Predátor 1

V první knize sbírky kompletující komiksové příběhy s nelítostnými lovci z vesmíru, se podíváte jak do amazonské džungle, tak na ruské ledové pláně, navštívíte jak domorodé kmeny, tak mocné drogové barony. Na více než 400 stranách zavítáte jak do epochy samurajů, tak do éry kolonizace i zákopů první světové války… a dostanete se i na další místa, na kterých se země zbarví krví. A je jedno, jestli je ta země pokrytá trávou nebo sněhem. Tak šťastnou cestu… a pozor na hlavu. Lovci z jiného světa, přitahovaní teplem a násilím. Predátoři. Jsou nám fyzicky nadřazení, vybaveni smrtící mimozemskou technologií a navíc se dokáží udělat téměř neviditelnými. Po celou dobu lidské historie využívali Zemi jako svou soukromou loveckou oboru. Zjevovali se na bojištích a na gangy ovládaných ulicích, ne proto, aby si nás podmanili nebo aby nám pomohli v boji se zlem, ale jen aby získali své děsivé trofeje. Jejich kořistí totiž nejsou lvi nebo sloni, ale ta nejnebezpečnější lovná zvěř ze všech – člověk. Americké nakladatelství Dark Horse se odvážně pustilo do rozšiřování filmové legendy. Úspěšně nastartovalo komiksovou řadu, která vycházela z ducha a událostí původního filmu – a udělalo to tak dobře, že mnoho věcí z komiksu se zařadilo do predátorské mytologie a překonalo nepříliš slavné filmové pokračování....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/89_/89897/big_predator-1-39W-89897.jpg 4.359

Predátor 1.

Komiksy, Sci-fi

Vydáno: , BB art, Crew

Predator Volume 1, 1989

Kniha Predátor 1

ShamanElder
18.07.2019

Sedm příběhů z prostředí lovců vetřelců zvaných Predátoři jsou komiksově velmi povedené. Mám je raději než knihy, ale zase na druhou stranu, filmy jsou lepší. I ten nejnovější. V tomto vydání je nejlepší povídka Temná řeka, a to proto, že skoro těsně navazuje na prvního filmového Predátora. Jinak i další příběhy jsou velmi krásně kreslené a i scénářem jsou to akční věci. Možná by i některá stála za sfilmování. Třeba Krevní msta, poslední příběh v této knize by si plátno zasloužila.
Jednoznačně dávám pět hvězd a jdu na další svazek. Zas budu mít měsíc co dělat.

Diabel
11.09.2016

Predator je můj druhý Omnibus, který jsem četl a myslím, že jsem trefil zlaté jablko. Betonová džungle, která je nejspíš rozdělena na dva party. V prvním se děj odehrává v městě New York, jak tomu bylo podobně ve filmové adatapci Predatovy 2. Hlavní postava detektiva Schaefera ( který hláškuje o sto šest ) je bratr majora Dutche Schaefera. Je to opravdu geniální tah udělat rádoby pokračování. Vypadá věrohodně a opravdu tu horu svalu beru, užívam si to, má to hezký nádech osmdesátých let. Zápletka je trošku jednoduchá, ale funguje to a má to hlavmě skvělý dialogy. Schaefer chce zjistit pravdu o svém bratrovi a přitom porušuje všechny zákony a do toho mu vstupuje jeho nejtvrdší oponent, jak tomu bylo i u filmu :D Hezky nakreslené postavy, souboje, výrazy obličejů, hodně akční prostředí a samotnej predátor. 33. stránka hnedle navazuje na tuhle povídku. Part 2 se odehráva v Kolumbii, kde to gradovalo v plném proudu. Džungle byla skvělá. Jsou tam hrozný jatka. Úplně mi to připomínalo Komando, kde Arnold kosí po stovkách, je to pěkně haluzácký. Krásna zápletka až do somotného konce týhle povídky.

Další povídka s názvem Studená válka se odehrávající na Sibiři. Je to hezky udělané pokračování předchozí povídky. Opět mě zde potěšil scénář od Marka Verheidena a kresba od Rona Randalla. Sibiř s predátorama je bombastická a to zimu opravdu nemám rád. Predátorům taky nesvědší a jdou za teplem a to přes mrtvoly a neberou si až do hořkého konce žádný servítky. Zase skvělý hlavní hrdina, ale dokonce i vedlejší postavy. Schaefer je opravdu skvělou postavou, je to přesně ten týpek, kterého můžete mít v hlavní roli pořád rádi, protože je to nadupanej týpek a má neskutečně suchý smysl pro humor. S hláškou přijde v jakýkoli moment, což je na něm skvělé. Opět se mi líbila kresba i malba postav a i predátoru. Tato povídka si rozhodně ode mě zasložila plný počet.

Temná řeka už je o něco slabší jak předchozí dvě, přesto má taky něco do sebe. Zdejší Predátor se tak trochu zbláznil a místo fér lovu všechny na potkání zabíjí. Dobře udělané bitky mezi sebou. Akční to taky je. Co víc si přát. Přišla mi tu jen divná ta záležitost, že by se Predátor spřáhl s lidmi, i když jsou to domorodci, ale nakonec jsem to nechal být a užívál si místní atmosféru s hrdinou až do finále. Tato povídka má opět nádherné barvy a také je to na tom vidět. Pánové se snažili. Rozhodně tyhle tři povídky jsou nejlepší a plný počet si rozhodně zasloužejí.

