Predátoři

Predátoři https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/3036/bmid_predatori-fcf-3036.jpg 4 317 48

Lidé už dávno ovládli svou planetu a chtějí víc, ovládnout vesmír - i čas. Možnost podívat se do minulosti je tak lákavá - spatřit svět před stamilióny lety. Svět rodících se kontinentů, svět patřící největším predátorům, co kdy na Zemi žili. Cestovatelé v čase ale netuší, že se vydávají někam, kam nepatří. Do prostoru a času, kde se setkají s něčím, s čím si nedokáží poradit ani jejich nejmodernější zbraně. Tam, kde je něco, co nás může zabít všechny.... celý text

BrutusMaximus
předevčírem 4 z 5

Je to jiný než ostatní knížky od Žambocha, ale taky super. Do minulosti lovit dinosaury, jako proč ne.

Arev122
15.04.2024 5 z 5

Pěkný, napinavý, dobrodružný sci-fi roman nás zavádí mezi dinosaury. Těším se na pokračování, mě se to velmi líbilo.

vlkodlaq
24.12.2023 5 z 5

Překvapivě dobré! Pro takový námět jsem nečekal takový spád a čtivost! Od páně Žambocha nečekané téma, přesto nezklamal. Příběh by si zasloužil pokračování, když už na konci bylo našlápnuto..

MichalHoráček
15.11.2023 5 z 5

Zajímavý počin od Miroslava Žambocha. Žádnej Koniáš ani upíři, ale dinosauři. A musím říci, že mě kniha bavila a pokračování bych si určitě rád přečetl. Tak se ho snad někdy dočkáme.

Moňas17
05.11.2023 4 z 5

Už odmala mám ráda sci-fi. A historii, pravěk; nejvíc právě druhohory (ale i středověk). (Taky jsem pisálek a něco leží v šuplíku...)
A mám zrovna období kdy více čtu právě o dinosaurech. Crichton zatím bezkokurenční, ale Žamboch výborný! Miluju, když mrznu strachy a nepomáhá být zachumlaná pod peřinou. :-D V tom se příběh povedl.
Příběh má spád, je napínavý, zajímavý. Ale stalo se mi párkrát, že jsem si nebyla jistá prostředím - jak vypadá, nicméně akčnost to vyvážila a úplně mi to nevadilo.
Spoiler.
První lov byl trochu trapný. Sauropodi by lovce rozdupali...A proč dravec zároveň hned útočil na lidi, když se mu nic nedělo a měl před sebou hostinu. A toho taky lovci lehce sundali. Bylo mi tak líto těch zvířat! Přičemž příliš dlouho to měli lovci dost snadné. Až tak, že jsem se těšila, až to lidem dinosauři nandají! :-D
Ale zas nápad s extrémně inteligentním druhem masožravců byl zajímavý. I to jejich působení na lidi a maskování. Ovšem to, že ovládli tak obrovské množství zvířat k útoku na lidi, všemožných druhů, to bylo přitažené za vlasy. A pak ten epilog taky trochu příliš i když chápu - krásně se tak otevírá možnost dalšího dílu. Bude?
Každopádně - zvykla jsem si na to, že příběh je prostě hooodně sci-fi. Užila jsem si čtení na plné pecky, přenesla jsem se do jiného světa, zapomněla na starosti. Bylo to super!
Díky moc.

jefff
25.07.2023 3 z 5

Asi jsem měl moc velké očekávání. Spojení osvědčeného jména české fantastiky a atraktivního tématu návratu do Pravěku mi přišel jako perfektní půdou pro skvělý příběh. Jenže ten byl překvapivě nezajímavý, nudný a nenápaditý. Přesouvání se divočinou Pravěku postrádalo napětí i atraktivnější dějovou linii. Postavy byly vesměs nezajímavé a bylo víceméně jedno, co které se zrovna děje. Hlavní hrdina měl alespoň nějaké zajímavější kontury a právě jeho role byla v knize zásadní. Ale to, že autor promrhal potenciál napsat fakt pecku, je hrozná škoda. Vlastně docela slabá kniha.

