Jen si troufni

Jen si troufni https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/218312/bmid_jen-si-troufni-218312.jpg 4 529 86

Překroč svůj stín série

< 2. díl

Kdyby někdo znal celou pravdu o Beth Riskové a jejím životě, okamžitě by poslal její matku do vězení a sedmnáctiletou Beth bůhvíkam. Takže chrání mámu za každou cenu. Dokud se na scéně neobjeví její strýc a přinutí Beth si vybrat mezi máminou svobodou a svým vlastním štěstím. Beth se musí nastěhovat k němu, žít s ním a jeho ženou, která ji nenávidí, a chodit do školy, kde jí nerozumí. Ani trochu. Snad kromě jednoho kluka… Ryan Stone patří mezi zlatou mládež. Populární hráč baseballu a hvězda místního týmu má však tajemství, které nesmí nikomu prozradit. Ani kamarádům, se kterými sdílí všechno včetně hecování a výzev. Která z nich je nejšílenější? Pozvat na rande Skejťačku, která by o něj nezavadila ani pohledem. Z výzvy se ale stane přitažlivost, kterou Ryan ani Beth nečekali. Najednou kluk s bezchybnou pověstí riskuje své sny a život pro holku, co miluje. A holka, která k sobě nikoho nepustí blíž než na pět metrů, si to najednou troufne.... celý text

Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , CooBoo

Dare You To , 2013

dikyna
22.03.2015 5 z 5

uzasny:-D

amysa
18.03.2015 4 z 5

Autorka v příběhu Překroč svůj stín nasadila laťku hodně vysoko... Ryan byl taky takový miláček jako Noah, ale já si prostě nemůžu pomoci, jednička se mi líbila nějak víc... Ta mě doslova dostala a tady jsem ten stejný pocit prostě nezískala, asi jsem čekala ještě něco navíc... Čtivé je to samozřejmě taky, ale chvílemi jsem cítila, že se některá slova, myšlenky a pasáže zbytečně znovu opakují... A možná, že kdyby se právě v tom počtu stránek lehce ubralo, tak by knížka mohla získat více takové té opravdovosti, uvěřitelnosti a zkrátka by měla úplně jiné "grády".
No, ale tak špatné to úplně nebylo, ráda si od Tebe Katie zase něco přečtu, jen tentokrát je to "pouze" za čtyři:-)

Anne Leyyd
15.03.2015 4 z 5

Jen si troufni je velmi zdařilý román, který volně navazuje na knihu Překroč svůj stín. Hlavní postavy Ryan a Beth jsou mnohem reálnější a stejně tak jejich problémy, které přímo vychází z dnešní doby a mnoha lidem nebudou cizí.

Nebýt nudnějších a mnoha zbytečných pasáží, které jsou do děje zařazeny, neměla bych jí téměř co vytknout. Pokud se vám styl psaní Katie McGarry v předchozí knize líbil, neváhejte nad touto.

Brambram
14.03.2015 4 z 5

Super, pořád romantika, pořád ty staré známe postavy. Jen už to prostě není takové to whauu jako první díl. Nicméně určitě stojí za přečtení.

anibeni
12.03.2015 4 z 5

Tato kniha tady má samé super komentáře... a ano, i mě se líbila, líbila se mi tak, že jsem četla téměř v jednom kuse. Přesto jí ale dávám "jen" čtyři hvězdičky... proč..? První díl byl pro mně něčím, na co dlouho nezapomenu.... Sedl mi styl psaní a střídání kapitol dle postav, sedl mi příběh samotný... Byla to kniha, která mě prostě dostala... druhý díl byl taky super, ale už to bylo něco, co znám.... Přesto si tento druhý díl drží vysokou úroveň..