Zkouška dospělostí je pouze krátičká povídka o boji mezi Predátorem a Africkým domorodcem a o tom, jak může i domorodec obstát v boji proti takový obludě. To je celý příběh :-) Když vidíte, že jde na predátora pouze s klackem, tak si zasloží uznání :D Kresba je obyčejná nijak zvlášt nenadchne.

Lov v Nghase je zvlaštní povídka odehrávající v letech 1936, kde parta zkušených lovcu -Evropanů vydává na lov lva a posleze zjistí, že je vše jinak a pomůžou domorodému kmeni od útlaku lovicího Predátora. Občas někomu chtít pomoc není zrovna chytrý napád, jak jsem se zde přesvědčil sám. Co se mi tu dost líbilo je, jak i sám velký lovec má problém s naší divočinou. Sám lovec se stává lovnou zvěří. Kresba se může někomu zdat divná, mě se naopak moc líbila. Je to poctivě udělané.

Krvavé písky času mě až tolik neoslovili. Za mě to počítam za nejslabší povídku v této knize. Válečnou historii mam rád ve všech kruzích a predátor zde zasazen do této minulosti mi nesedl, měl jsem co dělat abych tenhle příběh dočetl. Postavy, které jsou zde prezentovány v současnosti, a které se příběh dovídají, jsou celkem zajímavé, ale nejsou až tak využity, je to škoda. Na druhou stranu kresba a malby se hodně povedli.

Krevní msta je snad horší jak předchozí povídka. Je maličká a příběh se odehrával kolem až moc dobrého mistra bojového umění, který je navíc slepý. Trochu mi to připomnělo Marvelovky :D Příběh je pouze o pomstě a o kodexu cti, nic světoborného to zase nebylo. Je to celé takové kostrbaté a celkem těžko uvěřitelné, což vede k tomu, že se vám tenhle kousek může celkem snadno protivit. Kresba je slabší.

Predátor 1 rozhodně překvapil pozitivně, jenom ty kratší povídky trochu kazí dojem z celého omnibusu.Teď jen zbývá, aby to další omnibusy také potvrdily.

Hodnotím 9/10

LordSnape
31.07.2016

Tak tohle byla parádní osmdesátková jízda! Nejen, že se s predátory podíváme na všechna možná místa a kontinenty za různého počasí i časového období, ale máme tu hlavního hrdinu, detektiva Schaefera, který se s tím vůbec nesere. Jako závan minulosti přináší vše, co mám rád. Svalnatý dřevorubec, s co největšíma zbraněma a s nařízeníma v prdeli, jde lovcům trofejí pěkně po krku, aby zjistil cokoliv o Dutchovi z prvního filmu. Ze všeho nejlepší byly ty jeho bitky, kdy vždycky, když jde do tuhého, vypustí svoji kovanou hlášku: "Srát na to!"

martinstefko
31.03.2016

Ty kratší komiksy trochu kazí dojem z celého omnibusu, který by jinak byl nesmírně zábavný, místy pořádně drsný a hlavně našlapaný akcí na různých místech. Alespoň tohle ty kraťasy dodržují, protože se v nich podíváme skutečně všude možně po světě, a to i v různém čase.

bukiet
11.09.2013

Přímé pokračování prvního filmu o Predátorovi a dost možná i inspirace pro film druhý. Podobně jako u komiksů vetřeleckých i zde lze jen litovat, že filmové pokračování (tady naštěstí jen jedno) nebylo stejně kvalitní jako tyto kreslené příběhy.

Konai

Asi nejlepší ze všech omnibusů... Je to komiksové.... bla bla... však to už znáte

Terva
19.04.2015

Název prvního příběhu zní ..........BETONOVÁ DŽUNGLE.......... Napsal ji sám mistr v oboru se jménem Mark Verheiden a nakreslili jí Chris Warner a Ron Randall. Příběh o tom, jak Predátor navštívil New York. Od stejných autorů je i povídka druhá. Nese název ..........STUDENÁ VÁLKA.......... A je to příběh ze severní Sibiře, který se odehrává v roce 1990. ..........TEMNÁ ŘEKA.......... Třetí dobrodružství opět od stejného týmu jako dvě předešlé povídky. Tentokráte je to příběh, který se bezprostředně odehrává po skončení filmu od Johna Mc Tiermana. Čtvrtý příběh se jmenuje ..........ZKOUŠKA DOSPĚLOSTI.........., kterou napsal Ian Edginton a nakreslil Rick Leonardi. Komiks beze slov o setkání indiána z Predátorem, má velice pěkně kreslený titulní list, který mají na svědomí dva tvůrci, a to Chris Warner a Dan Jackson. ..........LOV V NGHASE.......... Pátý příběh, který začíná v roce 1936 nakreslil Enrique Alcatena a scénář napsal Chuck Dixon. Vystupuje zde Predátor ženského pohlaví. Šestý komiks se jmenuje ..........KRVAVÉ PÍSKY ČASU.......... Scénář i kresbu má jeden člověk, Dan Barry. Příběh Joe Boba a dalších svědků ze setkání z Predátorem, má různé časy i místa. Poslední sedmá povídka má název ..........KREVNÍ MSTA.......... Toto dílo nakreslil Leo , napsal Neil Barrett JR. a rozdělili jej na čtyři části. Jedna z hlavních postav je slepá, trochu to připomene Daredevila.

Kniha hřbitova
Kniha hřbitova