Dvanáctka

Dvanáctka https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/153318/bmid_prechod-dvanactka-Rl5-153318.jpg 4 398 84

Přechod série

V mezinárodním bestselleru Přechod vytvořil Justin Cronin nezapomenutelný obraz apokalyptického světa, v němž celý americký kontinent zachvátí tajemná „upírská“ infekce. Ve Dvanáctce se příběh vrací do roku Nula. Nakažení lidé se mění ve vraždící nesmrtelná monstra a chaos a zmar postupně ovládá jedno město za druhým. Uprostřed vylidněného světa přežívají zbytky těch, jimž se dosud nákaza vyhnula. Těhotná lékařka Lila, válečný veterán Kittridge a dospívající April se setkávají uprostřed zkázy, aby zjistili, že nejsou úplně sami…Ve sto let vzdálené budoucnosti zatím Amy a její přátelé bojují o přežití posledních potomků lidstva. Jejich nepřítel se však změnil: prvních dvanáct infikovaných totiž usiluje o mnohem víc než jen o povraždění posledních živých bytostí na Zemi. -- 1. vydání. -- zdroj: www.legie.info --... celý text

Literatura světová , Horory , Fantasy

Vydáno: , Knižní klub

The twelve , 2012

Laf
21.03.2024 4 z 5

Byla jsem z knihy trochu zklamaná. Očekávala jsem, že kniha bude pokračovat, kde skončil první díl, ale místo toho děj skočil zase na začátek, kdy všechno vypuklo. Líbilo by se mi to víc, kdyby děj v knihách šel víc za sebou než na přeskáčku. Navíc je v příběhu zahrnuto tolik postav, že je těžké se orientovat, kdo je kdo. Nejlepší z celé knihy byl závěr, kde se to rozjelo, jinak po celou knihu se to vleklo až na pár akčnějších momentů. Pokračování, i přes všechny zápory, se mi poměrně líbilo. Mohlo to dopadnout hůř :)

rick6410
24.03.2023 4 z 5

Druhý diel nás vrhne do nového prostredia, a to päť rokov po prvej knihe. Autor nadstaví nové otázky o tom, čo sa behom tej doby stalo, a zároveň podrobnejšie preberá hlavných "upírov". Opäť tvrdím, že kniha sama osebe bola slabšia, ale celá trilógia tvorí úžasný post-apokalyptický príbeh.

klmonkaa
25.01.2023 5 z 5

Druhé pokračovanie série Prechod som čítala trochu dlhšie, bolo to trochu rozvláčnejšie, ale celú dobu ma to držalo v napätí a modlila som sa za všetkých hrdinov, aby prežili, pretože väčšina z nich mi bola veľmi sympatická.

luke442
07.01.2023 5 z 5

Koukám že autor si vzal moji radu k srdci a přidal milostné scény.
Skvělá kniha, napínavá, logická, hororová. Těším se na finále.

Bakana
26.03.2022 1 z 5

Poslední dobou se u sci-fi nějak nesetkávám s většinovým hodnocením.
Na 285. stránce jsem si řekla, že nemá cenu pokračovat. Příběh mě nechytil, postavy se mi i po půlce knížky pletly a pořád jsem nevěděla, kdo je kdo. Pochopila jsem, že je to druhý díl jakési série, ale u dobře napsaných knih by nemělo být na škodu, že jsem nečetla 1. díl.

martina1199
07.09.2021 4 z 5

Pokračování Přechodu je stejně napínavé a skvěle napsané jako první díl. Odvážné a zajímavé hlavní postavy, Amy trochu jiná než v prvním díle a postupně sílící atmosféra nevyhnutelnosti konečného střetu s Dvanáctkou. Ruka osudu, síla lidské vůle, touhy po svobodě a instinktu přežití je na cítit v každé kapitole. A i samotné zlo má své světlejší stránky, které v tomto díle poznáme. Tohle je skvělé čtení; upířina a postapo, co má hloubku lidských duší.

namby
24.04.2021 5 z 5

Opět, super. K této knize se budu jednou určitě vracet.

MatoPalkes
27.01.2021 5 z 5

Ešte lepšie ako výborný prvý diel.

allart
11.12.2020 5 z 5

Veru, žiadna nuda. Napriek časovým skokom, množstvu postáv, je to ľahko zapamätateľné a tie postavy si jednoducho obľúbite (hlavne tie kladné :) ) Nechýbajú ani citové vzťahy, ani akčné scény, že sa vám zdvihne adrenalín. Dlhé, obsažné knihy bývajú niekedy nudné a človeku sa ani nechce ich otvoriť. No v tomto prípade to nie je pravda a teším sa na poslednú z trilógie.

