Prázdniny v pralesích

Prázdniny v pralesích https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/278673/prazdniny-v-pralesich-UiD-278673.jpg 5 6 3

Vyprávění o dobrodružství mladých chlapců v karpatských pralesích, kde i autor jako mladý student prožil se svými kamarády kouzelné prázdniny v hlubokých lesích a na vysoko položených pastvinách východních Karpat.

milan3144
14.03.2022 5 z 5

Na úvod hodnocení si musím hnedle postěžovat. Postěžovat si na to, že se mi tahle knížka nedostala do rukou v době mé bláhové mladosti, kdy bych jí hltal stejně jako dnes, ale zároveň to vše obohacoval o neopodstatněnou naději, že něco podobného také prožiju.
Pan Komárek umí, v podstatě prostým jazykem, vykouzlit v představách čtenáře ty krásné přírodní scenérie a poutavým způsobem vylíčit dobrodružné, ale i relativně klidné příhody, které se v těchto kulisách udály.
Pro mne naprosto kouzelná kniha, kterou hodnotím vysoce blýskavými pěti hvězdami.

Turlogh
16.09.2021 5 z 5

Velmi zajímavá a působivá knížka, která nás zavede do hustých karpatských pralesů a horských polonin v letech 1909, tedy ještě před Velkou válkou... Mladý, sotva sedmnáctiletý Július Komárek se vydává, ještě se čtyřmi svými kamarády přibližně stejného věku, na daleký několika měsíční pobyt do karpatských hvozdů. Zde žijí s pastevci na horských loukách, poloninách a podnikají výpravy do hlubokých hvozdů. Příjemné a čtivé vypravování o životě v těch dobách v divočině, o lese, o zvířatech... Není moc akční, ale i tak je to na plných pět hvězd. Milovníkům divočiny doporučuji. Howgh.

paxel
25.09.2019 5 z 5

Poutavé vyprávnění o Podkarpatské rusi a její zvířeně

dobrodružství prázdniny Karpaty pro chlapce

Julius Komárek
česká, 1892 - 1955
1942  93%Lovy v Karpatech
1955  100%Zvířata zblízka
1941  90%Neznámá Makedonie
1947  72%Milování v přírodě
1952  0%Naše ZOO

Kniha Prázdniny v pralesích je v