Prázdniny v Evropě

Prázdniny v Evropě https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/418841/bmid_prazdniny-v-evrope-ITu-418841.jpg 4 1522 360

Máte rádi humor, dobrodružství a mnohahodinové čekání u silnice? Pak vložte řízek mezi chleby a vydejte se za čtvrtým prázdninovým dobrodružstvím s Ladislavem Ziburou. Tentokrát vás čeká 14 000 kilometrů stopem napříč Evropou. Ve společnosti svérázných řidičů vyrazíte z Polska přes malebné Pobaltí až za polární kruh a následně z horkých Athén přes divoký Balkán zpátky domů. Objevíte při tom místa, která jste vždycky chtěli navštívit, jen jste o nich dosud nevěděli. Vyslechnete příběhy neobyčejných lidí a přesvědčíte se, že jste se narodili na tom nejrozmanitějším kontinentu světa.... celý text

Timkim
02.09.2022 5 z 5

Opět perfektní a opět jsem se výborně bavili, ba se i nahlas smál. Tato kniha mě bavila více než Prázdniny v Česku. V průběhu poslechu jsem si vyhledával na mapě určité body cesty a popravdě jsem dostal chuť se někam podívat. Nejvíc mě asi z vyprávění zaujalo Švédsko, Srbsko a Rumunsko. Člověk se při vyprávění dostane i na místa kam by v životě nejel, protože tam "nic není".

tereza5480
29.08.2022 5 z 5

Naprosto očekávaná kvalita se potvrdila. Miluju to :-)

SuperSojka
26.08.2022 5 z 5

Princ Ládík, to je jistota v tomhle nejistém světě. Přijde mi, že od prvních knih ještě vylepšil pointy vtipných situací a vybrousil popis příhod téměř k dokonalosti. Vzbudil ve mně touhu zajet si přinejmenším do Polska, Litvy, Lotyšska, Estonska, Finska a Švédska. Každou stránku jsem si užívala a vychutnávala a nechtělo se mi dojít na konec.

sweeney
24.08.2022 4 z 5

Druhá mnou přečtená knížka od pana Zibury a stejně parádní :) Nejvíce oceňuji fakt, že se nejedná o suché konstatování faktů o jednotlivých zemích. Právě naopak. Alespoň skrze psané slovo cestujeme s Ladislavem po vybraných evropských státech, bavíme se nad příhodami, které zažil, seznamujeme se s mentalitou místních, nasáváme tamější atmosféru..a samozřejmě se k tomu všemu i nějaké ty geografické/historické informace dozvídáme :)

veriszv
20.08.2022 5 z 5

Pokud máte rádi Ladislavův humor, čeká vás zábavné vyprávění, které na vás přenese dobrou náladu.
Kromě zábavných částí je tu ale i spousta zajímavostí o evropských zemích, ale třeba i o stopování.
A samozřejmě nesmím zapomenout zmínit povedené ilustrace!
Obecně mě baví Ladislavův přístup k cestování, jako třeba když se jede podívat tam, kde nic není.
Kdysi dávno jsem byla i na přednášce, a naživo je to asi ještě lepší než v knize.

tabaluga
20.08.2022 4 z 5

První kniha od autora, moje očekávání bylo trochu jiné, ale i tak mne kniha potěšila. Navod, jak se vydat autostopem po Evropě. O zajímavých místech se moc nedozvíte, ale zato se dozvíte, kam se výhodně postavit, abyste dlouho nečekali,kde naopak nemá smysl stopovat a něco o povaze různých národností a já bych řekla:"Všude dobře, doma nejlépe. "

maryska09
19.08.2022 5 z 5

Milá vtipná kniha o neznámých místech v Evropě. Autorův styl psaní baví, přečteno za dva dny na pláži. Díky za knihu

Radkas87
11.08.2022 5 z 5

Moje prvni knizka od Zibury a urcite ne posledni. Autor pouziva mily humor, potkava ruznorode lidi a dozvite se spoustu zajimavosti nejen ze zemepisu, historie statu, ale i charakteru narodnosti.