Meda77
18.02.2023 3 z 5

Ke knihám od autora se ještě určitě vrátím, psaní je stylově i vypravěčsky zcela na pohodu. Objektivně ke knize:
Námět o návratu do pravěku už tu mnohokrát byl, takže každý ví co má očekávat. V tomto směru autor nepřinesl nic co by v knize bylo nového. Převážnou stopáž knihy se hlavní hrdinové přesouvají z jednoho tábora do druhého, za mě zde chybí dějová linka, která by udržovala napětí. K postavám v knize si čtenář žádný vztah nevybuduje, možná tak trochu k hlavnímu hrdinovi, ostatní mi připadají jako maso do mlýnku. Poslední stovka stran už je v daleko svižnějsim tempu, ale to už autor moc nezachrání. V knize nenacházím nic co by se dalo označit za nadprůměr, je dobře čtivá což je plus, ale jinak zcela v průměru beletrie. Takže poctivé 3starsy,na 4 a více to rozhodně není, to by musela mít pro lepší díla tabulka 10 hvězd.

mr.Zdenek
10.01.2023 5 z 5

Tato kniha se mi líbila nejvíc ze všech, co jsem od něj četl. Pokračování si rozhodně nenechám ujít.

MilanKop
22.11.2022 5 z 5

Miroslav Žamboch opět nezklamal, ale upřímně bych byl nesmírně rád, kdyby bylo i pokračování :) Snad se toho jednou dočkáme.

NemmamSlov
20.08.2022 5 z 5

Žamboch je prevažne známy príbehmi Baklyho a Koniáša a málo ľudí tuší, že sa autor púšťa aj do písania o cestovaní v čase. Predátoři sú práve o tom. Hlavný hrdina mi síce nesadol, no samotný príbeh bol podaný zaujímavo. Expedícia sa vybrala do minulosti a to zrovna do doby dinosaurov. Žamboch výborne spracoval kolóniu dinosaurov, hlavne ich zvláštne schopnosti, v čom vynikali hlavne raptory. Raptory sa považujú za najinteligentnejšie plazy tejto doby a autor to využil. Jediné negatívum je pokračovanie, ktoré Miroslav Žamboch avizoval na konci knihy, no doteraz nič nevyšlo, čo je škoda.

nikatus
29.01.2022 5 z 5

Mistře, je mi už hodně let, mám přání, prosím druhý díl. Děkuji, za kladné vyřízení.

PAVEL917
11.03.2021 4 z 5

Mě se to líbilo. Děj měl spád a byl v celku dost napínavý. A kromě toho mám rád dinosaury :-) Konec byl sice nic moc, ale to ani nevadilo.

eviku19
02.03.2021 2 z 5

Preboha to bol, čo za koniec? :-D

PAVEL917
19.02.2021 4 z 5

Skvělá kniha. Vážně jsem se u ní dobře bavil. Už delší čas jsem nečetl tak dobrou sci - fi. Doporučuji a to nejen obdivovatelům dinosaurů :-)

LadyVader
09.11.2020 5 z 5

Jsem nadšená, knížku jsem přečetla jedním dechem asi za dva dny, až mě mrzelo, že už jsem na konci. Pořád čekám, že vyjde druhý díl, který je na konci jasně avizován, ale pořád nic... :(

Hzjena
16.06.2020 3 z 5

Smutné.....:/

Tak hezky to začíná. Čtenář se pomalu seznamuje s hlavním hrdinou, obeznamuje se s jeho prací a okolím, a nakonec přichází zajímavá zápletka v podobě možnosti, která se nemůže nevyužít.

Náhodou jsem nedávno poslouchal Crichtonův Jurský park a opravdu jsem se těšil na srovnání, jak se s touto tématikou popasuje ,,náš,, v celku nadaný ,,brakař,,.

