Dvanáctka

Dvanáctka https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/153318/bmid_prechod-dvanactka-Rl5-153318.jpg 4 398 84

Přechod série

V mezinárodním bestselleru Přechod vytvořil Justin Cronin nezapomenutelný obraz apokalyptického světa, v němž celý americký kontinent zachvátí tajemná „upírská“ infekce. Ve Dvanáctce se příběh vrací do roku Nula. Nakažení lidé se mění ve vraždící nesmrtelná monstra a chaos a zmar postupně ovládá jedno město za druhým. Uprostřed vylidněného světa přežívají zbytky těch, jimž se dosud nákaza vyhnula. Těhotná lékařka Lila, válečný veterán Kittridge a dospívající April se setkávají uprostřed zkázy, aby zjistili, že nejsou úplně sami…Ve sto let vzdálené budoucnosti zatím Amy a její přátelé bojují o přežití posledních potomků lidstva. Jejich nepřítel se však změnil: prvních dvanáct infikovaných totiž usiluje o mnohem víc než jen o povraždění posledních živých bytostí na Zemi. -- 1. vydání. -- zdroj: www.legie.info --... celý text

Literatura světová , Horory , Fantasy

Vydáno: , Knižní klub

The twelve , 2012

roman5085
21.06.2017 5 z 5

Byl jsem druhým dílem absolutně uchvácený.

Petula.N
22.04.2017 5 z 5

No páááni!!! Ze začátku jsem se dost ztrácela, ale když jsem se začetla, nešlo přestat. Myslela jsem, že třetí díl vynechám, ale ne!! Musim přečíst i ten. Kniha mě naprosto pohltila, skvělý příběh. Doporučuji :)

lazarus
08.02.2017 4 z 5

Povedené pokračování Přechodu navazuje na předchozí rozehranou bitvu s upíry a dospívá k vcelku uspokojivému finále. Snad jen ten závěr je drobátko rádoby megalomanský a je z něj cítit snaha o filmový dojem. Autorovou snahou je očividně převedení knížky na filmové plátno a veškeré akce a reakce postav podřizuje jen tomu. Docela škoda, protože postavy tím přichází o hlubší prokreslení. Cronin by měl načíst něco od Stephena Kinga. Charaktery by poté možná byly prokreslenější a ubylo by nesmyslných pokusů o překvapující vztahové "objevy" a zmatené náhody a překvapení. Hrdinové docela často zničehonic mění charakterové vlastnosti a výsledek je prapodivný. Už v Přechodu mě bylo protivné přeskakování mezi jednotlivými scénami kdy jsem docela ztrácel návaznost a musel vzpomínat kde jsme to vlastně skončili. Ve Dvanáctce to přehnal ještě o malinko víc a finále tomu dalo korunu. Nedomyšlený závěr a poslední kapitolky zbytečně nahrávají dalšímu dílu.

wertinka
16.12.2016 3 z 5

První díl jsem zhltla a pak četla znovu a znovu, patří mezi moje nejoblíbenější knihy a proto jsem s napětím očekávala druhý díl a proběhlo velké zklamání. Přechod byl skvěle propracovaný, promyšlený, zamotaný, a Dvanáctka jen ždímá nic. Jako kdyby autor chtěl vydělat další peníze tím, že napíše pokračování.
Za mě nuda a velké zklamání..

