Přechod

Přechod https://www.databazeknih.cz/img/books/56_/56144/bmid_prechod-prechod-eYD-56144.jpg 4 738 174

Přechod série

Rozsáhlý, napínavý postkatastrofický příběh z nedaleké budoucnosti srovnávaný s Kingovým Svědectvím či Cestou Cormacka McCarthyho. Výpravný román na pomezí thrilleru a sci-fi: na zeměkouli se rozšířil nebezpečný virus, tajně vyprodukovaný americkou vládou, který mění lidi v nemilosrdné, vraždící upíry. Zbytky lidstva bojují o záchranu, přežije i šestiletá Amy, která má v sobě skryté schopnosti, jak této apokalypse zabránit. Práva na knihu prodána do dvaceti zemí, filmová práva zakoupil Fox 2000, režie se patrně ujme Ridley Scott.... celý text

Literatura světová , Horory , Fantasy

Vydáno: , Knižní klub

The Passage , 2010

premacech
27.01.2016 4 z 5

Velmi dobre! Nektere pasaze spis zdlouhave, ale celkove super. Chvilemi se blizime Svedectvi. Ale chvilemi naivni. Napinave, dej chytne a nepusti. Celkove velmi prijemne prekvapeni. 90%

bookemma
19.11.2015 5 z 5

"Smrtící myšlenka a co mi zbývá jiné, krom pláče, z úzkosti, že co mám, brzy mine.."

Vážený pane Justine Cronine,
smekám svůj imaginární klobouk a poohlížím se po dalším pokračování. Kdo jsem? Kdo jsem? Kdo jsem? Jsem zamilovaná do tohoto příběhu. To je jediná nezaměnitelná pravda.

LilianaFalcon
17.10.2015 4 z 5

Tenhle žánr normálně nevyhledávám. Vlastně to na mě působilo jako u "kolegů" filmů tohohle thrillero-hororového typu - když je dobrý, tak to vážně stojí za to. Ale už průměr je totální odpad.
Rozhodně je to jedna z nejlepších knih tohohle žánru, co jsem četla. Takže jo, bylo to super. I když na můj vkus trochu moc dlouhé ;-) Ale je to jen tím žánrem :-D normálně u mě platí, že čím delší kniha tím je to lepší ;-)
A co o tom jinak říct? Zajímavé a i dost klasické. Virus, pokusy, vymkne se to kontrole... Nic objevného, ale skvěle řemeslně vyvedené.

Lerit
23.09.2015

Kniha Přechod je napsaná hezkým jazykem. Při čtení mě stále motivovalo pokračovat dál, abych se dozvěděla proč se to či ono děje. Na druhou stranu je ale zbytečně dlouhá. Stejný příběh by šel odvyprávět na polovině stránek. Také konec knihy mě zklamal. Čekala jsem velké rozuzlení, které se však nekonalo.

Arcisit
01.09.2015 3 z 5

Autor na nás udělal tak trochu podraz, a tak od půlky knihy naši hrdinové na které jsme si zvykli, a čekali jsme, že se dozvíme jak to s nimi dopadne, přestanou existovat, namísto nich se objevují náctiletý fakani co střílí z luků :-)

Nebýt toho faktu, že nejsem standardní čtenář a čtu více knih najednou ve stejný čas, asi bych knihu také nedočetl jako několik lidí přede mnou. Dal jsem si tedy pauzu, odskočil si jinam a pak se postupně vracel k hrdinům co mně v podstatě vůbec nezajímali.

Kniha je zbytečně dlouhá pár postav si určitě oblíbíte, ale spousta z nich vás nebudou pro změnu zajímat vůbec. Dost aktérů si bylo i docela podobných.
Když sečtu klady a zápory za mně 3 hvězdy.

iviková
11.08.2015 5 z 5

knihu jsem začala číst na doporučení čas.reflex,už čtu druhý díl-Dvanáctka a nemůžu se odtrhnout-ákorát že třetí díl ještě není v prodeji:(

reno rejns
26.06.2015

Knihu jsem si četla na doporučení kamarádky a byla jsem více než mile překvapená, jak mi autorův styl psaní sedl. Pro mne velmi zajímavý příběh, přestože jsem již pár románů s obdobnou tématikou přečetla.