Chensie
08.03.2015 5 z 5

Je to žánr Adult. A Katie McGarry tento žánr bravurně ovládá, protože obě knihy (Překroč svůj stín a Jen si troufni) mám doma v knihovničce a patří mezi jedny z nejlepších ze žánru NA. Kniha byla svizná, neočekávala jsem zázraky, protože NA je prostě o tom samém. Romance a mladí lidé, do toho nějaké trápení. Mně se to moc líbilo. Neměla jsem výtku, snad jen... že nevím, jak to dopadlo s tím plesem a kdo se stal královnou... :o)) Podle této knihy tuším, že bude ještě pokračování. Noah a Beth jsou vyřešení, ale co Is? Jakmile bude třetí díl, bez rozmyslu kupuji a čtu. Bude se mi v knihovničce vyjímat celá série, kterou si jistě znovu přečtu! :o)

Bee
02.03.2015 5 z 5

Asi už začínám měknout, ale další díl taky hodnotím pěti hvězdami. Hlavním důvodem je fakt, že ačkoliv je tohle tak strašně často omílaný téma, autorka to prostě zvládla a napsala to čtivě a ne až tak moc klišoidně.
Dějově mě to bavilo, i když je to sem tam dost předvídatelné, ale tahle tématika mi občas sedne, takže jsem se začetla a nepřestala, dokud jsem se nedostala až na konec a to už o něčem svědčí.
Každopádně - co se postav týče, už jsem si je tolik neoblíbila jako Echo a Noaha z prvního dílu, ale věřila jsem jim to. Vedlejší postavy opět - a to jsem již zmiňovala u předchozího dílu - do očí bijící manipulace. Autorka se zřejmě zas až tolik nechce zabývat ostatními, takže vedlejšáci jsou většinou naprosto evil a nutí hlavní protagonisty být dokonalými/součástí stáda poslušňáčků/apod. A tohle je jediná slabina. Dějově to stálo za to a taky se k tomu určitě vrátím.

malazluta
29.01.2015 3 z 5

Tato kniha mě zrovna moc neuchvátila, neříkám, že je špatná, ale prostě někdy vás příběh zrovna neosloví. Je to už nějaká doba co jsem ji četla a stěží si vybavuju zápletku, což se mi u prvního dílu nestalo. Prostě nejsem cílová skupina:-)

Lenka.Vílka
18.01.2015 5 z 5

Byla jsem nadsena. Od zacatku az do konce...nejdriv me zarazilo, ze ma kniha tolik stran, ale uz po par stranach jsem za to byla vdecna. Tenhle dil byl jiny nez prvni a mozna o chlup lepsi nez prvni. Nebudu se rozneznovat nad tim, jak je bajecne, ze je kniha psana z obou stran (mam to tak radeji a cim vic knih tak bude, budu spokojenejsi), proste mi prijde ze z ich se dozvim vic informaci a emoci a ze tady toho bylo hodne. Libil se mi posun charakteru, libil se mi dej a pokud bych se za kazdou cenu snazila byt objektivni, stourala a snazila se najit nejakou chybicku, nestalo by tak...

PetraBery
02.01.2015 5 z 5

Líbilo... Bavil mě pohled z obou stran, chování Beth se po seznámení s její minulostí a životem s mámou dalo pochopit... Ryan zjistí, že dokonalost "na povrchu" není všechno... Knížka se mi četla opravdu dobře, další díl rozhodně nevynechám.

Karolína18
27.12.2014 4 z 5

Na tento díl jsem se těšila více než na ten první, ale tak úplně to nesplnilo moje očekávání. Zdálo se mi, jako by mi některé souvislosti unikaly. Musím ale zase uznat, že postava Beth se mi vážně líbila. Asi tak do poloviny knihy jsem stále doufala, že to dá dohromady s Isaiahem, i když mi bylo jasné, že se to nestane. Nebyl to úplně špičkový příběh, ale zabavil mě a vůbec jsem neuvažovala o tom, že bych ho nedočetla.

Laf
02.12.2014 4 z 5

Skvěle napsané. Je fajn si přečíst něco dalšího o lidech z prvního dílu. Doufám, že bude nějaké pokračování :)

