Prázdniny v Česku

Prázdniny v Česku https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/479178/bmid_prazdniny-v-cesku-hHw-479178.jpg 4 1055 251

Výlet za vším, co jste o Česku nevěděli. Vydejte se s Ladislavem Ziburou na dvouměsíční výlet po českých luzích a hájích a připomeňte si, v jak rozmanité a krásné zemi žijeme. Můžete se těšit na vyprávění plné zajímavostí, pozoruhodných příběhů z naší historie a setkání se svéráznými lidmi. Navštívíte všech čtrnáct českých krajů, načerpáte tipy na vlastní výpravy a jako obvykle se také od srdce zasmějete. Tak přisedněte do roztomilého bílého autíčka a nezapomeňte se připoutat! Váš řidič je začátečník. O čem to je? Mladý spisovatel cestuje po Česku na lodi, autem, pěšky a na oslu. Hledá u toho zajímavá místa a lidi. Co se mi na tom může líbit? Dobrodružství, vtip, příběhy neobyčejných lidí a krásné ilustrace. Komu to můžu koupit? Všem příznivcům cestování a milovníkům zajímavostí se smyslem pro humor. Jak to skončí? Autor objede Česko kolem dokola a konstatuje, že je u nás opravdu hezky.... celý text

VěraČamková
28.10.2023 5 z 5

Ladislav Zibura nikdy nezklame, když si člověk potřebuje zlepšit náladu. Jeho autíčko PRO MINTE ve tvaru automatické pračky mě fakt odrovnalo. A protože sama ráda Českou republikou brouzdám místy známými i těmi "bohem" zapomenutými, byla pro mě kniha dvojím balzámem na duši.

Morfyk
22.10.2023 3 z 5

Kniha poslechnuta v podobě audioknihy.

Já vám nevím přátelé, mně Láďův styl psaní prostě nesedí. Tolikrát jsem mu dal šanci, přečetl jsem (někdy poslechl) všechny jeho knihy a ne a ne mu přijít na chuť. Čekal jsem změnu od této knihy - spoustu rad a různých doporučení, která na mě v naší rodné zemi čekají a vlastně jsem se vůbec nedočkal. Bylo to, jak to popsat, takové mdlé, nic moc.

Velké plus u audikniohy je změna přechodové melodie, už není tak dlouhá, jako u předchozích knih. Dále jak mám Martina Písaříka rád, tak zde mně moc neseděl a asi bych radši zpětně uvítal Laďův vlastní hlas, tak jako dříve. Již dlouho se těším na Všechny cesty vedou do Santiaga a nevím nevím, po téhle knize asi počkám, až bdue někde ve slevě a nebo u někoho zde v bazárku.

Allys
12.10.2023 5 z 5

Na túto knihu som sa veľmi tešila aj vzhľadom k tomu, že často chodíme v ČR na výlety a práve ma zaujímali tie nie úplne najznámejšie miesta. Páči sa mi autorov štýl písania aj zmysel pre humor. Ďalšia vec, ktorá stojí za zmienku sú krásne ilustrácie.
Cestopis je písaný ľahkou vtipnou formou a je plný netradičných zážitkov a netypických ľudí. Mne sa podobné zážitky moc často nedejú, nejako nemám odvahu ani povahu ísť si len tak pokecať s niekým cudzím, o to radšej o tom potom čítam :-D
V knihe je taktiež veľa zaujímavých historických faktov. Řidičské situácie boli taktiež super - z pohľadu muža začiatočníka a takto bez hanby, to sa len tak nevidí, to chce odvahu :-)

VNI
11.10.2023 3 z 5

Někdy zajímavé typy na cestování. Připomíná naši krásnou zem. Možná jsem čekala ještě trošku víc.

obedova.pauza
10.10.2023

Autorův popis jedné "šílené" pouti napříč nebo spíše kolem celé naší krásné vlasti. V knize najdete také spoustu zajímavostí a díky Ladislavovu umu se jedná o vskutku hezké čtení. Za sebe mohu s čistým svědomím doporučit i ostatní literární počiny mladého cestovatele...já mám například nejraději Už nikdy pěšky po Aménii a Gruzii.

Aaloha
18.09.2023 3 z 5

Tentokrát to nějak nebylo ono. Spíše něž o humorný cestopis šlo o typy na výlety jako Toulavá kamera. Některá místa jsem znala, některá určitě budu chtít navštívit.

Aranel15
05.09.2023 4 z 5

Ze začátku jsem byla z knihy nadšená, ale postupně mne začala trochu nudit a utíkaly mi myšlenky od příběhu.

janina66
02.09.2023 5 z 5

Velmi příjemná kniha a zábavná kniha o putování po naší milované české zemičce. Stále je co objevovat. Setkání s milými lidmi.
Asi nejvíce se mi líbil začátek o plavbě lodí, o přespání na Housce a konec o drezíně a pohled japonského kamaráda na naší železnici a časech příjezdů.

angloumene
27.08.2023 3 z 5

Moje prvnotní nadšení nad čtivostí a milým humorem postupně střídala nuda plynoucí z neměnného stereotypu. Nerozvážné mladické putování v přerodu na dvacetkrát psanou slohovku, pevně sešněrovanou korzetem, který má připomínat onu nerozvážnost. Na atrativitě by molh přidat kratší formát nebo kdybych knihu četla s větším odstupem.

