Překonejte komplex méněcennosti

Překonejte komplex méněcennosti https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/30421/prekonejte-komplex-menecennosti-30421.jpg 4 10 3

Kdo z lidí se někdy necítí trapně, příliš bezmocně nebo neschopně oproti ostatním? Většina lidí takový pocit někdy zažila, ale některým komplex méněcennosti kazí život. Bojácnost, hlavně chronická, často způsobuje, že se ti, kteří jí trpí, ohlížejí nejdříve na názory a hodnocení druhých lidí a podléhají působení svých emocí. Autor knihy představuje čtenáři postup, jak komplexu méněcennosti čelit. Vede ho po jednotlivých krocích, vyjádřených členěním kapitol, dává příklady jednání, řídí ho, aby se osvobodil od názorů a odsudků svého okolí, uvolnil emoce, překonal paralyzující úzkost a obavy a aby jednal podle svých přání a přijímal sebe sama takového, jaký je. Čtenář tímto postupným tréninkem přejímá kontrolu nad svými myšlenkami a jednáním.... celý text

Literatura naučná Osobní rozvoj a styl
Vydáno: , Portál

Vaincre son complexe d´ifériorité , 2008

hruskovalucie93
18.07.2016 5 z 5

Pomohla mi :)

petaSk
10.11.2013 3 z 5

Útlá knížka, která shrnuje pravdu a podstatu nízkého sebevědomí a nabízí i řešení. Čte se svižně. Rozhodně nevyřeší dlouhodobý problém, na to je příliš stručná a nemá prostor zabývat se příčinou, k tomu je třeba hlubšího vhledu a sebepoznání. Naopak, bez dalších informací hrozí, že si čtenář s hlubokým problémem toho na sebe vezme hodně najednou, s tím, že každé psané slovo v knize je dogma. Není to tak. Některé rady jsou sice pravdivé, ale příliš obecné, aby se jimi mohl čtenář bez užšího pochopení dlouhodobě řídit. Je vhodná pro zopakování důležitého, rychlou pomoc nebo rychlé povzbuzení pro ty, kteří už prošli nějakou hlubší sebeanalýzou a ví, jak se informace vztahují přímo k nim.

Manifest blech
24.06.2013

Poučné pro lidi, kteří trpí komplexem méněcennosti i pro ty, které pouze zajímá problematika.
V jisté fázi života každý tak nějak zažije pocit méněcennosti, tudíž doporučuji.

psychologie komplex méněcennosti

Autorovy knížky

Olivier Hauck
francouzská
2010  74%Překonejte komplex méněcennosti

Kniha Překonejte komplex méněcennosti je v