paja0903
01.12.2014 5 z 5

Musím uznat, že po předčtení knihy "Pushing the Limits" kde se mi líbili postavy Echo a Noah, ke kterým jsem se ráda každý večer vracela, jsem si myslela, že už mě žádná kniha od téhle spisovatelky nenadchne a ono hele....
Kniha "Dare You To" se mi líbila ještě více. Skoro těch 445 stran uteklo pouhým jedním mrknutím oka. Kniha byla více rozpracovaná a promyšlená do detailu, což mi najednou přišlo, že u knihy "Pushing the Limits" více věcí chybělo, ale přece jenom první kniha od spisovatelky a i tak zaujala. Tyhle knihy se mi libí s toho důvodu, že spisovatelka si vzala části života, kde poukazuje na to, že někteří lidé nemají dokonalý život, jak si vždycky myslíme, že ty "nejbohatší lidé" mají problémy se kterýma si neví rady a do toho ještě přidá lásku, která sice není jako od Williama Shakespeara ale přece, kdo by nechtěl od nějakého kluka, který za vás bojuje slyšet, že jste pro něj ojedinělá.
A přece jen doufám, že CooBoo vydá další knihy jako je "Crash intro you", která je jenom o Isaiah Walker, či nová kniha, která je opět o Echo a Noah - "Breaking the Rules"

KatnissLavender
25.11.2014 5 z 5

Prostě dokonalá! Štve mě, že nedokážu přesně říct, čím mě tato kniha tak nadchla, ale je prostě báječná! Děj je originální, hlavní postavy mají rozvinutý charakter a byly mi od první chvíle sympatické, což je pro mě důležité, protože s nimi pak příběh víc prožívám. V celé knize není jediná pasáž, která by se mi nelíbila, nebo která by byla zbytečná, naopak! Po dočtení jsem byla v šoku, že už je konec! A to na mě čekal až po přečtení téměř 450 stran! V knihách tohoto žánru často narážím na pasáže, kde si říkám: " No to snad ne! Takhle debilně ( promiňte mi to slovo ) se snad nemůže nikdo zachovat!" nebo: " Tak tohle by se v reálném životě nikdy nestalo!" Prostě naivní a hloupí hrdinové v pohádkovém světě. Tady to tak ale není!!! Vždycky když jsem to čekala, mě autorka překvapila reálností a normálně myslícím jedincem! Takže já byla velice spokojená a všem (možná spíš starším náctiletým ) doporučuji k přečtení!

Blančitos
17.11.2014 3 z 5

Nebylo to špatné, ale zklamalo mne, že to byla překopírovaná verze Překroč svůj stín. :-o

ciniminisek
07.11.2014 5 z 5

Jen si troufni je kniha plná emocí v různých podobách a my můžeme zjistit, že vzkvétající vztah dvou lidí není jediný cit, kterému se říká láska, protože ačkoliv má podob nespočet, ne vždy je to ta správná...

Samira
05.11.2014 4 z 5

Moc pěkná knížka a taky opravdu podařená série. Za sebe, ale musím říct, že se mi první díl líbil víc. Hlavně to však bylo zápletkou kolem Beth. Jinak Ryan byl bez chybičky a jsem opravdu zvědavá na další díl.
Rozhodně však stojí za přečtení!

mmmisulka.r
28.10.2014 4 z 5

Nooo, tak tohle bylo trošku ostřejší než "Překroč svůj stín"... 1/3 knihy bylo jedno velké sprosté slovo, na můj vkus, tam toho bylo až moc :-(. Pak se to trošku zlepšilo.
Příběh byl fajn, drsný a vážný, mělo to šmrnc...
Doporučuji.
Na bux.cz ji mají v kategorii nad 10, já bych tuto knížku ale rozhodně nedoporučovala do 15let!

12103
27.10.2014 1 z 5

Strašně jsem se na tuto knihu těšila. Částečně mě zklamala. To co jsem v prvním díle považovala za originalitu se ve druhém díle čile kopírovalo. Bizardní situace se střídali s neuvěřitelností. Chování a jednání neodpovídalo dané psychice knižních hrdinů. Neublíží a čte se pěkně, jen se u toho nesmí moc myslet.

Maragad
16.10.2014 5 z 5

Katie McGaryová vezme klasickou Young Adult romanci a vloží ji do světa, kde děti nežijí jako v bavlnce. Naopak v jejích románech se setkáváme se šikanou, se školou uspořádanou tak, že na vrcholu sedí včelí královna, nevyhneme se ani týrání a zneužívání nezletilých a samozřejmě nechybí spousta drog a alkoholu. Bez toho všeho by bylo Jen si troufni jen obyčejným klišé. Ale takhle je to velmi intenzivní kniha, kterou prožijete do poslední stránky.