EleanorJane
26.08.2023 5 z 5

Princ Ládík opět nezklamal. A největší plus dávám za šipky k "vysvětlujícím vsuvkám", se kterými jsem vždy v jeho knihách bojovala, ale teď je to hezky přehledné.

Lena79
14.08.2023 3 z 5

Psáno humorem sobě vlastním. Asi polovinu míst, které autor zmiňuje, jsem už dříve navštívila.

Sirina
12.07.2023 4 z 5

Řekla bych, že jsem dostala přesně to, co jsem čekala. Méně známá turistická místa a hlavně spoustu českého humoru.

knihyKeMne
27.06.2023 5 z 5

Na Česko jsem se opravdu těšila, kvůli inspiraci. A skutečně jsem o některých místech ještě neslyšela, a o těch ostatních jsem se dozvěděla spoustu zajímavostí. Kniha vykládá i hodně z historie, ovšem pan Zibura má dar všechno podat tak odlehčeně a vtipně, že to nebylo na škodu. Spíš by mě zajímalo, kde tolik zajímavostí zvládl vyhrabat. A těch kamarádů, co všude po republice má! To se to pak cestuje, když je vždycky koho navštívit a třeba se díky němu i dostat k netradičním zážitkům :-) Takže knížka super, jen si mohl odpustit tu kapitolu o lezení na komíny (což je trestné), no snad moc lidí neinspiroval.
Knížku doprovázejí opět skvělé ilustrace, které nenudí.

alzbeta2843
27.06.2023 5 z 5

Ja nemám ani zdaleka precestované Česko a ani geograficky sa až tak neorientujem, ale to mne vôbec neprekážalo, pretože ako je tomu i u ostatných kníh, nejde o navšívené miesta, ale o zážitky, príbehy ľudí a situácie, ktoré nastali. Ja si myslím, že kamkoľvek by Zibura šiel tak by tam našiel nejaký bizár, nejakého človeka, ktorý by mu vyrosprával svoj úchvatný životný príbeh. Takých príbehov je táto kniha plná a ja mám tie príbehy rada. Ak vás tiež zaujímajú osudy ľudí, ktorí sa podielali na tvorbe krajiny a národa, alebo len sa chcete dozvedieť o nejakých menej známych miestach v Česku, tak táto kniha je presne pre vás.

helusa2
26.06.2023 5 z 5

To byla tak milá audioknížka! Hned bych někam jela :-) Vůbec netuším, proč jsem se Ziburou tak dlouho otálela! Styl mi naprosto sedl, budu s ním cestovat dál :-) A jako trabantista zcela chápu Nissan Cube :-D

Yunnan
15.06.2023 5 z 5

Já ten Ládíkův humor a styl psaní fakt miluju :o))! Bavil mě ve všech jeho předchozích knihách, co jsem četl a nejvíc mě bavil zde v Čechách, kde jsem si to navíc užíval popisem míst v naší krásné zemi. Některá jsem znal i navštívil, ale většinu z nich ne. A moc mě navnadil na jejich návštěvu.

Hema
13.06.2023 5 z 5

Je to dobrá kniha, skvěle napsaná, takže po jejím přečtení začnete věřit, že to s naším národem není tak špatné a že i tady se dají žít prima věci.

Květi62
10.06.2023 4 z 5

Knížku, která mě zaujme, přečtu za dva, tři dny. Tuto knížku jsem četla dlouho. Důvodem bylo, že jsem si chtěla "cestování" vychutnat, a proto jsem si čtení dávkovala po částech. Čtení bylo příjemné, vtipné a hodně jsem si ho užívala. "Navštívila" jsem místa, která jsem neznala a dostala hodně tipů na místa, která bych chtěla navštívit. Líbil se mi jedinečný humor a v neposlední řadě povedené ilustrace. Chybělo mi trochu více toho "cestování" po naší krásné Moravě. V každém případě, knihu ukládám do své knihovny a určitě se k ní zase vrátím.

Lenndy
07.05.2023 5 z 5

Líbí se mi jak Zibura píše cestopisy s humorem.Od něj jsem vlastně četla úplně první cestopis v životě.Tenhle se mi líbí o to víc že je z Čech.A je i o místech ale i o lidech-Moc pěkně se mi četlo a zároveň jsem se dozvěděla plno zajímavostí.

raty
25.04.2023 5 z 5

Potřebovala jsem nutně úplně změnit žánr a měla jsem opravdu šťastnou ruku.

Cestování po naší krásné zemi s manželem milujeme.
V knize jsem si připomněla spoustu míst, která jsme navštívili a dostala tipy na ta, která jsme na svých toulkách minuli. Vše okořeněno humorem a historkami o svéráznách "kolemjdoucích".
Velká spokojenost a velká chuť zase někam vyrazit.