Prázdniny v Evropě

Prázdniny v Evropě https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/418841/bmid_prazdniny-v-evrope-ITu-418841.jpg 4 1522 360

Máte rádi humor, dobrodružství a mnohahodinové čekání u silnice? Pak vložte řízek mezi chleby a vydejte se za čtvrtým prázdninovým dobrodružstvím s Ladislavem Ziburou. Tentokrát vás čeká 14 000 kilometrů stopem napříč Evropou. Ve společnosti svérázných řidičů vyrazíte z Polska přes malebné Pobaltí až za polární kruh a následně z horkých Athén přes divoký Balkán zpátky domů. Objevíte při tom místa, která jste vždycky chtěli navštívit, jen jste o nich dosud nevěděli. Vyslechnete příběhy neobyčejných lidí a přesvědčíte se, že jste se narodili na tom nejrozmanitějším kontinentu světa.... celý text

Sandalkar
30.08.2023 5 z 5

Zase nezklamal. Mozna trochu na jedno brdo, ale kniha stoji za to. Vybrouseny jazyk, cerny humor, stripky realii a historickych vsuvek, ktere jsou pro pochopeni jednotlivych zemi nadmiru dulezite.

"Podivej, my jsme zazili valku. A ze si zvyknes se zbytecne nebat, to je jedna z mala dobrych veci, ktere ti detstvi ve valce prinese." Snad si to deti na Ukrajine reknou uz brzy.

Ps.: miluju ilustrace Tomski&Polanski

zuzad
25.08.2023 odpad!

Tohle fakt nepotřebuju číst, zibura a jeho Česko bylo v pohodě, ale tohle fakt ne. Žádná úcta k polské víře, jeho rádoby humor je fakt v tomto kontextu ubohý.

AltaMari
17.08.2023 5 z 5

Uchokniha, načtená dalším cestovatelem Martinem Písaříkem. Vtipná, jednoduchá, a ocenila jsem kromě příběhů i začleněné střípky reálií z procestovaných zemí.

Správná volba na prázdninovou cestu autem ... (sice jsem plánovala, že když konečně budou dorostenci připoutaní v kabině auta a tedy nebudou moct utéct, pustím jim nějakou klasiku... třeba Steinbecka nebo Čapka..., pak rozum zvítězil nad naivitou, a povedlo se mi díky Ziburovi dosáhnout toho, že mládež si při zapnutí přehrávače nenarvala do uší airpody, nýbrž poslouchali a bavili se s námi rodiči :o)))

Marie2004
04.08.2023 5 z 5

Na tuhle knihu jsem se dlouho těšila a když jsem se k ní dostala, četla jsem ji pomalu a každou stránku si užívala plnými doušky. I přesto jsem ji přečetla poměrně rychle, jelikož autorův humor a styl vyprávění mě prostě baví.
Cestopisy obyčejně nečtu, a proto mě i samotnou překvapilo, jak jsem se bavila u knihy Prázdniny v Česku. A Prázdniny v Evropě nezklamaly. :-)
Recenzi zakončím velkým doporučením této knihy.

alzbeta2843
27.06.2023 5 z 5

Ja sa priznám, že najskôr som absolvovala jeho prednášku a tam som sa toľko nasmiala, že som si povedala, že knihu si rozhodne musím prečítať a dozvedieť sa i ostatné príbehy, ktoré popisujú jeho celú cestu krížom krážom Európou. I keď poznáte Európu a mnohé krajiny ste iste i navštívili, garantujem vám, že i tak sa budete baviť a dozvediete sa veľa nového. U Ziburu je najlepšie to, že on navštevuje práve tie miesta, ktoré bežný turista ani nepostrehne, o to je ten zážitok autentický. Ako i v predošlých knihách, som sa i tu veľmi bavila a smiala tak moc, že sa po mne ľudia obzerali :D

Librorumistka
23.06.2023 3 z 5

Tuto knihu jsem poslouchala v audioverzi a v této formě se mi moc líbila. Byl to pro mě první cestopis, do kterého jsem se kdy pustila a nebyla jsem zklamaná. Navíc musím ocenit, jakým stylem autor píše i to, jak je kniha protkaná humorem. Jediný osobní problém, který s touto knihou mám, tkví v autorových občasných poznamkách vůči vzhledu žen. Měla jsem pocit, že vzhled žen hodnotil pro mě osobně až příliš, ale je to velmi individuální názor. Knihu vám mohu doporučit, jen vás možná občas ze zážitku vyruší nějaká ta autorova poznámka.

Hema
13.06.2023 5 z 5

Říkala jsem si, že na putování po Evropě dneska už nemůže být nic zajímavého. Všichni všechno známe, všechno jsme stokrát viděli, přestože třeba jen zprostředkovaně. Nicméně jsem se šeredně spletla. Bylo to skvělé čtení, plné překvapení, chytrého humoru a navíc člověka navnadí sbalit si pár věcí a jet zažít své vlastní dobrodružství.

Ondra_P
06.06.2023 4 z 5

Všechny knihy autora si dražší nastavenou laťku. Tahle na mě vzhledem k cestování napříč Evropou a střídání států působila svižnějším dojmem.

Felidae
31.05.2023 3 z 5

První knihu jsem zhltla, druhá se mi docela líbila, tahle byla třetí a mám pocit, že autor začíná omílat stále to stejné....

