Předpotopní úvahy

Předpotopní úvahy https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/15234/predpotopni-uvahy-15234.jpg 4 11 2

Kniha esejů českého filosofa je summou jeho krického vztahu nejen k naší skutečnosti devadesátých let, ale k moderní civilizaci, politice a kultuře vůbec.

Literatura naučná , Filozofie

Vydáno: , Torst

JLBA
17.11.2022 5 z 5

Zaslouženě oceněná kniha (Cena Toma Stopparda (Nadace Charty 77)) jednoho z nejvýznamnějších marxistických filozofů v dějinách, autora Dialektiky konkrétního (1963), navazující na Lukacse a Heideggera. Český intelektuál Karel Kosík byl stalinismem pronásledován (STB zabavila tisíc stran jeho rukopisů). A jako každý filozof věrný pravdě kritizoval reálný socialismus, ale také excesy kasinového kapitalismu a mafiánské buržoazie zaprodané mezinárodnímu imperialismu. Kniha doporučená pro probuzené mysli.

Bassquiat
27.11.2020 1 z 5

Ufňukaná reakce postaršího filosofa na rozjeté devadesátky. Ostatně co mu vyčítat? Potkat cestou na fakultu kabriolet s Jonákem a pěti nahatýma teenkama muselo být už mimo jeho chápání. Z dnešního pohledu vskutku komický text. K potopě opravdu nedošlo.

Karel Kosík
česká, 1926 - 2003