Prekliati králi - Keď král prehrá Francúzsko

Prekliati králi - Keď král prehrá Francúzsko

K šiestim zväzkom úspešného cyklu Prekliati králi pripojil Maurice Druon po vyše desaťročnej prestávke ďalší román. Zachytáva v ňom obdobie vlády Jána II, ktoré je zároveň výsekom z dejín storočnej vojny. Panovanie Jána II. sa nesie v znamení sporov o francúzske územie a o francúzsky trón.

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/33225/prekliati-krali-ked-kral-prehra-fra-CYv-33225.jpg 4.230

Prokletí králové (7.)

Quand un roi perd la France (1977)

Literatura světová, Romány, Historie
Vydáno:, Slovenský spisovateľ

Guinevra

Úžasné vyprávění, hlavně druhá půlka knihy. To dobývání hradu obléhací věží nebo líčení tažení na bitvu, okamžiky v předvěčer bitvy i samotná bitva u Poitiers, jako bych tam byla. Četlo se jedním dechem.

darthvader77
01.10.2015

Vše krásné jednou končí a nejinak je tomu v případě úžasného příběhu Prokletých králů. Stejně jako v případě Lilie a lvu i sedmička se posune v čase a tak nás Druon vhodí mezi události odehrávající se několik let po vypuknutí stoleté války. Všechny postavy z minulých dílů krom Eduarda III. už leží pod drnem, Francie se nachází v totálním chaosu, Anglie triumfuje díky bitvám u Křesčaku a Poitres, krále je zajatý, v zemi dvě nepřátelké armády. Do této situace vstupuje kardinál z Perigórdu vyslanec svatého stolce. Celý finální díl je vyprávěn z jeho pohledu v ich-formě. Názory vidící věci v souvislostech, svéráznýcharakter a vynikající zhodnocení situace vás provázejí celou knihou a vy si říkáte, jaký je to ale rozumný a osvícený člověk, obzvláště na svou dobu. Výborně to celou sérii zakončuje a je škoda, že se Druon nepustil do zmapování událostí kolem panny Orléánské, věřím že by i tohle bylo neméně působivé.