Predané dcéry

Predané dcéry https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/338308/mid_predane-dcery-rXi-338308.jpg 4 208 46

Keď sa Zane Muhsenovej podarilo ujsť z Jemenu, zaplnila táto správa titulné strany všetkých svetových novín. Všetky chceli odkúpiť právo na uverejnenie jej príbehu, ale Zana nebola ochotná hovoriť. Potrebovala čas, aby o všetkom porozmýšľala a usporiadala si myšlienky a spomienky. Po roku, keď pozornosť tlače ochabla, usúdila, že je načase, aby o všetkom porozprávala svetu a začala sa obzerať po niekom, kto by jej pritom pomohol. Jej voľba padla na Andrewa Croftsa, spisovateľa a novinára, scenáristu a autora mnohých cestopisov, ktorý mal veľké skúsenosti z literárnej spolupráce s mnohými hollywoodskymi filmovými hviezdami. Spolu znovu prešli krok za krokom ťažkými ôsmimi rokmi Zaninho utrpenia, aby o ňom podali pravdivé svedectvo.... celý text

Literatura světová Literatura faktu Biografie a memoáry
Vydáno: , danubiaprint

Sold , 1994

HankaSou
04.02.2024 2 z 5

Hrozný příběh, ale hrozně napsaný...

playada
14.06.2023 3 z 5

Četla jsem příběhy dětských nevěst, provdané za starce. Jemenské dívky alespoň dostaly za ženichy vrstevníky. Je to zkrátka jiný kraj. Jiná kultura, jiné tradice, jiné náboženství.... Nejsem si jistá, zda nám přísluší odsuzovat zvyklosti cizích národů. Evropa není pupek světa.

IvaKo
20.04.2023 4 z 5

Málokdy si uvědomíme, v jakých nepředstavitelně těžkých podmínkách žijí lidé, ale zejména ženy, své mnohdy kruté osudy. Tato kniha nám to působivě připomene. Je obdivuhodné s jakou neutuchající odhodlaností šla autorka za svým cílem. Nevím, jaký podíl na knize má spoluautor, ale příběh působí jako by ho psala sama Zana Muhsen, t. j. styl vyprávění je velmi emotivní, ale trochu kostrbatý.

03.12.2022 3 z 5

The Promise To Nadia, omlouvám se za překlep.

03.12.2022 3 z 5

Jak mohl otec provést takové svinstvo svým dětem? Prodal je do neuveritelne primitivních podmínek jemenské vesnice, sám zůstal v pohodlí ve Velké Británii. Není mi ale jasné, jak mohla jejich matka souhlasit s odjezdem svých dcer do Jemenu - podle knížky měly Nadia a Zana bratra Ahmeda a sestru Leilu, které tam otec odvezl jako děti. Matce se je nepodařilo odtamtud dostat.

03.12.2022 3 z 5

PavlaA : Pokud vím, tak ne. Četla jsem pokračování The Promile To Nadia, podle něj zůstala v Jemenu.

PavlaA
01.01.2022 5 z 5

Přečetla jsem už pár knih s touto tématikou, ale tahle mi tak trošku vyrazila dech. Takový život si ani, my Evropanky, nedokážeme představit. Já osobně bych nejspíš nedokázala být tak silná jako Zana a docela by mě zajímalo, jestli se ji podařilo dostat sestru a děti zpátky do Anglie.

Markéta555
24.10.2021 2 z 5

Krutý příběh s dobrým koncem teda tak napůl.. Každopádně psaní mě moc nezaujalo bylo to psané v chaosu myslím, že to mohlo být zpracované lépe ale vzhledem k odporu autorky k zemi a svému muži to chápu..

baty
05.10.2021 5 z 5

(SPOILER) Neuvěřitelný příběh dvou sester. Naštěstí se jedna z nich dostala zpátky, aby mohla vést další nekonečný boj za záchranu své sestry a jejích dětí.

Jara.v
08.03.2021 4 z 5

Tak po téhle knize jsem měla i noční můry. Emotivní a dech beroucí vyprávění toho, co se skutečně stalo. Dalších slov snad asi není potřeba.

Merlinit
21.02.2021 3 z 5

Vysoká výpovědní hodnota trochu kompenzuje pokulhávající řemeslo.

Kontryhelka
29.01.2021 5 z 5

(SPOILER) Krásná kniha, kterou jsem před mnoha lety přečetla jedním dechem. Opravdu vynikající vyprávění dívky, která si opravdu prožila peklo, kdy otec pod záminkou dovolené dívky vlastně unesl a nechal je svému osudu napospas v neznámém světě plným jiných pravidel a kde žena není vlastně nic, než kus hadru. Zajímavé a poučné čtení. Bohužel se pořád stejný scénář opakuje i v dnešních časech. Naštěstí to dobře dopadlo a vrátila se do rodné Anglie.

DasaN
08.07.2020 5 z 5

Ačkoliv nečtu knihu na tuto tématiku poprvé nikdy mě nepřestane udivovat z kolik toho museli tyto ženy zkusit proto aby se dostali na svobodu.

Nikusscha
07.07.2020 5 z 5

Knížka je hodně emotivní. Hned na začátku se dovídáte, že knížka nemá zatím šťastný konec.

LéňaM
18.04.2020 2 z 5

Příběh který se skutečně stal.
Nechapu jak se toto může dít.

Knihu jsem přečetla, ale ze bych z ni byla nejak odvazana se říct nedá.

martin3554
21.01.2020 5 z 5

Nechutné, jak v dnešní době, může v civilizované světě a navíc v Anglii, dojít k něčemu takovému?

kannibal28
01.11.2019 3 z 5

No ten koniec ma dosť prekvapil s tú nadu čakal som iný konec*. Co sa týkaknihy celkovo je s tohto žanru čo som zatial čítal najslabšia . Nemala šmrnc taký jak tie dve predtým.

Asterixxka
01.11.2019 2 z 5

O tom, že je příběh síla, a utrpení, co obě sestry prožívaly, muselo být strašné, o tom není pochyb. Ale pokud jde o knihu a jak je napsaná (či chyba překladu, nevím, nečetla jsem originál), to mi tedy vůbec nesedlo. Autorka přeskakovala z jednoho období na druhé, těžko jsem se dokázala zorientovat v posloupnosti příběhu, vzhledem k tomu, že kniha má sama o sobě sotva 190 stran, je 8 let života Zany v Jemenu popsán asi na 50 stranách, potom přeskakování, popisování co bylo, až se vrátila, poté zase "návrat" do minulosti, jednou popisuje, jak pracuje na poli, o odstavec dál je těhotná a rodí atd....bohužel příběh krásný a dojemný, ale styl psaní mi celý ten dojem z knihy strašně ničil. Ale našla jsem si autorku na internetu a je dobrá zpráva, že už i Nadia a děti jsou v Anglii, dokonce i Markus, který odjel z Jemenu, jakmile mu bylo 18 a mohl sám cestovat. Kéž by všechny příběhy skončily takto. Hrůza pomyslet, co musí ženy a děti v odlehlých oblastech v těchto státech prožívat.

danielavachova
27.10.2019 5 z 5

Moje již několikátá kniha na toto téma,otřesný příběh dvou sester prodaných z Evropy do Jemenu,jak je možnè ,že ještě dnes se něco takového děje.

katerina9848
29.11.2017 5 z 5

Knihu jsem precetla jednim dechem a doted zasnu nad tim,jak se na nekterych mistech zeme,radoby civilizované zeme a rádoby jmenem náboženství,chovaji k ženám...Dodnes je mi z teto knihy uzko,ale jsem rada,ze jsem si ji přečetla...