Prázdniny

Krátké povídky ostravského prozaika lyricky popisují marnost života. Hrdiny příběhů jsou tři muži, rodáci ze stejného města. Autor sleduje jejich osudy ve zralé dospělosti, kdy jejich cesty jsou už dávno rozděleny a každý žije svůj, nepříliš šťastný život. Povídky spolu zdánlivě nesouvisí, jen občasná zmínka nebo odkaz naznačí čtenáři souvislost. Východiskem je láska, ne vždy šťastná, ale přesto svazek dvou lidí v jinak naprostém osamocení....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12555/big_prazdniny-2BN-12555.jpg 3.6128

Kniha Prázdniny

erik385

Toto je skutočne sila, konečne som pochopil génia tohto autora, ktorý dokáže o veľmi bolestivých, temných, špinavých veciach a pocitoch písať s takou neuveriteľnou jemnosťou, eleganciou a gráciou. Teším sa na ďalšie texty, taký katarzný zážitok z čítania som už dlho nemal, úplne ma to pohltilo, grandiózne!

leny.wood
13.11.2020

Četlo (poslouchalo) se mi dobře. Povídky jsou čtivé, pro mě však příliš ponuré, chybí jakákoliv radost ze života. Nejspíš to chtěl autor ukázat – že život není jen veselý, ale každý se pereme s tím svým a občas si připadáme jako kdyby naše existence stála za starou belu.

miklis
03.08.2020

První kniha od tohoto autora a už vím, že si přečtu další. Mistrovsky propracované ve všech směrech.

Crimble
11.05.2020

Neveselé povídky o životě, jaký je.

ziriant
23.02.2020

Nebylo to nic převratného, zároveň ale musím říci, že mi kniha sedla. Některé momenty v člověku zůstanou, ať už je autor myslel jakkoli. Jako pár tónů ve složité skladbě, které v nás vzbudí určitý dojem či vzpomínku, ať už měly své opodstatnění nebo se hudebník trochu uťal. A zároveň celkové ladění knihy přišlo vhod. Prázdniny bych si zařadila do kategorie, které říkám "nedělní knihy". Což samozřejmě znamená, že je třeba můžeme přečíst za jeden den, ale především jde o jejich vlnovou délku, která skvěle kopíruje (mou) nedělní náladu, obzvlášť za pošmourného dne, kdy s týdnem něco končí a něco začíná; něco se vrací z podprahové paměti a něco už nebude nikdy jako dřív.

medialstar
28.12.2019

Něco udeřilo na hlavičku, něco mě nechalo úplně chladnou. Knihu beru jako vstupenku do Balabánovi tvorby díky Čtenářské výzvě.

helusa2
05.12.2019

Takové pošmourné čtení, stejně jako počasí za oknem, když jsem to četla. Posmutnělé příběhy, které se částečně prolnou. Psáno čtivě, uvěřitelně. Trošku mi to připomnělo Bábovky Radky Třeštíkové. Fajn, ale jdu si zvednout náladu něčím povzbudivějším ;-)

jan7940
23.11.2019

Příjemná jednohubka do vlaku na několikahodinovou cestu.