Přechod

Přechod https://www.databazeknih.cz/img/books/56_/56144/bmid_prechod-prechod-eYD-56144.jpg 4 738 174

Přechod série

Rozsáhlý, napínavý postkatastrofický příběh z nedaleké budoucnosti srovnávaný s Kingovým Svědectvím či Cestou Cormacka McCarthyho. Výpravný román na pomezí thrilleru a sci-fi: na zeměkouli se rozšířil nebezpečný virus, tajně vyprodukovaný americkou vládou, který mění lidi v nemilosrdné, vraždící upíry. Zbytky lidstva bojují o záchranu, přežije i šestiletá Amy, která má v sobě skryté schopnosti, jak této apokalypse zabránit. Práva na knihu prodána do dvaceti zemí, filmová práva zakoupil Fox 2000, režie se patrně ujme Ridley Scott.... celý text

Literatura světová , Horory , Fantasy

Vydáno: , Knižní klub

The Passage , 2010

Saphira
06.12.2013 5 z 5

Kniha mě dost nadchla, první polovina byla hodně čtivá a zajímavá, druhá byla už sem tam trochu nudnější, občas jsem přeskakovala, i mi trvalo než mi došlo pár spojitostí :) ale jinak knihu doporučuji, super čtení :)

ferda
03.12.2013 4 z 5

Tak jsem zjistil, že i když se S. King nad knížkou rozplýval mě to až tak nenadchlo.Začátek byl dobrý. Střed místy šíleně zdlouhavý.Nejvíc se mi líbila část po odchodu z tábora a hledání zdroje vysílání. Bohužel konec byl jak pohádka.

Štístko Mína
20.11.2013 4 z 5

Tak tahle kniha mě opravdu pohltila. Výborně napsaná, dobře se čte. Jsou tam pravda místa, přes které se člověk musí prokousat, ale jinak výborná. A závěr, no překvapivý a dost dobrý. Určitě si přečtu i pokračování Dvanáctka a uvidíme, třaba i Město zrcadel, až přístí rok vyjde. Dávám 4. :-)

lucifuk
04.11.2013 3 z 5

Nebolo to zlé! Ideálne by však bolo, keby mal román o dvesto strán menej. Mne sa najlepšie čítala prvá pasáž, ešte z nášho sveta. Druha polovica mi prišla rozťahaná a všedná.

Posli
29.10.2013 4 z 5

Na knížce se mi nelíbilo, že byla taková moc roztahaná a autor mě zatěžoval popisy lidí, kteří se stejně už dál ani neobjeví. Jinak k ní už asi žádnou výtku nemám. Pěkný příběh, myšlenka, děj…

honajz
16.10.2013 2 z 5

Naprosto souhlasím s komentářem p.mihoc. Strašně zdlouhavé popisy a opisy, které mne jako čtenáře ubíjejí, protože z nich ani nečiší nějaká atmosféra, u některých mám pocit, že jen vyplňují počet stran, aby měl autor větší honorář. Styl jazyka není špatný, ale veledílo to rozhodně také není. A příběh mi nakonec přijde natolik tuctový, jako by byl opsán z několika povídek, které jsem četl dávno před touto knihou.

kormoran78
08.10.2013 5 z 5

Ačkoli jsem k této knize vzhledem k tématu přistupoval s jistou skepsí, vyloupl se z této knihy jeden z nejzajímavějších postapokalyptických románů, který se mi kdy dostal do rukou. Příběh je velmi zajímavý, chytlavý, několikrát jsem pocítil lítost, když zemřela některá postava. Jsem opravdu velmi zvědavý na pokračování a doufám, že autor udrží tempo i napětí.

Eneo
02.10.2013 5 z 5

Než se čtenář dostane k jádru pudla, pár (set) stránek to trvá a tak nezbývá než přemýšlet, jestli se příběh bude odehrávat v džungli, zoo nebo vlastně kde. Potenciál příběhu na vás křičí už od začátku a žádá si vaši pozornost, nutí vás dumat nad tím, co potká ani ne tak hlavní hrdiny, jako spíš celý svět. Pár minusových bodů má dle mého názoru autor za prostřední část knihy, kdy mi přišlo, že se vlastně ani nic neděje a už jsem ztrácela iluze, že ta počáteční našlapanost bude pokračovat. Naštěstí se Justin Cronin vyznamenal a konec ve mně jen vzbudil dychtivost po dalším dílu.

Bee
28.08.2013 5 z 5

Přechod má neuvěřitelně dlouhý rozjezd, což mě zpočátku nudilo a po čase jsem si uvědomila, že doslova nadskakuju na židli a čekám, co se bude dít. Děj je tu hodně spletitý a chvíli mi trvalo, než jsem se zorientovala ve všech postavách, ale nakonec mě kniha vtáhla a už nepustila. Líbí se mi, že každá postava je tu hlavní a dostáváme komplexní pohled na všechno, co se děje. Skvělá atmosféra a překvapivé zvraty mě bavily, proto okázale ignoruju pár věcí, které by mi mohly vadit a budu si užívat, že jsem dočetla takhle úžasnou knihu.