Co se týče dlouhých popisů či "nudných" a "zdlouhavých" pasáží - mně takové nepřijdou, naopak (!) díky tomu si dokážu např. život v kolonii mnohem lépe představit, více mne to vtáhne do děje. Nevadí mi ani to, že mne autor blíže seznámí s postavami, které pak zemřou - proč by taky mělo?

Těším se na další díly, určitě se kniha zařadila mezi ty, které mohu lidem s podobnými čtenářskými "chutěmi" doporučit.

spedula
25.06.2015 3 z 5

Začátek knihy mě zaujal, v polovině knihy jsem měla pocit,že ji nejspíš ani nedočtu,ale byla jsem zvědavá jak to dopadne. Když jsem se prokousala, pro mě nudnou části, tak se to konečně trošku rozjelo i když čekala jsem něco víc. Na mě tam bylo hodně postav s příběhy a ze začátku jsem se v nich trošku ztrácela. Každopádně po přečtení poslední věty se vrhám na druhý díl.

ivusse
21.05.2015 5 z 5

Trošku pomalejší rozjezd, pak to začalo mít grády no a konec jsem jednoduše hltala. Zajímavé téma, moc hezky propracované. Ale ten konec, ten konec!!! Doufám, že pokračování nezklame...

BUBO26
12.04.2015 3 z 5

Priechod dočítaný. Ale až tak sa mi nepáčil. Strašne dlhý, rozťahaný. A škoda že sa tak krátko držal v súčasnosti, to bolo najzaujímavejšia časť. Počiatky experimentov boli skvelé (trochu mi to pripomínalo F.E.A.R.), ale potom v budúcnosti sa to už skazilo. Príliš klišoidné. A najhorší je ten nedokončený koniec. Áno, viem predpokladať čo sa potom stalo, ale škoda toho.

Lidudu
16.03.2015 4 z 5

Začátek se sice táhnul jak žvejka na botě, ale pak? No ty bláho! Dobrý, dooost dobrý. Trošku mě sice rozčilují ty scény, kdy se hlavní hrdinové dostanou do situace, ze které prostě není cesta ven, ale nakonec se zjeví někdo s plamenometem a všechny zloduchy rozseká na kaši, ale dobře.. tohle známe z každý druhý knížky/filmu/seriálu. Stejně mě Přechod dostal. A jen tak mezi námi.. mála Amy mě děsila asi tak milionkrát víc než všichni viráci a šílení vědci dohromady. Takový strašidelný stoletý dítě :-).

Vé-Vé
10.03.2015 4 z 5

Hohó, jestli vám nestačí doporučení božského S. Kinga na přebale, tak si vezměte k srdci aspoň to moje doporučení, vykašlete se na kecy a prostě se začtěte!!!

Protože tohle vás i přes pár slabších míst chytne jako virák a nepustí!

Já už chtěla téma upírů dávno odepsat, ale měním názor!

Vzhůru na druhý díl!

(Ach, tolik vykřičníků)

Tanaka T.
06.03.2015 4 z 5

Hutná kniha, která má své silné stránky, ale bohužel se najde i pár slabších míst (hlavně na začátku a pak v polovině) a prospělo by některé pasáže podstatně zkrátit, nicméně za mně palec nahoru.

hankapimi
19.02.2015 3 z 5

Obsažný apokalyptický příběh se standartní zápletkou, pokusem manipulace a modifikace virů, který se zvrhne v celosvětovou katastrofu. Hlavní hrdinové bojují o holé přežití v hrůzném světě "viráků", smrt, zranění a boj je na denním pořádku.. Autor nechává prostor pro čtenářovu fantazii a představivost, spoustu věcí nechává nakousnutých a nedořešených, než se k nim obloukem vrátí. Čtivé, místy zdlouhavé, napínavé, beznadějné, mrazivé, smutné ....Hledala jsem v tom depresivním světě každou maličkou jiskřičku naděje, proč mají přeživší hrdinové bojovat a žít dál...

matej8952
16.02.2015 5 z 5

Výborné ... jedna z naj za posledné roky !

