, proč se o ni Beth pořád starala a vracela se k ní. Kniha o druhé šanci a novém začátku.