Minutemani / Hedvábný přízrak

Kontroverzní a dlouho očekávané „předkračování“ nejlepšího grafického románu je konečně tady: PŘED STRÁŽCI! Celých dvacet let byla minulost dnes již ikonických postav z přelomového komiksu Alana Moora a Dava Gibbonse jen předmětem mnoha spekulací a teorií. Teď ale společnost DC Comics dala dohromady nejtalentovanější tvůrce v komiksové branži, a ti svět STRÁŽCŮ dále rozvinuli. A prvním svazku hrají hlavní roli MINUTEMANI a HEDVÁBNÝ PŘÍZRAK. Kritikou oceňovaný nositel Eisnerovy ceny a tvůrce komiksu DC: The New Frontier Darwyn Cooke propůjčil svůj talent MINUTEMANŮM. Tito předchůdci Strážců mají společně bojovat proti světu, který se vymknul z kloubů. Dokážou ale tito hrdinové, kteří pocházejí z úplně jiného prostředí a mají naprosto rozdílný postoj ke zločinu, navzájem spolupracovat? Anebo se rozpadnou ještě dříve, než začnou? HEDVÁBNÝ PŘÍZRAK je introspektivní pohled na boj význačné členky Strážců s panovačnou superhrdinskou matkou a na její roztěkanou cestu k tomu, aby se stala Hedvábným přízrakem. I díky nádherné kresbě spoluscenáristky a malířky Amandy Connerové (Power Girl, The Pro) nabízí komiks HEDVÁBNÝ PŘÍZRAK jiný pohled na svět PŘED STRÁŽCI....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/172162/big_pred-strazci-minutemani-hedvabny-prizrak-172162.jpg 4.340

Před Strážci 1.

Literatura světová, Komiksy

Vydáno: , BB art

Minutemen / Silk Spectre: Deluxe Edition, 2013

Kniha Minutemani / Hedvábný přízrak

puml
29.12.2019

Četl jsem nejprve Hedvábný přízrak a není špatný, dokonce bych řekl, že je to nadprůměrně dobrý komiks a slušně rozvíjí možnou minulost Laurie a nechybí mu i určitá podvratnost a humor. Problém ale je, že Minutemani jsou hodně blízko samotným Strážcům co do kvality příběhu i kresby. Darwyn Cooke byl skvělý scénárista a skvělý kreslíř. Osobně bych bral Minutemany v sólo vydání, jsou kvalitativně jinde než ostatní Před Strážci.

trudoš
15.12.2019

Kupodivu líbilo, a hodně. Neříkám, že to dosahuje kvalit Strážců (autor Alan Moore), v obou případech ale nabízejí tvůrci silné a soběstačné příběhy. Zároveň skládají hold původnímu komiksu a zajímavým způsobem rozvíjejí jeho univerzum, včetně nenápadných detailů či odkazů. Kupodivu říkám proto, že asi jako každý jsem k sérii přistupoval se značnou skepsí. Zbytečně.
Darwyn Cooke pojal Minutemany příjemně civilně. Zabývá se vzestupem a pádem prvních superhrdinů, kteří zákonitě, přesvědčeni o vlastní vyvolenosti, začnou dojíždět na obyčejné lidské slabosti. Je to napínavé, nostalgické, depresivní - takže skvělé. Oproti tomu se Amanda Connerová soustředí spíše na psychologickou podstatu pokřiveného vztahu mezi matkou a dcerou, přičemž se trochu moc spoléhá na vizuální efekty. Je to taková tragikomedie, ovšem zdaleka ne tak potřeštěná, jako autorčina pozdější tvorba. Ale ani žádná trudomyslná poéma. Navíc hipízáčtí hrdinové i padouši stojí za každou jednu korunu, kterou jsem za komiks dal.

Nelíísek
01.07.2019

Minutameni
Opravdu brutální příběh skupiny hrdinů bez příkras vraždy, únosy dětí, vzestup a pád. Tohle je komiks který si musí přečíst každý komiksák. Žádné "žili spolu šťastně až do smrti "ale tvrdá realita které se DC nikdy nebálo. Kresba se mi líbí až na ty vyblité barvy ale hej bez nich by to asi nebylo ono.

Hedvábný přízrak
Sice mě dějově nenadchl tak jak Minutameni ale i tak je skvěle napsaný, hlavně kresba je udělaná o něco líp než v Minutamenech.

Sečteno podtrženo, tohle si prostě musíte přečíst !!!

petr9807
09.07.2017

Nejprve jsem se obával, aby druhý příběh nebyl ve stínu Minutemanů, ale mé obavy se nenaplnily. Oba příběhy jsou velice zajímavé a šikovně zpracované.

Hadati
12.06.2017

Minutemani jsou skupinou superhrdinů, kteří předcházeli Strážcům. Dozvíte se tu více o Komediantovi, i o znásilnění původního Hedvábného přízraku. Stejně tak se více seznámíte s původním Sůvou, Dolarovým Bilem, Lišajem, Metropolitanem a Soudcem Katem. Zjistíte, že většina z nich byli zločinci, pokrytci, reklamní bubliny nebo bojovali proti svým fóbiím. Po odkrytí pozlátka to zkrátka byli lidé se svými vlastními problémy.
Hedvábný přízrak pak vypráví o vzniku a vývoji hrdinky, která po své matce převzala nejen její superhrdinské jméno, ale také snahu bojovat se zlem. K tomuto cíli však vedla dlouhá a nesnadná cesta.

Mrnda
03.02.2016

Bohužel se musím přiznat, že Hedvábný přízrak mě až tak nenadchl, ale Minutemani jsou úžasní.

Wheelcrusher
29.01.2016

Hedvábná Laura fakt nemá chybu a její příběh je spolu s panem modrym nejchytřejší ze série. Navíc o třídu líp nakreslenej, jak MinutemEni... kteří jsou sice srovnatelně drsný čtivo se spoustou silnejch momentů včetně finální pointy v pirátskym duchu, ale ta holka Connerovic dotáhla dílo k naprostý dokonalosti. Prostě perfektní pocta původním Strážcům, až se z toho stejnětak zamotá mysl!

3DD!3
04.12.2013

MINUTEMANI jsou jakousi reflexí původních WATCHMENŮ, sledujeme podobný rozklad skupiny hrdinů, která vznikla ještě před druhou velkou válkou. Její činy jsou podobně devastující, jen finále nemá tak apokalyptický účinek. Hrdinové jsou vykreslení spíše podle dnešní módy. Darwyn Cooke se tohohle prequelu ujal se ctí a je radost ho číst. HEDVÁBNÝ PŘÍZRAK není mou oblíbenou hrdinkou, ale její příběh není vůbec špatný. Přerod naivní holky do všehoschopné mlátičky dává smysl, je poměrně zajímavý a drobné odkazy na událostí budoucí potěší. Amanda Conner ze sebe očividně vydala to nejlepší. Jsem zvědavý na další části skládačky.