Před pádem

Před pádem https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/310152/bmid_pred-padem-GkO-310152.jpg 3 206 63

Mlhavá letní noc. Soukromé letadlo do New Yorku. Jedenáct pasažérů, šestnáct minut letu. A pak se stroj zřítí do oceánu… Přežijí pouze dva – neúspěšný malíř a čtyřletý chlapec. Devět obětí patřilo k privilegovaným, vlivným kruhům. Každý z nich měl svůj příběh, osud, minulost. Možná je něco spojovalo. Nebo to byla jen hloupá náhoda? Co se vlastně dělo před pádem? Přichází thriller roku od scenáristy Sběratelů kostí a tvůrce seriálu Fargo.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Before the Fall , 2016

tereza8
21.07.2017 5 z 5

Úžasná kniha. Skvěle napsaná. Mile mě překvapila, možná proto, že jsem od ní tolik neočekávala. Čtivá, napínavá, zajímavá a něčím prostě vyjímečná. Bylo mi až líto, že není delší. Knížka, kterou nechcete odložit, protože vás zajímá co bude dál. Doporučuji.

arthera
20.07.2017 4 z 5

Projíždím si tu komentáře ostatních, zda z knihy byli nadšení alespoň podobně jako já a ejhle - naopak. A to často vkusem splývám s davem. Doufám, že to co tu napíši, tak knize pomůže a neodradí, jako ostatní komentátoři.
Z knihy jsem byla nadšená, protože tento thriller je takový netradiční a uvažovací. Mě se hodně líbily Scottovy myšlenky a společenské vhledy. Možná proto se mohla zdát zdlouhavá, ale když vás baví i trochu té existenciální filosofie, tak doporučuji. Fakt mi byl hlavní /anti/hrdina dost blízký a možná proto mě kniha tak zaujala. No a pokud občas berete do ruky štětec, tak vám bude kniha ještě bližší.

vnimat_Krasu
29.06.2017 3 z 5

Před pádem je náladovka.
Nemá děj, co vás nenechá odpočinout, ani pointu, na níž si vzpomenete za týden. Má ale atmosféru plnou malinkých příběhů, postav a drobných zkažeností, které tak příjemně připomenou to nejlepší především z druhé řady Farga.
Na víc hvězdiček by ale potřebovala jít hloubš.
A neplavat jen tak, ehm, po hladině.

jefff
27.05.2017 3 z 5

Edice Bestseller mě čím dál tím víc přesvědčuje, že autoři, které vydává, jsou sice zajímaví, ale vcelku průměrní romanopisci. Zajímavým nápadem disponuje i kniha před pádem, ale příběh i sloh je veskrze průměrný. Hodně může zachránit závěr, ale ani ten nelze považovat se extra nápaditý. Naopak překvapí absencí překvapení, napětí a vším co by závěr thrilleru měl mít. Kniha se nečte špatně, i když některé pasáže lze s klidem přeskákat, protože pranic důležitého nenabízí a jen navyšují počet stran. Jako zajímavá novela o sto stranách by kniha byla fajn, ale tohle je spíš zklamání.

Irsaf
12.05.2017 2 z 5

Nic moc... nemastny, neslany...

AnetHol
26.04.2017 5 z 5

Tuto knížku jsem měla doma docela dlouho, ale nějak jsem se neměla k tomu si ji přečíst. Ale teď jsem hrozně ráda, že jsem to udělala. Kniha mě hrozně bavila, vůbec se mi nezdála dlouhá či nudná, ale naopak.. :) Žádnou jinou knihu podobného typu jsem předtím nečetla, ale tahle se mi opravdu líbila. Nechybělo napětí, překvapení ani vzrušení. Pro mě je to skvělá kniha, úžasný příběh, bezvadný námět. Určitě si ji znovu nejednou přečtu :)

SimonaP
23.04.2017 3 z 5

Trochu zdlouhavé, některé kapitoly mě nudily, asi jsem si představovala, že kniha bude o něčem jiném. Vysvětlení, na které jsem čekala nekonečně dlouho, bylo ukvapené a málo pravděpodobné.
Spoiler: to opravdu nikdo neřeší,kdo a v jakém stavu nastupuje do letadla?