devildeny
25.08.2020 5 z 5

Opět jsem se nechala unést fantazií Croninova světa. Vážně se mi líbí, jak se dokáže dostat postavám až na dřeň. Začátek knihy je zase z doby předtím, resp. tentokrát v době kolem roku 0. Autor nám více přibližuje, jak nastalou viráckou situaci prožívali různí lidé v USA, a to by nebylo, aby všechno nebylo propojené i s postavami v prvním dílu. Pamatovat si všechna jména z první i druhé knihy byl pro mě občas oříšek, ale myslím, že to důležité, co chtěl autor sdělit, jsem zachytila. Další část knihy se opět vrací k našim zbývajícím přátelům z knihy první. Zde nám je předkládán pohled zase na jiné společenství přeživších, než jak jsme byli zvyklí např. z Kolonie. Řekla bych, že co se týče Domoviny, autor se dost inspiroval koncentračními tábory. Myslím, že tato kniha je mnohem drsnější, než první a je v ní mnohem více sexu.

Lucik100
23.06.2020 5 z 5

Super pokračování. Druhý díl byl stejně kvalitní jako první. Trochu mě mátla spousta dějových linií a přeskoky v čase, ale dalo se to zvyknout.

frantisek8863
07.06.2020 4 z 5

Opakování dějových linek z bodu nula, kdy to vše vypuklo až opět později o jedno století dále tu už jednou bylo. Trochu mi to přišlo zbytečné, když už se stejný koncept použil v prvním díle. Cesty, lidé a časové úseky se spojují, informace doplňují. Místy je děj překombinovaný, akční, chování a motivace lidí jsou někdy zvláštní, ale vedou k vyvrcholení knihy. Za mě osobně, je druhý díl slabší. Dám si raději pauzu. Snad má časová prodleva ve vyprávění nebude ke škodě a nebudu mít problém se orientovat v následujícím ději.

Alíček83
19.05.2020 4 z 5

Horší než první díl. Chyběli mě zde útoky víráků. Celá kniha byla o tom, že hlavní hrdinové byli rozprášení všude možně a až na konci se všichni sešli ve velké bitvě, kde byli v těch posledních stránkách na konci 12 podle níž se kniha jmenuje. Jsem zvědavá na poslední díl. Taky jsem nesnášela Lilu.

brojan
15.05.2020 5 z 5

super pokračování

LenkaWal
18.04.2020 4 z 5

Pozor, Spoiler.

Konečně jsem se prokousala. Tenhle díl mi dal hodně zabrat. Hodně věcí mě bavilo. Ale některé dějové linky, jako Grey a Lyla ne. V jednu chvíli už i to začalo být zajímavý, když se vydali na cestu. Ale Lyla později mě neskutečně štvala. O ní už jsem nechtěla číst ani řádek.
Na druhou stranu jsem strašně ráda, že přežila Sara. Tu jsem si v první knížce strašně oblíbila. Obzvlášť ty deníkové části. Ale rozhodně to byl slabší díl. Snad bude Město zrcadel lepší.

Cherryel
20.03.2020 3 z 5

Tenhle díl,jsem myslela že ani nedoctu.Dalsi osady, další postavy navíc, opakující se popisy rozpadlé krajiny.Uz to nebylo tak pěkný,jak v prvním díle.Jen že zvědavosti jsem knížku dočetla,že jsem chtěla vědět konec,ale jestli přečtu i poslední díl,no nevim,třeba bude lepší.

Jonner
02.03.2020 5 z 5

Dobrý, tímto dílem to pro mě vlastně obstojně skončilo. Město zrcadel jsem zatím nečetl a nevím jestli někdy přečtu

letadlosknihou
09.01.2020 3 z 5

Po slušně našlápnutém prvním díle je tohle dost propad dolu. Taková zvlástní slátanina akčních scén, setkání ztracených otců, matek, dcer. Je tam moc "úniků na poslední chvíli " a obrácení špatných postav na dobrou stranu v ten nejpříhodnější okamžik. Každopádně ale přečteno s chutí a těším se na závěr, který snad bude o něco lepší.

mareksevc
09.12.2019 2 z 5

začiatok výborný , kniha potom podobne ako prvý diel stratí tempo , narozdiel od jednotky ktorá to tempo znova nahodila, druhý diel je trochu menej záživný

Veronika33
17.11.2019 3 z 5

Druhý diel bol zo začiatku pútavejší tak ako aj v prvom dieli, ale opäť pútavosť príbehu narazila na priveľký počet postáv, skákanie v deji o veľký časový úsek a kopec a kopec nudnej omáčky. Tejto knihe by prospelo skresať počet strán o 150-200 strán. Niekedy bol príbeh super pútavý, inokedy sa total tiahol ako keby príbeh písalo viac spisovateľov. Tieto všetky faktory prispeli k tomu, že som jednotlivé diely strašne dlho lúskala. A záver OK prečítala som ich, ale nikdy viac.