Přechodné bydliště Hatteras

Rodina ani přátelé netuší, proč Tereza Levandovská, půvabná mladá dívka, kterou okolí miluje a váží si jí nejen pro milou a nekonfliktní povahu, jednoho dne bez slůvka vysvětlení všechno a všechny opustila a odjela na delší dobu za příbuznou do ciziny. Neví to milující přítel Dan, kterého její náhlý odjezd zaskočil nejvíce, neví to tetička se strýčkem, u nichž Tereza po smrti rodičů vyrůstala, ani jejich syn Marek, se kterým ji pojí téměř sourozenecké pouto, netuší to ani důvěrná přítelkyně z dětství Věra. Skutečný důvod zná jen sama Tereza. A ta si nyní, po návratu do rodného města, uvědomuje, že útěk byl marný a zbytečný. Trýznivých myšlenek, které se od tragické otcovy smrti staly nedílnou součástí jejího života, se nezbavila. Naopak, ty teď na ni útočí s ještě větší silou a Tereza, vychována matkou, že své problémy si každý musí vyřešit sám, ví jen jedno. Musí se přestat bát a znovu se přesně rozpomenout, co se vlastně tenkrát stalo. Čeká ji nesnadná cesta, ale nepůjde po ní sama. Ti, kterých se její náhlý odjezd dotkl nejvíce, jsou ochotni podat jí pomocnou ruku. Komorně laděný příběh, psaný autorčiným osobitým jazykem, je mozaikou životních osudů Terezy a jejích přítel. Vypráví o síle jedince, přátelství, o tom, jak mocný je čas, který nám dává nejen zapomenout, ale i vyrovnat se s našimi prohrami....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/3308/prechodne-bydliste-hatteras-74y-3308.jpg 34
Romány, Literatura česká
Vydáno · Ikar (ČR)

Kniha Přechodné bydliště Hatteras

kika 13
03.05.2013

Já mám z tohoto románu divný dojem.Hlavní hrdinka se 16 let potácí z pocitem viny za něco co si špatně jako dítě vyložila.Celá knížka je o tom jak se snaží se s tím vyrovnat bez pomoci odborníků.

TIP: Máte rádi Databázi knih?

Kniha Přechodné bydliště Hatteras je v