Pražská strašidla a všemožná jiná zjevení

Pražská strašidla a všemožná jiná zjevení https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/124211/prazska-strasidla-a-vsemozna-jina-zjeveni-124211.jpg 4 26 10

Průvodce tajemnou cestou napříč starou Prahou zavede čtenáře nejen do minulosti, ale především na místa, kde byl v průběhu dějin zaznamenán výskyt toho kterého zjevení, démona, ducha či jiného podobného strašidla. Ať už jde o světoznámého Golema, chránícího bezpečí židovského ghetta, bezhlavého Švéda, vykrádajícího monumentální pražské chrámy, Fausta, který se upsal ďáblu, zazděné jeptišky, zamilované vodníky, ohnivé mužíky, oživlé kostlivce anebo prosté hříšníky, kterým nebylo po smrti dopřáno klidu – ti všichni vytvářejí obraz majestátního města plného přízraků a temných stínů. Soubor pověstí, historek, lidových skazek a vyprávění o původu, výskytu a charakteru nejznámějších i méně známých pražských strašidel v sobě odráží město jako zrcadlo dějinných zvratů, divadlo prolínajících se epoch a století. A tak může kniha sloužit nejen jako podrobný průvodce městem a jeho minulostí, nejen jako zdroj námětů k mnoha desítkám rodinných výletů, ale také jako inspirace čtenářovy obrazotvornosti, dokreslující tvář Prahy o jednu z jejích nejzajímavějších a současně nejzábavnějších poloh.... celý text

Pro děti a mládež , Pověsti

Vydáno: ekniha , Plot

Němka138
10.08.2022

Dobře napsaná kniha o zajímavých místech, pověstech. Jen je mi trochu líto, že některé kapitoly jsou úplně stejné jako u knihy Příběhy ze staré židovské Prahy, kterou autorka také napsala.

AlbionFoxyFox
06.06.2022 4 z 5

Velmi příjemné a svižné čtení, perfektní úvodní zpracování dějin daného místa. Trošku mě mrzelo, že vlastní pověst a popis strašidla nebyly delší. Po přečtení se mi o to více stýská po mé milované Praze.

martin9929
02.01.2022 5 z 5

Krásně napsané pověsti staré Prahy.

Magrata15
13.03.2021 5 z 5

Krátké pověsti o zajímavých pražských místech a strašidlech, která se tam "vyskytují".
Hodně mě pobavil úvod u každé kapitoly: doba prvního výskytu, přibližný čas výskytu, místo výskytu, podoba zjevení, charakter zjevení a zvláštní znamení. Každé strašidlo je tam vtipně definováno.
No a nesmím zapomenout na pěkné doprovodné ilustrace.
Doporučuju k přečtení i jako tipy na výlety.

PetraRehackova
15.02.2020 4 z 5

Dobře napsaná,oddechová knížka.

xxtom
20.05.2019

Hezké čtení o pražských strašidlech. Zvlášť se mi líbí, že jsou v každé kapitole nejdříve popsaná historická místa a události, se kterými strašidlo souvisí. Čekal jsem ale, že bude knížka trošku strašidelnější.

Doly10
09.03.2019 3 z 5

Milá knížka, která vás seznámí s historií a nejznámějšími strašidly města Prahy.

alena7008
17.05.2016 5 z 5

Kniha inspiruje k zajímavým výletům po Praze

JessyPitt
17.03.2016 4 z 5

Příjemné čtení s kouskem historie a legend. Dost se podobá Pražským židovským legendám..

Lucilla
16.10.2012

Úchvatné to kompaktní dílko shrnující v jednoduché podobě nejvýraznější pražské legendy - pro základní orienaci jako stvořené.Text je doprovázen bohatými ilustracemi slečny Lucie Paceltové, mé drahé sestry:-)