Hannibal29
11.08.2013 3 z 5

Fajn. Vydrzal som do konca. Dlhy nudny nastup hlavneho deja, siahlo dlhe opisy postav, bez hanby priznavam ze som vela len listoval dopredu a ani raz som sa nemusel vratit naspat z dovodu nepochopenia nasledneho deja. Boze tolko kecov okolo "Kolonie", tolko rozvinutych postav, od detskych cias, snov atd a co s nimi autor spravil??? Svetlo zhaslo, ostalo prazdne miesto. To bol obraz dekadencie? Hlupy vodcovia a (s)prosty dav?Mimochodom dolezity post osvetlovaca(baterie,rozvody apod) je obsadeny deckom a starym slepcom? . Autor to nemohol inak skoncit. Klasicka vyvrazdovacka hlavnych postav na zaver, uz som sa cudoval, ze tak dlho s tym otalal. Ale mozno sa mylim, a stvorica z roswelu sa vrati v dalsej knihe, ved aj ine postavy autor ozivil. Skoda ze sa vsetko odohrava v USA,prdeli post apo sveta.btw ako by fungovala vcelia teoria v pripade ak je obsadeny aj zvysok sveta?12tka je z USA, vsetci su vzdy "doma", ak sa zhlukuju k " vcelej matke", preplavaju ocean?ci vyju vsetci na pobrezi? :D
No uvidim kam sa to potiahne v dalsich dvoch knihach. Stale ostava 12(11+0) "mesiacikov :))"

ooo ano, zabudol som na Kingove vsevediace stareny a Boha, ti dvaja nesmu chybat.

Christo
01.08.2013 4 z 5

Velmi dobře napsaný román s brakovým námětem, ale mistrně zvládnutou atmosférou a napínavým dějem. Dvanáctka čeká..

Grafoy
15.07.2013 1 z 5

Přečetla jsem prvních sto stran, ale nechytilo mě to. Řekla bych, že je to spíš kvůli mému vkusu, né, že by to autor špatně napsal.

Lenny33
14.07.2013 5 z 5

Fantastická kniha, neuvěřitelně čtivá, plná tajemna. Ano bylo tam pár malých chyb nebo věcí, co mi vadilo, ale nějak se v tom nechci hrabat a nechám se jen unášet tím úžasným pocitem z famózního čtení, který mi kniha dala.

Augi
13.07.2013 5 z 5

Tahle kniha mě pohltila tak moc, že jsem se vcítil do životů hlavních postav ale i těch vedlejších, obracel jsem stránky a četl a četl. Těším se moc na druhý díl.

pajusss
27.06.2013 5 z 5

Tato kniha mě naprosto nadchla! Přečetla jsem ji tzv. jedním dechem. Těším se na pokračování

jiras
10.05.2013

Tohle byla fakt velká paráda! Netrpělivě čekám na druhý a třetí díl

Oroslav
08.05.2013 4 z 5

Justin Cronin bol doteraz pre mna neznamy autor a som rad, ze sa to zmenilo. Priechod a jeho pribeh opisujuci siroky casovy ramec postav, ktore od pociatku vzniku virusu az po jeho koniec, bol pre mna prvym velkym sci-fi romanom. Pribeh vtiahne do deja a pokial sa odohrava v pritomnosti, velmi ma zaujal, avsak nasledne pride skok do buductnosti a zrazu sa vsetko meni: Postavy, miesta, dejove linie su oddelene,co ma trosku mrzelo, odrazu sa rozlucit s postavami, ktore som zacal mat rad...Dej je plny postav a napatia. Velmi dobre je vykresleny akcny dej a velmi zivo je opisany aj boj o prezitie a realita tamojsieho sveta. Doporucujem pre ludi, co maju radi sci-fi a apokalypticke scenare, ci napinave citanie.

PHENOM
31.03.2013 5 z 5

Výborný příběh i atmosfera celé knihy.Zajímavé téma a celkový nápad.
Doporučuji! A už se těšim na pokračování

akrij
25.03.2013 5 z 5

Jedna z nejlepších knih za poslední roky. Opravdu paráda!

Ben Nevis
19.03.2013 4 z 5

Cronin si touto knihou ukousnul na můj vkus trošku velké sousto. Román, a to je jenom první díl z trojice, nepůsobí monumentálně, ale roztříštěně. Unavuje nás životopisy postav, se kterými se už nesetkáme. Zahrne nás informacemi, které mají význam až ke konci knihy, kdy už si je nepamatujeme. Některé kapitoly jsou dechberoucí, některé zase nudné.

Postavy působí odtažitě, jak už psali jiní. Hlavně Amy nežije, ale životem jenom proplouvá. Další problém je všudypřítomná boží vůle, která posouvá děj. Bez božského vnuknutí by se nic nehnulo z místa. Což ovšem znamená, že hlavní hrdinou je Bůh a všichni ostatní jsou figurky v božím plánu. To by vysvětlovalo, proč jsou postavy tak nanicovaté.
Ateisté se však nemusí obávat, není to náboženská agitka.

Trošku jsem měla problém s uspořádáním Kolonie, nakládáním se starými produkty naší civilizace a chováním lidí. Cronin se totiž posunul v čase do budoucnosti, ale myšlením zůstal v současnosti. Lidé často truchlí po věcech a událostech, které nemohli zažít a tudíž jim nemohou chybět.

Přes všechny zápory mě příběh zaujal a chci vědět, jak se bude odvíjet dál.