sidonka
04.08.2022 4 z 5

Moje první kniha od autora a byla super, cestování stopem po Evropě nejen s místopisem, ale i povedenými charakteristikami řidičů

janavom
17.07.2022 4 z 5

Opět vtipné a čtivé. J

Miliarda
14.07.2022 5 z 5

Láďa opět nezklamal a nabídl čtenáři pestrou směsici zajímavostí o často netypických evropských pamětihodnostech a laskavého humoru, jakož i komických popisků setkání s pestrou směsicí lidí, kterou na svých cestách poznal. Pokud chcete oddechovou, ale zároveň poučnou a humornou knihu, s Prázdninami v Evropě chybu neuděláte.

Kamaela
12.07.2022 5 z 5

Moje první kniha od Zibury (čtenářská výzva) a rozhodně ne poslední. Je to čtivé, zajímavé a vtipné. Z knihy sálá autorovo nadšení pro cestování, otevřenost novým zážitkům i láska k lidem.

rumund
11.07.2022 5 z 5

Tak to byla pecka. Vůbec jsem nemyslel, že mě tak tato kniha tohoto borce bude takhle bavit. Bylo to zajímavé od začátku do konce, poučné a mnohdy i docela vtipné. Hned jsem si musel koupit další Ziburovu knihu a jdu hned do ní. Snad bude stejně dobrá jako tato.

ujira
10.07.2022 5 z 5

Skvělý cestopis, vtipný a skromný autor, dobrý pozorovatel, vyzrálejší popisovatel, prostě pan Zibura zraje..

janulka1310
30.06.2022 5 z 5

První kniha od autora a jsem velmi spokojená. Humor, vtip, praktické tipy, zajímává místa... letní odpočinkové čtení.

MildeZ
30.06.2022 5 z 5

Evropu od Ládíka Zibury jsem musel z nedostatku času skousnout v audio podobě a bylo to opět věru moc příjemné. Pokud se podaří, že si člověk celý zážitek doplní návštěvou přednášky samotného autora, tak rozhodně komplexní záležitost ;-)

1Booklover
28.06.2022 3 z 5

Na Ladislava Ziburu a jeho knihy o cestování jsem slyšela samou chválu. Neodolala jsem tedy a jako první si přečetla tuto knihu s překrásnou obálkou.
Ovšem, i přesto, že mám ráda cestování a poznávání nových míst a kultur, jsem se do knihy nemohla začíst.
Něco mi v knize chybělo, aby mě dějově zaujala. Autor je vtipný, to jak popisuje s nadhledem a českým humorem své příhody, je úžasné. Ovšem trochu mě nudilo, že většina knihy byla jen o stopování.
Kniha si určitě najde své oblíbence, já ovšem musela spoustu stránek nudou přeskakovat.

Malíček
27.06.2022 3 z 5

Všechny autorovy knihy, které jsem doposud četla, se mi líbily. Mám ráda jeho humor, super zážitky, zajímavé zkušenosti i cestovatelské tipy, které čtenáři ve svých knihách předává. Ani Prázdniny v Česku mě nezklamaly, kniha je opět doplněná o úžasné ilustrace a čtenář podle mě dostane to, co od autora očekává.
Hvězdičky strhávám za to, že jsem opravdu dostala to, co jsem očekávala, nic navíc. Za mě tedy další dobrá odpočinková kniha. :)

LadyCotton
24.06.2022 4 z 5

První kniha od Ládi se mi nelíbila, přišla mi moc samolibá. Vloni jsem ale četla Prázdniny v Česku a ty se mi líbily moc. Stejně jako Prázdniny v Evropě - je to vtipné (možná i lehce nekorektní), svižné a dozvíte se i něco navíc o některých zajímavostech/místech.
Není to ale klasický cestopis - spíš takové "zážitky z cest" a to se mi na tom právě moc líbí.

popeluška
23.06.2022 5 z 5

Další kniha od autora opět skvělá, odpočinula jsem si u ní a zasmála :-) Krásně ilustrovaná. Těším se na další knihy.