PetraBery
16.04.2017 3 z 5

Před Pádem za mě bestseller není... Příliš mnoho nezáživných stran, kdy jsem se ke čtení musela nutit. Hlavní hrdina Scott se po záchraně malého chlapce ocitá v hledáčku těch, kteří si myslí, že má s katastrofou něco společného. Jeho dějová linka mě bavila, u ostatních to trochu dřelo. Závěr trochu zklamal, čekala jsem něco jiného. O fous lepší průměr.

hruskovalucie93
10.04.2017 2 z 5

Nedočteno. Začátek super, pokračování bohužel chabé. Vůbec mě to nebavilo, některé stránky jsem musela číst víckrát. V podstatě jsem od knihy čekala úplně něco jiného. Odložila jsem tedy na neurčito.

Acquenta
09.03.2017 3 z 5

Spisovatel napínal a napínal, ale pak jsem měla pocit, že ho to přestalo bavit a příběh ukončil obyčejným zrazeným srdcem. Čekala jsem víc...

misaC
06.03.2017 3 z 5

Líbilo se mi retrospektivní psaní. Ale tedy ze závěru jsem byla trochu zklamaná - bylo to velmi jednoduché a nezdálo se mi to až tak pravděpodobné ( nehledě na to, že to kopírovalo nedávnou skutečnost )

klara225
26.02.2017 4 z 5

Nebyla to špatná kniha, ale nečetla se vůbec snadno. Některé úseky jsem si musela přečíst vícekrát, protože byly nudnější a já jsem přestala dávat pozor. Moc se mi líbily filozofické úvahy Scotta, vedly k zamyšlení. Byl to fajn nápad napsat knihu s touto zápletkou, ale dalo se z toho vytřískat mnohem víc. Mám ráda dopravní letadla a zajímám se o ně, dala bych tedy přednost, kdyby ten příběh byl více zaměřený na letadlo, průběh letu,... I tak bych ale řekla, že to byla kvalitní kniha.... jen škoda té příčiny pádu, ta mohla být propracovanější.

malinký !!! SPOILER !!!
Po dočtení knížky je tu jedna věc, která mi vrtá hlavou.. zajímá mě, co se dělo s jistým pasažérem, který zemřel až 3 dny po havárii.

ODINEK
26.02.2017 3 z 5

Mám stejný názor jako čtenář-Danago, není to thriller, ale spíš společenský román. Místy to bylo zdlouhavé.

TheSarcasm
11.02.2017 2 z 5

No, moc dobrá kniha to není. Většinou jen samé kecy a nic. Závěrečná pointa taky nijak originální. Myslím, že číst ji je jenom ztráta času.

Arsi007
09.02.2017

Nedočteno. Po cca 100 stranách jsem to vzdala. Ty neustálé odbočky od hlavního děje a okecávačky kolem mě děsně iritovaly a ani samotná zápletka pro mě bohužel nebyla dostatečným důvodem k dočtení..

prestiggio
04.02.2017 3 z 5

Neviem čo o tejto knihe napísať. Čakala som viac drámy. Kniha je skôr o tom čo predchádzalo havárii a o tom čo prežíva človek, ktorý to prežije. Kniha nebola zlá ale nečítala sa mi ľahko.

Pauvka
03.02.2017 4 z 5

Pekne napinava kniha. Chtela jsem cist porad abych vedela jak to dopadne. Sice sem cekala jiny konec, z toho jsem zklamana. Ale vazne super kniha :)!

Hella
30.01.2017 4 z 5

Dobré čtení, to ano.... jen ten důvod pádu mi připadá řekněme nepravděpodobný.

Danago
27.01.2017 5 z 5

Příběh je postavený na havárii letadla a jejím vyšetřování. Je zajímavé sledovat osudy postav před havárií a chování lidí po havárii. Hlavní hrdina si mě získal od první chvíle. Je to takový společenský román, který se bude dobře číst tomu, kdo má rád tento typ knížek.

Markéta137
07.01.2017 3 z 5

Průměrná kniha jak stylem psaní, tak příběhem, který nejde do hloubky. Zajímavý začátek, ale konec zavání červenou knihovnou.