Před usnutím

Před usnutím https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/211247/bmid_pred-usnutim-QAL-211247.png 4 47 5

Mistr básnického slova a mistr štětce se sešli, aby dětem zazpívali malou noční hudbu slov a barev do usínání. Najdeme tu verše o nebi, o světě, o jaru, o květinách, o vlaštovkách, o svatbě svatojánských mušek, o Meluzíně, o střechýlu aj., které učí děti vnímat pozorně okolní svět a nacházet stále něco nového. (Praha 1972, 4. vydání v Albatrosu. Předcházející vydání vyšla pod názvem Halas dětem.)... celý text

marketa3815
25.06.2022 5 z 5

Škoda, že Halas nepsal pro děti víc. Před usnutím jsou nádherné verše, které u nás čte už třetí generace, s úžasnými ilustracemi.

JAnD
09.06.2021 5 z 5

Tato kniha mne už v dětství seznámila s Halasem a díky ní jsem si později od Halase přečetl skoro všechnu poezii. až se sám divím, protože na básničky jsem nikdy moc nebyl :-)

Litocha
02.02.2019 5 z 5

Spojení básníka, věčného kluka a táty v jedné osobě. Verše psané s pochopením pro dětský svět, nápadité, poetické, přitom odkazující k běžným, konkrétním věcem, čisté, nepodbízivé, bez snahy o křečovitý humor. Některé možná dnes působí už trochu zastarale, ale když vezmu v úvahu ilustrace Oty Janečka a úžasnou miniaturku Poučení synovské, nemůžu dát jiný než plný počet hvězd.

Když probudí se hlína, je to myš.
Je-li sklu zima, zaroste větvičkama.
Ryba je hastrmaní lžička. Víš.
A slza? Slza je voda, co je sama.

Gold351
08.09.2015 5 z 5

Jedna z mála básnických sbírek pro děti, které jsem jako malá měla ráda.

pfa
15.08.2014 5 z 5