Někdo zde namítal, že prvních 100 stran můžete přeskočit, páč jsou nezáživné a ,,nic,, se neděje a jen probíhá již zmiňovaná seznamovačka s hlavním hrdinou. Mě to naopak bavilo a opravdu mi to připomnělo Crichtona. Následuje očekávaná jurská jízda, která mě přilepila ke knize a v duchu jsem uznale Žambocha začal plácat po rameni. A pak se to posr….pokazilo.

Charaktery byly povedené i když pár jich bylo dosti anonymních a autor je shrnul v pár větách, které tam humpolácky vlepil. Takže když došlo na mentální souboj vojáko/lovco/šamana poprvé jsem začal tušit že je zle. Pak už to šlo od desíti k pěti...Po prvním lovu se museli všichni 2 dny dávat dohromady a v jatkách které přijdou později si nikdo ani nestěžuje, že ho bolí rameno. Když hlavní rachatický hrdina vystřelí z pušky naládované nábojem .700 nitroExpress a není přeražený na dva (ani rameno si nevyhodí, klíční kost nezlomí, maso neodrazí, prostě nic), tak už jsem jen smutně čekal až přijde konec. A konec přišel, a bylo to, to nejhorší z celé knihy. Happy end kdy všichni špatňáci dostanou co si zaslouží a klaďáci (víceméně) přežijí (dokonce se vyléčí z rakoviny), nepočítám. Ale když bez vysvětlení přišel do restaurace stealth dino, přičemž autor o pár stránek dříve popisuje, že by se vektor či co musel zapnout z minulosti, aby tam, nebo odtud šlo znovu cestovat, tak to jsem šel do kolen a kdyby byla kniha moje tak jsem z ní ten epilog vytrhnul!

SBH
13.01.2020 4 z 5

Skvělé sci-fi zcela v úrovni děl mistra A. C. Clarka. Hlavní hrdina sympaťák s příjemně ironickým nadhledem, který nemá zapotřebí machrovat. Moc se mi líbil vědecký (nebo rádoby vědecký - není podstatné) rámec příběhu. Skvělá psychologie postav, svižný a uvěřitelný děj, ohromně čtivé. Až do poslední kapitoly jsem hodnotila pěti hvězdičkami. Bohužel však konec autorovi ujel. Následují spoilery. Podivný telepatický druh inteligentních dinosaurů představoval pochopitelný prvek zvýšení napětí. Ale... Lidstvo po této planetě pobíhá pár desítek tisíc let a už tu máme pyramidy a Dona Giovanniho. Dinosauři ovládali Zemi stamilióny let - jak se za tu dobu jejich fiktivní inteligence projevila? Nijak?
A to bych ještě skousla. Ovšem přesun dinosaurů do současnosti byl už úplně za hranou. Kde na transfer získali energii? Jak se dostali z uzavřené podzemní místnosti ve vědeckém centru? Jak překonali město? Pořádkové složky jim zdvořile mávaly? V případě tohoto konce má chudák Marek na krku žalobu za veřejné ohrožení, a to ještě v nejlepším případě. Co autora k tomuto úletu vedlo, ví Bůh.

1972Sixo
17.12.2019 5 z 5

Parádna akčná jazda so životnými postavami a hravými dialógmi. Gradujúce napätie počas celej knihy a masakrálny záver. Toto české PULPOVÉ dielko nasadiklo laťku riadne vysoko. No nežerte to mäso!!!

alisie
31.07.2019 3 z 5

Čím dál více sama sebe překvapuji, jak určitou část fikce jsem ochotna přijmout a pak přijde ten zlom, kdy je té fikce moc a v tu chvíli kniha ztrácí na hodnotě.

Rolada88
22.02.2019 5 z 5

Od zacatku do konce super !!!!! Mam rad takove vypravy a tohle bylo TOP! Jako malej sem mel dinosaury vsude v pokoji a hrozne jsem se chtel podivat do praveku a touto knihu sem mel moznost :-)