Závist

Závist https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/117808/bmid_zavist-ymI-117808.jpg 4 174 35

Prázdné rakve série

Noc, kdy Katelyn zemřela, se stalo cosi, co všechno změnilo. Zlo má nejrůznější příchutě. Někdy je hořké, jindy ošidně sladké. Katalyn zjistila den své smrti. V jeden okamžik byla deprimovaným teenagerem a zároveň ztratila život. A pak... ležela na stole z nerezové oceli, oči skleněné, tělo studené, a byla opravdu, ale opravdu mrtvá. Jak se to stalo? Byla to sebevražda, nebo vražda? A kdo za to nese vinu? Dvojčata Hayley a Taylor Ryanovi zakopnou o důkaz, který je mnohem více znepokojující než si vůbec dokázali představit... a prolitá krev je přivede na stopu tajemství z dávné minulosti, o níž by raději ani nic nevěděli. Autor se nechal inspirovat pravdivým příběhem internetové šikany a Závist je prvním dílem odvážné, otevřené a hrůzostrašné série, která vás přivede až na hranu mezi životem a smrtí.... celý text

Horory , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , Fortuna Libri (ČR)

Envy , 2011

Eliota
05.10.2014 2 z 5

Kniha mě příliš nezaujala, ale pro mladší čtenáře by mohla být atraktivní. Co nemůžu nezmínit, je ale otřesně odvedená práce nakladatelství - z pravopisných chyb se mi chtělo brečet, objevil se zde nespočet překlepů a věcí, které neseděly. V knize se objevuje hra se zaměňováním písmen a tvořením tak nových slov - je to pouze přeloženo, nikdo si nedal práci s tím, aby slova třeba mírně pozměnil, aby bylo reálné z původních slov opravdu vytvořit nová...

Lablynt
21.09.2014 4 z 5

Když jsem to koupila, nevěděla jsem co očekávat. Jediné, co mě zklamalo, byl konec. Jinak jsem knihu měla přečtenou poměrně rychle, protože se vážně hezky čte. :-)

WizardBoy
25.08.2014 4 z 5

Tuto knihu nemohu jinak než doporučit. Skvěle popsané charaktery, zajímavá zápletka a strhující finále.

Kari15
28.07.2014 1 z 5

Nebavilo mě to.. Ten styl psaní se mi nelíbil a do čtení jsem se musela nutit. Každý má holt jiný vkus.

Lenka.Vílka
25.06.2014 2 z 5

Kniha me nebavila...tak ted se skoro stydim, protoze jsem mozna jedina...napad dobry, tema jeste lepsi, skutecnost inspiraci realitou desiva...ale jako celek...desne jsem se nudila...stava se mi, ze pokud ma kniha pokracovani a je prumerna, pujcim si i tak pokracovani, v tomhle pripade se to asi nestane...ale kdyz nebude nic jineho a svet se divne zasrese, treba si ji prectu...

Bee
12.06.2014 5 z 5

Když jsem knihu rozečítala, určitě jsem nečekala, že to bude taková bomba. Děj mě vtáhl a nepustil do posledního slova. Líbí se mi, že je Závist psána z více pohledů - popravdě si nedokážu představit, že by to tak nebylo. Autor umí perfektně pracovat s postavami a co se děje týče, baví mě, jak postupně rozkrývá veškeré události, které vedly k osudné noci, kdy Katelyn zemřela. Navíc se tu nezabýváme jen jednou věcí, ale dostáváme se na kobylku i dalším nevyřešeným záhadám. Abych to shrnula - děj rozhodně nenudí a postavy stojí za to.

Maragad
24.04.2014 5 z 5

Kniha Závist mě velice překvapila, nečekala jsem, že je to tak skvěle propracované dílo. Kniha je vyprávěna ve třetí osobě a během krátkých kapitol se vystřídá spousta pohledů. Kromě Katelyn jsou tu pohledy dvojčat, rodičů a třeba i patoložky a jejího pomocníka, kteří provádí Katelyninu pitvu. Chvilku mi trvalo, než jsem se v ději a střídání pohledů vyznala, ale pak mě kniha zcela pohltila a já se mohla vžít do postav, nejlépe do dvojčat, která jsem si velmi oblíbila.

joni
21.09.2013 3 z 5

Abych pravdu řekla, trochu mě ta knížka zklamala. Ale jenom trochu :). Zajímavý nápad, ale trochu mi vadilo, že skoro na začátku bylo jasné kdo píše Katelyn ty emaily atd... Mám ráda, když mě knížka opravdu překvapí. Až na konci jsem se sice dozvěděli důvod smrti, ale mohlo to být více napínavější....

TessDragon
12.07.2013 4 z 5

Závist mě opravdu nadchla, děj byl zajímavý + část byla napsaná podle skutečné události, z toho už vám jde mráz po zádech. Několik postav jsem si hodně oblíbila (Hayley, Taylor, jejich rodiče, Coltona, Shaniu, dr.Watermanovou), ale některé se mi zase dost hnusily (Starla, Beth, Mindee, Moira..). Knížku rozhodně doporučuju, nezaškodí se dozvědět, co se doopravdy může stát, jak jsou lidé krutí, a jak pár z nich opravdu trpí. Jen mě zaskočil ten konec, byl poněkud, no, nejsem si jistá, že by se tak doopravdy zachovali, ale tak co už, a trošku mi vadilo to přeskakování z postavy na postavu, ze začátku to bylo dost matoucí, stačí se jen do toho pořádně dostat, uložit si v hlavě postavy a nebude to žádný problém. Po přečtení mám chut si přečíst i další díl : Zradu, která se odehrává též v Port Gamble.

Rodaw
08.05.2013 5 z 5

Závist je má oblíbená knížka a doporučuji ji všem, kteří mají rádi mysteriózní příběhy :)
Je to taková fajn teenagerovská knížka, která upoutá zajímavým příběhem a končí docela šokujícím rozuzlením. Autor má cit pro psaní a umí skvěle popsat charaktery postav (některé jsem si v této knížce moc oblíbila!!).
Závist se mi velmi líbila, druhý díl Zrada taktéž. Rozhodně doporučuji!! :)

Izu
26.03.2013 4 z 5

Příběh byl moc zajímavý,obavy jsem měla jen z toho,aby tam nebylo moc nadpřirozena.K pěti hvězdičkám tomu něco chybělo,děj jako by nedotažený,konec mě zklamal,že by se vážně takhle zachovali čtyři rozumní lidé ?

Laura36
08.03.2013 5 z 5

Tato kniha změnila pohled na svět. Je to výborná, skvěle psaná kniha. Řadí se na 1. místo mého osobního žebříčku.

Jitulisko
28.01.2013 4 z 5

Kniha je zajimavá , nuti k zanyěleni , o sobeckosti , pýše a neskutečných následcich sobeckých lidi....

Omy
07.10.2012 2 z 5

Tak musím říct, že mě to dost zklamalo. Nevím, jestli je to překladem nebo čím, ale občas některá slova tak trochu nezapadala a celkově se moc nehodila do kontextu.
Knihu jsem vzala kvůli zajímavé anotaci, ale po přečtení se ptám.. jaký znepokojující důkaz? Jaká prolitá krev?? A jaké hrozné tajemství, o kterém by raději nevěděli??? Celkově se mi zdá, že snad ta anotace patří k jiné knize.
Jinak to bylo zdlouhavé a občas docela nudné.. nic na co bych si ještě po týdnu vzpomněla

jasmína
28.05.2012 4 z 5

Je hrozné, co sekolem nás děje. Ani nevím co víc k tomu dodat..