Před pádem

Před pádem https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/310152/bmid_pred-padem-GkO-310152.jpg 3 206 63

Mlhavá letní noc. Soukromé letadlo do New Yorku. Jedenáct pasažérů, šestnáct minut letu. A pak se stroj zřítí do oceánu… Přežijí pouze dva – neúspěšný malíř a čtyřletý chlapec. Devět obětí patřilo k privilegovaným, vlivným kruhům. Každý z nich měl svůj příběh, osud, minulost. Možná je něco spojovalo. Nebo to byla jen hloupá náhoda? Co se vlastně dělo před pádem? Přichází thriller roku od scenáristy Sběratelů kostí a tvůrce seriálu Fargo.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Before the Fall , 2016

MartulkaS
08.01.2019 odpad!

Po dlouhé době kniha, kterou jsem nedočetla. Příběh začal dobře, ale postupně mě to přestávalo bavit a do čtení jsem se musela nutit. Zdlouhavé rozepisování osob, samé teorie ... Nakonec jsem knihu zavřela.

Medunka22
16.12.2018 2 z 5

Kniha začala dobře, ale potom mne začala nudit. Zdlouhavé rozepisování osob, musela jsem se nutit ke čtení. Ale konec byl dobrý.

kofina
15.10.2018 3 z 5

Zápletka i celý příběh jsou zajímavé, ale to provedení je prostě takové mdlé. Nemusíte se vyloženě nutit do čtení, ale zároveň to není něco, co Vás chytne a nepustí.

verca0794
14.10.2018 3 z 5

Kniha byla lehce nadprůměrná, ale nic co by Vás nadchlo. Myšlenku příběhu hodnotím velmi kladně. Začátek knihy - výborný. Pak následovalo pár kapitol, které byly moc zdlouhavé, zbytečně. Nutila jsem se číst dál. Až těchto pár kapitol překonáte, zase je kniha super, příběh graduje. Závěr byl skvělý, ale mohl být ještě víc vypracovaný, aby byl wau, dokonalý. Četla jsem hodně lepších, ale i horších knih. Tohle bych hodnotila lehce nadprůměrně, proto 3*

misowi84
07.08.2018 1 z 5

Pro mne jedno velké trápení. Když bych knihu četl v letadle, tak snad vyskočím..

bararich8
22.06.2018 3 z 5

Taková kniha co neurazí, ani nenadchne. (Alespoň mě.) Ze začátku mě moc nebrala, ale pak to celkem gradovalo a nemůžu říct, že by konec nebyl docela překvapivý. Ale za rok už asi ji asi pamatovat nebudu.

EvieS
28.04.2018 1 z 5

Nuda...jedna hvězdička za posledních pár kapitol.

cleopatra11
11.04.2018 3 z 5

Na mě moc zdlouhavééééééé....
Bavil mě pouze začátek knihy, kde byl pád letadla a pak jen závěr, kdy se dovíme, z jakého důvodu spadlo letadlo.

Romžiry
06.03.2018 2 z 5

Kniha neměla spád. Zbytečně rozsáhlé vyprávění jednotlivců "před pádem". Ani konspirační teorie redaktora knize nedaly šmrnc. Byla jsem ráda, že to mám za sebou. Rozhodně bych nedala jednou tolik stran o ničem, jak se píše na přebalu.

sedan
22.02.2018

Přidávám se k těm, kteří prožili s touto knihou "mírné" zklamání. Retrospektivní způsob vyprávění je zajímavý prvek, ovšem je to vyprávění a ne vyšetřování. Tudíž se dozvídáme mnoho bla bla bla, které většinou nemá spojitost s hlavní událostí. Jako televizní zpracování nebo jiná dramatizace by možná této předloze prospěla více než čtení.

