Přechod

Přechod https://www.databazeknih.cz/img/books/56_/56144/bmid_prechod-prechod-eYD-56144.jpg 4 738 174

Přechod série

Rozsáhlý, napínavý postkatastrofický příběh z nedaleké budoucnosti srovnávaný s Kingovým Svědectvím či Cestou Cormacka McCarthyho. Výpravný román na pomezí thrilleru a sci-fi: na zeměkouli se rozšířil nebezpečný virus, tajně vyprodukovaný americkou vládou, který mění lidi v nemilosrdné, vraždící upíry. Zbytky lidstva bojují o záchranu, přežije i šestiletá Amy, která má v sobě skryté schopnosti, jak této apokalypse zabránit. Práva na knihu prodána do dvaceti zemí, filmová práva zakoupil Fox 2000, režie se patrně ujme Ridley Scott.... celý text

Literatura světová , Horory , Fantasy

Vydáno: , Knižní klub

The Passage , 2010

Nikkiproch
07.08.2018 5 z 5

Tenhle příběh vtáhne do děje a nepustí do poslední stránky. V některých pasážích jsem se přistihla, že se skoro schovávám pod deku, jako kdyby na mne měli vyskočit z následující stránky. Úžasné počtení a rovnou se vrhám na druhý díl!

arram
06.08.2018 5 z 5

Přechod pro mě byla knížka úžasná a náročná. Kniha mne chytila hned od začátku, ale s přesunem děje do kolonie, jsem se cítil trochu zmatený, nicméně kniha nenechává události neuzavřené a tak se všechny postavy setkávají. Děj jako takový je občas zbytečně roztahaný, ale i tak mne bavil. Knih s dobrou upíří tématikou není moc a tak tuhle knihu hodnotím velmi kladně.

p.pavlina
01.08.2018 3 z 5

Tato kniha mě moc nezaujala. Byla velmi rozvláčná a bohužel i přes zajímavý námět jsem se při čtení nudila a těšila jsem se, až kniha skončí. Další díly už číst nebudu.

Tabby
06.07.2018 5 z 5

Tahle knížka mě úplně nadchla, dostala mě úplně na svou stranu, přes krásný obal až do neuvěřitelného a dokonale zpracovaného vnitřku knihy.
Ač to bylo trošku rozkouskované nakonec všechny příběhy zapadli do sebe a ty co se měli potkat se potkali.
Chvíli jste byli s malou Amy a utíkali s ní a Wolgastem, hlídali první infikované v bunkru, bydleli v kolonii atd. V knize se dělo pořád něco a nenechala mě to ani na chvíli vydechnout.
Cronin mě prostě plně dostal na svojí stranu a do svého světa. Úplná nadšenost z knihy a těším se na další díl :)

Bublinka.
15.06.2018 odpad!

Jsem asi jedna z mála, ale mě to fakt nebavilo. V podstatě jsem se musela donutit příběh dočíst. Nejnudnější část byla kolonie. Občas jsem se z některých přirovnání a slovních spojení chytala za hlavu *no to snad není možný*.
"A pak to Mausami uslyšela. Dvě slova. On je tady."
Takže já asi neumím počítat. Pekně děkuju.
Ke konci knihy se to trochu zlepšilo a nebo už jsem věděla, že se konec toho utrpení blíží.

roso.mak
16.05.2018 4 z 5

Ta kniha byla velmi čtivá.

Nejvíce mi vadil akorát časový posun asi po třetině knihy - člověk se nechce seznamovat s novými hrdiny, chce vědět, co se stalo s těmi starými, a také by to mohlo být trochu tenčí. Netřeba rozpitvávat každý z charakterů, který se zde objeví.

Danago
07.05.2018 3 z 5

Na zeměkouli se rozšířil nebezpečný virus, tajně vyprodukovaný americkou vládou, který mění lidi v nemilosrdné, vraždící upíry. Zbytky lidstva bojují o záchranu. Šestiletá Amy, která byla také výzkumným objektem má v sobě schopnosti, jak této apokalypse zabránit.
Podle mě až zbytečně moc rozsáhlý a výpravný příběh z nedaleké budoucnosti . První část "současnost" mě bavila , ale najednou se bez vysvětlení posuneme do budoucnosti , kde se setkáváme s úplně jinými postavami, což docela zamrzí. Knížka se četla hodně těžko, i když námět je dobrý , knížka je napsaná příliš rozvláčně a hodně popisně. Mám u knížek radši trošku rychlejší spád. Přesto jsem ráda, že jsem se knížku donutila dočíst protože konec se mi líbil. Ale číst další díly asi už chuť nemám.

Miricius
13.04.2018

Po 150-tich stranách bol dej stále vláčny, nič sa nedialo, široko ďaleko žiadny upír, tak som knihu proste odložil. Naveky.

predseda4u
25.02.2018 5 z 5

Hned od prvních stránek dokáže knížka neskonale vtáhnout čtenáře do děje. Moc se mi líbila zejména první část - apokalyptické putování "dvou cizinců" v marnivém světě. Když jsem četl knížku v r. 2012 poprvé, nedlouho před ní jsem četl McCarthyho Cestu. Hodně mi první pasáž evokovala právě tento apokalyptický román. Před koupí třetího dílu, jsem knihu vzal do ruky podruhé a ani po letech nezklamala, nedalo se od ní odtrhnou. Oproti druhému dílu. To už je však jiná kapitola:-)

tra233
12.02.2018

Velmi pěkná kniha

t.adm
06.02.2018 5 z 5

Ač může kniha odrazovat svou tloušťkou, rozhodně stojí za přečtení. Příběh z blízké budoucnosti, který ovšem mají na svědomí lidé z nynějšího světa vás vtáhne svou přirozeností, zapojíte se do každodenního fungování kolonie, budete opatrovat stoletou holčičku a bát se "upířího" kousnutí. Obdivuji autora, že i přes takto rozsáhlý román dokázal upoutat mou pozornosti na hodiny a hodiny, nuda nepřipadala v úvahu. Kniha je něco mezi pohádkou pro dospělé a hororem, ukazuje, že nikdy není nic jen černé nebo bílé. Určitě se vrhnu i na další díl, už jen kvůli nádherným obálkám, kterými se tato série pyšní. DOPORUČUJI!

