Přehled teorií osobnosti

Přehled teorií osobnosti https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29463/bmid_prehled-teorii-osobnosti-vZu-29463.jpg 4 92 14

Reprezentativní výběr třinácti nejvlivnějších teorií osobnosti v psychologii s důrazem na životní dráhy jejich autorů (S. Freud, C. G. Jung, A. Adler, K. Horneyová, H. S. Sullivan, E. Fromm, E. H. Erikson, J. Dollard, N. E. Miller, R. B. Cattell, K. Lewin, G. W. Allport, C. R. Rogers, A. H. Maslow, V. E. Frankl). Učebnice je určena studentům pedagogiky, psychologie, sociologie. sociální práce i odborníkům v praxi. Zaujme však každého, kdo chce porozumět mnoha často rozdílným výkladům lidského chování a dynamickým procesům, které působí v lidské osobnosti.... celý text

Literatura naučná , Psychologie a pedagogika

Vydáno: , Portál

A review of personality theories

džanaka
09.07.2023 4 z 5

Zajímavý přehled toho, kam to dotáhla psychologie v pojetí lidské osobnosti do konce 20. stol. Nejzajímavější je, že nedospěla k závěru, zda lidská osobnost vůbec existuje nebo je to jenom souhrn vnějších projevů člověka.
To staří už Řekové měli od Psýché určitější pojem.

xTerezax
25.05.2022 5 z 5

Přehledně prezentovány hlavní teorie osobnosti. Stručné, čtivé, výstižné. Perfektní jako studijní materiál.

Péťa Z.
14.05.2022 5 z 5

Tahle publikace mi pomohla ke zkoušce z psychologie osobnosti. Náš vyučující nám ji silně nedoporučoval - myslím, že mu vadilo, že studenti neleží v tunách knih a připravují se "jen" s tímto přehledem. :-D

los
23.02.2021 4 z 5

díky Drapelovi jsem zvládl přípravu ke zkoušce v rekordním čase, jasný výklad, přehledně uspořádaný, ale i čtivý, doporučuju

Momana
23.01.2021 5 z 5

Stručné, přehledné a naučné. Osobně jsem za tuto knihu, která informuje o tom nejdůležitějším z oblasti psychologie osobnosti, velmi vděčná.

Simona99
19.10.2020 5 z 5

Přehledné, čtivé. Pro vstup do oblasti psychologie super knížka.

hu_87
02.10.2020 5 z 5

Tenounká knížečka nutná jednak pro zájemce o jednooborovou psychologii (hlavně ideální na přijímačky, protože se tu shrnuje spousta věcí, co je nutný vědět), jednak o pro samotné studenty. Hezky napsané, čte se to skoro samo a snadno se z toho i učí, řekla bych.

Tyler
26.09.2019 5 z 5

Nejlepší podání jednotlivých teorií osobnosti, které se mi kdy dostalo do rukou!

Kee
09.10.2018 5 z 5

Velice přehledná a srozumitelná, cením i odkaz na základní díla těchto významných psychologů.

molt
30.09.2017 5 z 5

Za týden si udělat hrubý názor na jedny z největších mozků psychologie? S touto knihou to není nemožné!

Andy1503
30.09.2017 5 z 5

Čtu již podruhé, přínosné, stručné, ráda si i jen tak někdy otevřu a obnovím informace.

Zikus
28.11.2016 4 z 5

Celkem obohacující knížka. Během necelých dvou let jsem ji přečetl třikrát.

dark.ma93
05.03.2015 5 z 5

Jedno z nejpřínosnějších čtiv, které mi hodně dalo nejen ke studiu, ale i k životu.

Martinka 135
28.05.2014 5 z 5

Výborná kniha. Ve stručnosti shrnuty všechny základní a nejdůležitější teorie osobnosti . Je zajímavé sledovat, jak se pohled na osobnost v minulosti vyvíjel a stále vyvíjí. Pro mě velmi přínosné čtivo.

psychologie osobnosti přehledy

Autorovy knížky

Victor J. Drapela
americká, 1922 - 2013
2011  84%Přehled teorií osobnosti

Kniha Přehled teorií osobnosti je v