Ila117
18.02.2018 3 z 5

Zajímavý příběh, velké plus mi pro mě bylo vyprávění příběhu všech postav - člověk si v hlavě doplňoval dílky, co se mohlo stát "před pádem". A proto jsem nakonec byla vlastně mírně zklamaná, celá kniha mi přišla jako postupně gradující zápletka, avšak po přečtení daného bodu zlomu jsem chtěla mít ten pocit šoku, který se ale nedostavil. Takže celkově - čekala jsem víc, obzvlášť kvůli těm popisovaným detailům, které vlastně byly nakonec zbytečné. Asi nepotřebuji další příběh tohoto autora ve své knihovně..

dendishek
15.02.2018 2 z 5

Jediná postava, která měla co do sebe byl Scott. Jeho uvažování mě dostávalo. Vyšetřování letecké havárie bylo také zajímavé, naopak vyprávění o postavách "před pádem" bylo děsivě nudné. Pořád jsem se ptala, k čemu to potřebuji vědět. Nic zásadního to nevypovídalo a ke konci knihy jsem tyto kapitoly téměř přeskakovala. Chtěla jsem hlavně vědět, jak kniha skončí, zda šlo o pomstu/vraždu/chybu apod. Ale nic velkolepého to také nebylo. Kdo a proč tuto knihu označil nálepkou bestseller?

trudoš
06.01.2018 3 z 5

Spíš než Před pádem se měl román Noaha Hawleyho jmenovat Po pádu, protože to stěžejní je, co se dělo po katastrofě a ne před ní. Ovšem zachytit schopnost médií hýbat s názory lidu a bezohledně tak ničit životy prakticky kohokoliv, tohle zvládl autor skutečně bravurně. Naneštěstí, nic nového pod sluncem, v jeho případě mu navíc zazlívám určitou předpojatost, kdy čtenáři přímo podbízí, kdo je tu zlotřilý padouch a kdo bezúhonný hrdina. Samotná havárie letadla a neuvěřitelná záchrana jsou však parádní, tady jsem prožíval s aktéry každou jednu sekundu utrpení. Škoda jen, že další vývoj byl v mých očích takřka až prvoplánový. Zvraty, které přicházejí, jsou tak nějak čekatelné, vzhledem k tomu, jaké postavy se představí a k jakým cílům se upíšou. Nepřekvapila pak ani finální pointa, čistě proto, že je zřejmá od prvních minut tragédie. Ve vyprávění se přesto skrývá hodně chytrých motivů k přemýšlení, jenže autor je zpracoval natolik všedně, až si říkám, jestli mi neuniklo něco zásadního.

marcela6379
22.11.2017 3 z 5

Čekala jsem od toho více.

Etelea
11.10.2017 3 z 5

Knížka měla dobré i špatné chvilky. Začátek parádní, šlo se hned "na věc", to já ráda :-))
Přeživší Scott sympaťák a k němu malý nevinný chlapeček, našlápnuto bylo skvěle. Pak děj škobrtal, některé pasáže byly zbytečně protahované, jiné zase projely až moc v rychlíku. Závěr se mi také zdál slabší. Ačkoli málokdy se shodnu s většinou (nebo davem chcete-li), tady se opravdu hodnocení nevyšplhá vysoko. Napsáno bylo ale relativně poutavě a věřím, že status "odpad" si nezaslouží. Na druhé straně nálepka Bestseller je taky mimo mísu. Volila bych 2,5 a jelikož půlit hvězdy nejde, pro svůj dobrý pocit jsem zvolila 3;-)

burbot
19.09.2017 2 z 5

Hvězdičky dolů především kvůli závěru.

Artep25
14.09.2017 2 z 5

Čekala jsem od toho víc .Pro mně teda ne .Děj nemá spád a vleče se .Postupně jsem knihu odložila .Čekala jsem víc ...

jankaander
30.08.2017 odpad!

Knihu jsem v půlce odložila,nevím proč ale vůbec mě nebavila.......

dagmar.rub
02.08.2017 4 z 5

Moc mě bavil styl, kterým je kniha napsaná. Nečekala jsem klasickou detektivku a přesto jsem s napětím čekala, proč vlastně letadlo spadlo. Zajímavá sonda do života velmi bohatých i těch méně úspěšných, potvrzení toho, že ani peníze štěstí nezaručí. A vliv médií na věřejné mínění....bylo vlastně štěstí pád tohohle letadla přežít?
Ano, něco šlo vynechat, něco popsat podrobněji, ale přiznám se, že když je někdo podepsaný pod vznikem seriálu Fargo, tak některé drobné nedostatky neřeším.

kiwi88
23.07.2017 2 z 5

Začatek perfektní, chtěla jsem vědět, co se stalo, proč se to stalo. Měla jsem několik teorií a konec mě pak příšerně zklamal...