HonzaT
15.02.2015 2 z 5

Achich achich. NUDA ! Divím se, že jsem na stránce číslo 357 a že jsem se až tak dalece začetl. Na té stránce jsem si do ní dal záložku a knihu odložil do police. Potom jsem se chopil Jamese Rollinse knihu Nevinná krev a už úvodní první 4 strany mě chytli více než jakékoliv 4 strany knihy přechod. Snad ji dočtu...ale až po Rollinsovi a možná pár dalších. Ti viráci není špatný nápad, ale klišé jako polibek pod kolotočem a velký počet postav, roztahanost některých kapitol(čtenář dostává naprosto nepotřebné informace z osobních životů nehlavních postav, které stejně zemřou a po zbytek knihy se beztak neobjeví). Jak to dočtu tak komentář či hodnocení možná pozměním, ale prozatím nejde jinak.

Lady Dracula
18.01.2015 5 z 5

"Kdo jsem?"
"Jsem Někdo a Nikdo. Jsem Amy."
Wow. Jedno slovo a nic víc netřeba dodávat. Snad jen: Přečtěte si to! :)

P.S.: Děkuji Levným knihám, své prozřetelnosti a čarokrásné náhodě za tento malý zázrak, který teď sídlí v mé knihovně :)

namby
15.11.2014

Já tuto knihu miluju. Opravdu jsem se od ní nemohla odtrhnout a těšila jsem se na každou volnou chvilku kdy jsem se k ní mohla vrátit. Opravdu čtivé a napínavé.

Kostěj
10.11.2014 2 z 5

Silou vůle jsem se dotlačil zhruba do dvou třetin, ale pak to vzdal. Je to nesnesitelná nuda - Cronin píše jako kdyby mu bylo 16: povrchně tam, kde by bylo třeba se rozepsat; naopak velmi detailně a doslovně tam, kde by bylo třeba nechat prostor představivosti a úsudku čtenáře, a všude, naprosto všude je neuvěřitelný množství vaty. Nikdy víc! A vy pětihvězdičkáři, přečtěte si radši nějakýho Bacigalupiho, ať vidíte, jak vypadá řádný postapo...

Salonka
01.11.2014 3 z 5

Kniha Priechod od autora J. Cronina je pútavo a dynamicky písaným, ľahko čitateľným dielom s množstvom zvratov a prekvapivých situácií. Dej zaujme pozorného čitateľa prakticky okamžite a udržuje ho v napätí a nedočkavosti až do konca. A koniec vás neuspokojí a pokračovanie láka. :-)
Osobitne vyzdvihujem presuny deja jednotlivých častí knihy v čase a priestore, s čím je spojené objavovanie sa nových postáv alebo životných pomerov, no hlavná dejová línia je vždy zachovaná, aj keď niekedy skrytá, no vždy sa k nej dostaneme.

Jediné, čo vytýkam, je drobnosť formálneho charakteru. Slovné spojenia/ formulácie typu: „Mám hlad.“ alebo „... a určite mala hlad...“, ktoré sa v knihe objavili viackrát v rôznych obmenách. Vôbec nerozumiem, prečo je to tak písané, a teda ja osobne to považujem za neslovenský výraz a dosť nápadnú chybu prekladu. Ešte nikdy som sa s tým nestretla v žiadnej knihe písanej v slovenskom jazyku a Slovák tak nemyslí (znie mi to česky).

Knihu však každopádne odporúčam, určite sa k nej ešte niekedy vrátim.

Zakončím pekným úryvkom:

Za oknom padal sivý sneh. Na obviazanej, bolesťou trpiacej nohe dokrivkal na verandu. Nepadal sneh, ale popol. Zišiel po schodoch. Popol mu sadal na tvár a do vlasov. Napodiv sa nebál. Ani o seba, ani o Amy. Zvláštne. Zaklonil hlavu k oblohe. Vedel, že ten popol boli kedysi ľudia. Z neba pršali duše.