Pražská strašidla a všemožná jiná zjevení ekniha

Průvodce tajemnou cestou napříč starou Prahou zavede čtenáře nejen do minulosti, ale především na místa, kde byl v průběhu dějin zaznamenán výskyt toho kterého zjevení, démona, ducha či jiného podobného strašidla. Ať už jde o světoznámého Golema, chránícího bezpečí židovského ghetta, bezhlavého Švéda, vykrádajícího monumentální pražské chrámy, Fausta, který se upsal ďáblu, zazděné jeptišky, zamilované vodníky, ohnivé mužíky, oživlé kostlivce anebo prosté hříšníky, kterým nebylo po smrti dopřáno klidu – ti všichni vytvářejí obraz majestátního města plného přízraků a temných stínů. Soubor pověstí, historek, lidových skazek a vyprávění o původu, výskytu a charakteru nejznámějších i méně známých pražských strašidel v sobě odráží město jako zrcadlo dějinných zvratů, divadlo prolínajících se epoch a století. A tak může kniha sloužit nejen jako podrobný průvodce městem a jeho minulostí, nejen jako zdroj námětů k mnoha desítkám rodinných výletů, ale také jako inspirace čtenářovy obrazotvornosti, dokreslující tvář Prahy o jednu z jejích nejzajímavějších a současně nejzábavnějších poloh....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/12_/124211/prazska-strasidla-a-vsemozna-jina-zjeveni-124211.jpg 411
Pro děti a mládež, Pověsti
Vydáno (ekniha), Plot

Kniha Pražská strašidla a všemožná jiná zjevení

PetraŘeháčková

Dobře napsaná,oddechová knížka.

xxtom
20.05.2019

Hezké čtení o pražských strašidlech. Zvlášť se mi líbí, že jsou v každé kapitole nejdříve popsaná historická místa a události, se kterými strašidlo souvisí. Čekal jsem ale, že bude knížka trošku strašidelnější.

Doly10
09.03.2019

Milá knížka, která vás seznámí s historií a nejznámějšími strašidly města Prahy.

alena7008
17.05.2016

Kniha inspiruje k zajímavým výletům po Praze

JessyPitt
17.03.2016

Příjemné čtení s kouskem historie a legend. Dost se podobá Pražským židovským legendám..

Lucilla
16.10.2012

Úchvatné to kompaktní dílko shrnující v jednoduché podobě nejvýraznější pražské legendy - pro základní orienaci jako stvořené.Text je doprovázen bohatými ilustracemi slečny Lucie Paceltové, mé drahé sestry:-)