Gabi13
31.05.2023 5 z 5

Mám ráda pana Ziburu a hlavně jeho smysl pro humor. Líbí se mi jak se rád setkává s lidmi a popisuje jejich osoby tak barvitě, to se mi na jeho knížkách líbí a líbilo i u této. Cestování po Evropě se mi líbí, je mi to blízké.

Alfondra
24.05.2023 2 z 5

No, že bych knihu hltala, to ne. Pár vtipných momentů, pár cenných rad a spousta balastu.

Andulino
20.05.2023 5 z 5

Moc jsem se na nového Ziburu těšila, tím víc, že putuje po místech, která jsem už někdy navštívila i já sama. Kniha má, jako vždy, překrásné ilustrace Tomski&Polanski, tentokrát doplněné boxy se zajímavostmi. Opět vyzdvihuji laskavý a zároveň moudrý humor a čím dál zajímavější vyprávění. Díky tomu, že Ládík projel půlku Evropy, je toto vyprávění doslova mozaikou kultur a národů. Při čtení koukám do Google Maps na fotky a připadám si, jako bych po všech těchto koutech světa cestovala i já. Doporučuji všema deseti a miluji!

KubaHanzelin
14.05.2023 4 z 5

Moje první kniha od Prince Ládíka a vlastně můj první cestopis
Trochu jsem se toho obával, ale ta lehkost s kterou je kniha plná zážítků z cest po severní a jihovýchodní Evropě napsaná mi perfektně sedla a minimálně při cestě na sever jsem se dostal nasmál, u Balkánské části už to bylo slabší, ale stále moc příjemní čtení.
Určitě si někdy přečtu i další knihu a snad někdy zajdu i na přednášku:)

LusSyNDA
25.04.2023 5 z 5

Za mě nejlepší knížka od Ladi! (Přečetla jsem i ČR). Evropa se mi libila především proto, že mě Láďa nechal nakouknout pod pokličku charakteru lidí v jednotlivých zemích. Opravdu zajímavé vnímat jednotlivé rozdíly. A pak se Láďa vrátí domů a tam je to furt stejný :-)

barbora5058
23.04.2023 5 z 5

Kniha mě bavila, líbí se mi styl psaní, informace o národech i zajímavých místech i grafika celé knížky. Čtení na relax, určitě dočtu zbytek napsaných knih od autora. Díky za fajn knížku.

Briv
20.04.2023 5 z 5

Princ Ládík mě na svých (i mých) cestách baví už hodně dlouho. K této knížce jsem se sice dostala po delší době, ale mám pocit, že když cestuje po Evropě, tak je to mnohem záživnější. Bavila jsem se moc. Je zajímavé, jak je každý národ osobitý, originální a svým způsobem svérázný. S manželem jsme procestovali dost zemí, kde byl i autor a shodneme se, že opravdu ty národy, jsou takové, jak je popisuje.
Moc se mi líbí autorův styl psaní, humoru a vlastně i jeho pohled na život, jak řeší různé situace, které mu jsou přiváty do cesty.
Přeji ti, Ládíku, spoustu dalších šťastných kilometrů a hromadu zajímavých zážitků k tomu.

katerina3502
02.04.2023 5 z 5

Oddechová knížka, která se čte sama. Příběhy řidičů a zajímavosti o zemích Evropy jsou super kombinace. Určitě si přečtu od autora i další knihy.

juliesze
30.03.2023 3 z 5

Některé části zábavnější, jiné takové slabší. Popsáno výborně, dobrodružně. Posloucháno jako audiokniha.

Mrs.Depp
16.03.2023 5 z 5

Opět zajímavá knížka, kterou mě moc bavilo číst, miluju cestování a teď si ho moc neužiju, takže je super, že můžu poznávat cizí země aspoň takhle. Jen mě u Láďových knížek mrzí to, co všichni ostatní tak chválí, že než aby popisoval zajímavá místa, kam by se člověk mohl vydat a další zajímavosti týkající se zemí, o kterých píše, popisuje zajímavé lidi, se kterými se setkal, což se mi po pár stranách slévá dohromady a zpětně vlastně vůbec nevím, o čem jsem četla. Za mě by bylo ideální obojí zkombinovat. Přesto jsem si díky knížce našla pár míst, které si přidám na svůj seznam míst, kam bych se ráda podívala jako např. Albánie a Rovaniemi, o kterém už jsem slyšela i dříve a nedá mi to, než mu dát plné hodnocení a zrovna on je autor, od kterého mě láká přečíst všechny jeho knihy. Jdu hned na Prázdniny v Česku, na kterou se těším už dlouho.

Amneris
13.02.2023 4 z 5

Moje druhá knížka od Ládi Zibury, tentokrát z cest po Evropě. Oproti cestování po České republice, kdy využíval rozmanitých dopravních prostředků, tak pro cestování Evropou vsadil na autostop, který je po světě velmi rozšířený. V každém státě popisuje vlastnosti místních lidí, známé i neznámé památky a zda už někdy v daných zemích byl nebo ne. Nechybí ani doplňující informace o různých zajímavostech, se kterými se na svých cestách setkal. Jde opět o velmi pohodové a příjemné čtení, kdy si člověk říká, že by taky někam vycestoval :-)