maruschka
21.10.2016 5 z 5

Možné náznaky spoilerů (ale bez nich prostě nejde napsat komentář). Stručně: Cronin to dal. Přechod byl výjimečný a Dvanáctka není ničím jiným než plynulým pokračováním (takhle to prostě muselo pokračovat!). Naštěstí. První část anotace mě trochu vyděsila - nové postavy? Návrat do roku nula? Takže se bude jen znovu ždímat něco, co už se zdálo skoro suché? Nic z toho, ani omylem. Croninovo puzzle Osudu se "jen" z dvojrozměrného změnilo v 3D (dechberoucí) záležitost. Celý příběh je samozřejmě ohromující alegorií a Cronin na nás tak trochu pomrkává, když nám dost jasně dává najevo, že si vlastně zahrál na Guildera, protože v podstatě "rozšířil" a jako by dal další smysl a rozměr stávajícímu náboženskému systému "Západního" světa.
Paralely jsou zřejmé, ale nevnímám je (jako občas u jiných autorů) jako prezentaci autorova génia. Ukřižovaná Amy, která se nakonec vrátí (?), její nejbližší se samozřejmě musí jmenovat Peter, Dvanáctka i s všeprostupujícím hlasem Nuly - děsivá opozice k Dvanáctce, která tu byla vlastně jen o pár století dřív (pohybem sto let sem, sto let tam Cronin nádherně relativizuje čas) atd.
Parádní zážitek a moc se těším na závěr (tak nějak počítám s tím, že si předtím budu "muset" dát Přechod i Dvanáctku znovu).
Jediná výtka - neskutečné množství chyb (za tohle nakladatel určitě nezaplatil málo, a pak nemá na slušného korektora?).

jana1599
12.09.2016 5 z 5

Knižní sérii jsem začala Dvanáctkou, protože Přechod nebyl v knihkupectvích už k sehnání. Poté, co jsem se dostala k příběhu souvisejícímu s Amy, jsem zjistila, že bez Přechodu to nepůjde. Sehnala jsem tedy Přechod v antikvariátu, přečetla ho jedním dechem asi za 5 dnů a pak se hned vrhla na zbytek Dvanáctky. Obě knihy mi tedy trochu splývají, každopádně obě mají za mě 5 hvězdiček - postapokalyptická sci-fi jak má být, se skvěle vykreslenými postavami, které si člověk hned oblíbí a drží jim palce, aby je ty viráci hnusný nedostali!

BarkaS
20.08.2016 4 z 5

Většina knižních sérií ztrácí ve dvojce dech, někdy ho u trojky nabere. Snad to bude ten případ. I když i se ztraceným dechem je to pořád dechberoucí příběh.

Mark.
14.07.2016 5 z 5

Zpočátku jsem musela dolovat v paměti pár zásadních událostí, protože po přečtení prvního dílu jsem si dala pauzu, abych se ve třetím díle neztratila. Ale rychle jsem se vžila. Jsem ráda, že některé události byly připomenuty, např. co za zločin parta z dvanáctky spáchala, nebo jsem si vůbec nepamatovala matku Caleba a jejich smrt. Sice do děje nepodstatné, ale s něčím jsem si lámala hlavu.
Místy mi to připadalo, že se děj táhl a nic se neděje, ale i tak tato kniha stojí opravdu zato.

SoniaShadow
28.11.2015 5 z 5

Musím souhlasit, že to nebylo až tak "wow" jako první díl, ale i tak jsem si knihu náramně užila. Byla doplněná o vynechanou část z první knihy - pár příběhů z roku 0. Pak mě překvapilo, že se ten pokračující příběh odehrává v r. 97 P.V. (myslela jsem, že to má být 100 P.V.), ale jukla jsem do první knihy a rok sedí :) Velmi mi překvapil vývoj událostí, takže jsem zvědavá, co přinese třetí díl.

Strašně se mi líbí Justinovo psaní. Jak všecho zprvu vypadá jako jednotlivé nesouvislé příběhy, ale on je pak dá dohromady a skvěle do sebe zapadají... Prostě génius :)

Pixx-73
23.11.2015 5 z 5

Možná trochu slabší než první díl, který jsem vyloženě hltal, ale pořád docela slušné čtení. Protože se o postapo tématiku zajímám, tak jsem to nemohl vynechat.