pipa36
27.01.2018 4 z 5

Kniha velmi dobrá, ale já se tak bála, že jsem to nedočetla... Nicméně pořád nad tím příběhem musím přemýšlet a chci vědět, jak to skončí. Jak to mám udělat? I když jsem to nedočetla, hodnotím velmi kladně, protože se to četlo samo, napětí z knihy přímo "ukapávalo" a kniha nemůže za to, že jsem bábovka :-).

Adhara
14.01.2018 2 z 5

Začalo to mierne ťažkopádne, no celkom slušne. Autorov štýl bol síce neurčitý, akýsi mix Kinga s tuctom ďalších trilerových autorov, ale čitateľný. Príbeh sa pekne rozvíjal. Lenže potom kniha začala závratným tempom strácať úroveň a už ju nezískala. Postupne sa pokazilo všetko: logika, kompozícia, motivická stránka postáv, výrazné charakteristiky postáv… zato nastúpil patetizmus a pseudomorálka. Pri cielení na emócie sa autorovi spočiatku darilo, ale čím ďalej, tým viac triafal vedľa. Komixové a biologicky krajne neuveriteľné postavy nezraniteľných vampírov mi ani najmenej hrôzu nenaháňali, hrdinkám so slepačím mozočkom a nevýrazným hrdinom som nemala ani najmenšiu chuť držať palce. Neprehľadné akčné scény ma riadne unudili. Knihu som napokon čítala už len kvôli zvedavosti na koniec.

Adelschutzova
14.01.2018 2 z 5

Já budu asi výjimka v tomhle davu. měla jsem strašný problém se do knihy začíst a vůbec jsem se neorientovala v postavách ... Měla jsem problém přečíst více jak 5 stran denně. Což u mě není vůbec obvyklé. Ale prostě to nešlo. Dostala mě obálka a slibný začátek ale jinak asi nic :( zhruba v půlce jsem se s knihou přestala zdržovat,zavřela ji, vrátila na polici a pustila se do šesti vran :)

Jm.bazar
09.12.2017 5 z 5

Kniha se četla jedním dechem.

Kabátice
09.11.2017 4 z 5

Celkem povedné. Čte se lehce a děj člověka strhne tak, že prostě musí zjistit, jak to dopadne. Ale některá místa jsou trošičku přehnaná.

Bbpanda
08.11.2017 5 z 5

Kniha je plná napětí a neustálých zvratů. Scifi ani katastrofické knihy nejsou můj šálek kávy, ale tohle mě chytilo a drželo až do poslední stránky. A pořád tak nějak nevím jestli se mi ulevilo a nebo to napětí z přechodu je stále ve mně. Rozhodně doporučuji.

Tirisa
07.11.2017 5 z 5

Tohle je série, která určitě stojí za to. I když se jedná o téma, které bylo zdánlivě napsané už tisíckrát, musím říct, že tady to na mě vše působilo tak nějak nově. Byla jsem napjatá a často překvapená vývojem, který děj přinášel, za což jsem velmi ráda, protože u dystopických knih už člověk většinou dokáže předvídat, kam povedou. A jak už uvedli mnozí přede mnou, ani přeskakování v časových liniích mě nijak nerušilo a naopak knize dodalo šmrnc.

Predator3313
31.08.2017 5 z 5

Pro mě jedna z nejlepších knih a sérií které jsem četl a byly napsány v posledních letech. I když dnes je mnoho knih, filmů a seriálů vyprávějících o virech, zombících a tak podobně, tady se autorovi podařilo vypracovat něco, co se těmto zažitým stálicemi má jen málo společného. V průběhu celé série čekáte, čeho všeho jsou vlastně schopní, a čeho jsou schopní hlavní hrdinové? Když se ke skvělému nápadu přidá čtivé zpracování, není co řešit. Navíc se autor celkem vyvaroval „supermanování“ hrdinů, tedy hlavní (lidské) postavy nepřežijí o nic moc víc, než postavy ostatní, pokud v jejich prospěch nemluví dřívější zkušenosti atd. Většinou nejsem moc nadšený z různých časových linií, ale tady do sebe časem všechno tak zapadne, že s tím nemám nejmenší problém.
Ještě bych podotkl, že se mi hrozně líbí vývoj postav, a to nejen několika hlavních, ale celé škály lidí, procházejících knihou. Toto mi bohužel u spousty sci-fi a fantasy knih chybí, ale tady se to vážně povedlo.

katallinka
22.08.2017 5 z 5

Opět kniha, ke které jsem se strašně dlouho odhodlávala a měla z ní obavy. Ale po otevření knihy už ji nešlo zavřít a musela jsem ve čtení neustále pokračovat. Je pravda, že se v knize objevuje řada už známých prvků, ale kniha je velmi pěkně a poutavě napsána. Většinou nemám ráda kapitoly v různých časech a z pohledu více postav, ale tady to vše krásně zapadalo do celkového kontextu, takže nad tím nebyl čas ani uvažovat. Hlavní hrdinové mi byli všichni velmi sympatičtí a celou dobu jsem se o ně neustále bála.