Lady Dracula
18.11.2015 5 z 5

Postapo jak vyšité :)
Skvělé pokračování slibného Přechodu, vygradované skoro na samotné maximum. Spousta postav, spousta známých postav, které jsou však jiné. No jasně, člověk se přece vyvíjí, kor za takového stavu světa ;)
Amy, ach Amy,
ty malá roztomilá ďáblice, ty sestro v krvi, přec jiná. Tvůj úděl, břemeno těžké, tys však naše spása. Za tvou duši se modlíme, i za tvé vykoupení. Dej nám sílu, dej nám sílu Amy, přemoci to peklo, přemoci Nulu.
Ať už je třetí díl! :)

konecsveta
07.08.2015 5 z 5

Vynikajúco spracované pokračovanie mojej obľúbenej apokalyptickej svetovízie. Autor sa posunul na vyšší level a na knihe to je vidieť. Dejové linky sa vynikajúco prepletajú navzájom aby vybuchli do nadupaného záveru. Pomerne hrubá kniha, ale má spád a bude vás držať, držať a držať až za oknami začne svitať :-) Perfektná zábava

spedula
04.07.2015 5 z 5

Knihu jsem přečetla jedním dechem. Měla jsem trochu obavy, abych se, jako v prvním díle, neztrácela v příbězích a lidech,ale druhý díl mě mile překvapil a opravdu potěšil. Doufám, že brzy vyjde třetí díl.

aktak1203
30.04.2015 5 z 5

Napínavý, skvěle propracovaný a promyšlený příběh. Sice jsem měla občas problém zařadit postavy, protože jich je tolik, ale na knihu mi stačilo pár dní. Úžasná oddechovka, alespoň pro mne. Už se těším na 3. díl, který doufám bude.

Vé-Vé
02.04.2015 3 z 5

Neočekávala jsem a ani jsem nechtěla, aby byla Dvanáctka stejná jako Přechod, ale ten rozdíl je tak velký a je to tak špatný, že jsem prostě zklamaná. Z něčeho víc, z něčeho míň. Ale nejvíc nechápu, co mělo znamenat všechno to okolo Amy. Snad se mi to rozleží v hlavě.

Tanaka T.
26.03.2015 4 z 5

Souhlasím s komentářem níže od Lidudu, Dvanácka je jiná než Přechod a někomu to možná nesedlo, ale mně se kniha líbila možná ještě o chloupek více, protože jsem nezaregistrovala, že bych se u nějaké pasáže nudila a chtěla už přeskočit dále, přičemž u Přechodu se mi to na pár místech stalo. Na třetí díl se docela těším.

Lidudu
22.03.2015 4 z 5

Myslím, že problém spočívá v tom, že se Dvanáctka tolik liší od Přechodu. Ti lidé, postavy, které jsme znali z Přechodu už nejsou tím, čím byly. Amy přošla proměnou - "dospěla", z Petera je najednou voják stejně jako z Alicie a my máme pocit, že neuběhlo jen pět let, ale rovnou celá desetiletí. Autor pro nás připrqvil sprchu ledovou vodou, když nám naservíroval stará jména, ale s novými lidmi.
Mě to ale velmi sedělo, líbilo se mi to. Horace Guilder mi kdoví proč připomínal Hitlera a celé jeho sedmdesátitisícové město nějaké ghetto. Jsem z téhle série nadšená, tedy zatím.Známe ty třetí díly, že...

Darami87
21.03.2015 2 z 5

Na tuto knihu jsem se hrozně moc těšila, protože Přechod jsem přečetla jedním dechem. Dvanáctka mě ale opravdu hrozně zklamala, chvílemi jsem myslela, že se na to asi vykašlu a nedočtu to. Snad bude třetí díl lepší...

Adadelka
05.03.2015

Velice poutavé, už se těším na třetí díl :)

matej8952
16.02.2015 4 z 5

Musím priznať že sa mi páči o trochu menej než Přechod, ale stále je to výborné. Musím ale upozorniť na veľké množstvo chýb v českom preklade, u Přechodu som nepostrehol. Už sa teším na 3tí díl....