Prázdné křeslo

Prázdné křeslo

Věhlasný kriminalista Lincoln Rhyme přijíždí se svou spolupracovnicí Amélií Sachsovou do Severní Karolíny, aby se zde podrobil operaci, která by mu mohla navrátit hybnost. Krátce po příjezdu se na Rhyma obrátí šerif nedalekého městečka a prosí jej o pomoc při řešení zapeklitého případu. Proti němu však tentokráte nestojí profesionální zabiják, ale nevyzpytatelný šestnáctiletý chlapec, vysmívaný pro svůj vzhled a chorobnou posedlost hmyzem. Nejzdatnějším Rhymovým soupeřem se ovšem nakonec nestává „Hmyzoun“, nýbrž protivník z nejsilnějších: Amélie Sachsová. Ta se totiž pouští do velmi riskantního pátrání na vlastní pěst, při kterém postupně vycházejí najevo nové okolnosti. Oba hlavní hrdinové tak nyní stojí proti sobě. Avšak zvítězit může pouze jeden....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/60_/60043/lincoln-rhyme-prazdne-kreslo-RL0-60043.jpg 4.5840

Případy Lincolna Rhyma (3.)

Empty Chair (2000)

Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, Domino

jana3526
19. listopadu

Sberatel kosti nastavil latku hodne vysoko, druha kniha mne moc nebavila, ale tato byla skvela. Obzvlast zajimavosti ze zivota hmyzu. Tesim se na dalsi.

PetK
18. listopadu

Takové to, jak se od začátku zdá všechno jasné, ale nakonec sovy nejsou tím, čím se zdají být. Od dalších dílů se liší tím, že se neodehrává (z velké části) v Lincolnově bytě, ale v novém prostředí. A konec? No prostě naláká na další díl.

Huvra
14. listopadu

Kniha byla výborná, i když jsem asi příliš zhýčkaná předchozími díly. Ty se mi líbily o kapku víc.
Skoro jsem se bála, že už mě konec ničím nepřekvapí. Co jsem si myslela? Vždyť čtu Deavera. Až mi ze zvratu běhal mráz po zádech. Nevím, proč se vůbec snažím nějak autora prokouknout, nejspíš to nikdy nezvládnu.

Vandiba
05. listopadu

Wow! Naprosto parádní. Kniha napínavá od začátku do konce. Deaver zase nezklamal!

hs777

Třetí díl s Lincolnem a opět vynikající, i když tentokrát excelovala víc Amélie. Jak je u Deavera zvykem, zvratů je tam milión šest, takže co čtete na předposlední stránce zdaleka nemusí platit i na té úplně poslední. Rozhodně doporučuji.

Welinie

Já jsem si to teda užila od začátku dokonce. Ale asi bych tam přidala trochu víc Rhymovo myšlenkových pochodů.

jefff

Super-napínavá kniha, která se čte sama od začátku až do konce. Případ zajímavý, zase originální oproti prvním dvěma dílům. Konec je hodně "sherlockovský", což mi úplně nesedí, ale jinak nemám co vytknout.

Martinacertik

Líbil se mi nápad. Děj mi utíkal sám a Lincoln mě prostě bavil jako vždy. Jsem z autora nadšená na to, že se mi do rukou dostal vlastně úplně náhodou a nečekaně.

harena

Opět skvělý thriller, napínavý až do konce! Pro mě pátá kniha ze série a pan Deaver rozhodně nezklamal. Jeden zvrat střídal druhý, nakonec jeden megazvrat na konci a všechno bylo zcela jinak. Zajímavá postava Hmyzouna, jeho vyprávění o hmyzu - většina z toho byla pro mě novinkou a bavila mě. Jeffery Deaver patří mezi spisovatele, kteří psát prostě umí. Těším se na jeho další díly.

Tabby

Deaver jak má být, skvěle napsaná napínavá od začátku až do konce.
Tentokrát se posuneme z velkoměsta do malého městečka, kde má Lincoln pomoct tamní policii.
Když si myslím že už mě nemůže nic překvapit, tak mojí teorii rozcupuje na malé kousky a vše je jinak než se zdá. Každý kousek zapadne do sebe a vše se utvoří v dokonalý konec.

Romžiry

Napínavá od začátku do konce. Vynikající kniha. Super.

Kerberos

Tak tenhle díl měopravdu dostal,super.

Lana33

Kniha ve me dokazala probudit rozpolcenost a neustale me nutila zamyslet se nad podivnym Hmyzounem. Brzo jsem si nejakym zpusoben dokazala odhanout, kdo je nejvetsim zlounem, kdo by za tim mohl stat, ale ani ve snu me nenapadlo, kdo vsechno je do zapekliteho pripadu zapojen. Konec byl velkym prekvapenim. Jako vzdy ve me Deaver probudil touhu sahnout po dalsi knize ze serie. Tento autor rozhodne vi, jak zaujmout ctenare.

Janca13

Jako vždy napínavé až do samého konce.

Půca4

Úžasné. Tak nějak už Deavera znám, takže když už to vypadalo na konec, věděla jsem, že se vše nakonec ještě změní a nespletla jsem se. Dokonalé prostě. Doporučuji!

klokan.1905

Prázdné křeslo...
Třetí případ Lincolna Rhyma a jeho asistentky Amélie Sachsové nás zavádí do Severní Karolíny... Zde se na Rhyma obrací místní šerif s prosbou při řešení jednoho případu... Proti Rhymovi a Sachosové však nestojí profesionální zabiják, ale nevyzpytatelný šestnáctiletý kluk, přezdívaný Hmyzoun...
Jeffery Deaver je prostě bůh, když už si člověk myslí, že je to ten - tak obrat o 180° a veškerá má teorie je rozštípaná na třísky... Knížka byla skvělá, mohu jenom doporučit k přečtení...
... co je podstatou naší práce? Drobná vítězství. Občas najdeme vlákno, občas částečný latentní otisk, sem tam pár zrnek písku, která nás mohou dovést až k domu pachatele. O nic víc nám nejde - jen o drobné úspěchy. Já vím, že už z tohohle křesla nikdy nevstanu... Ale potřebuju drobné vítězství...

jockjock

Mame tady mesto bez deti a v nem 16 leteho panice,na veku toho panice vlastne nezalezi,je jedno jestli vam je 16,18 nebo 31...lol.
Pro tohoto panice neexistuje nic krome jeho posedlosti hmyzem az do jednoho dne, kdy si rekne dost bylo motylu,mravencu stonozek,brouku(neplest s Beatles!)a tak se rozhodne podivat i na lidske samicky ale to asi nemel delat,zacnou mu potize a po chvili uz stoji proti celemu mestu,jen Amelie mu snad muze pomoci v tomto pribehu plnem prevratu udalosti jak uz od Deavera zname.

Schamila

Tak to bylo super, podezřelý jeden, zápletek spousta a neskutečné zvraty v závěru - pořád je vše jinak, než si myslíte a k tomu všemu ještě drahý Lincoln a Amélie. Moc hezky byl také probrán život hmyzu, obdiv autorovi - asi si o něm také něco časem přečtu. Shrnuto - fakt bezva - doporučuji.

KaiShun

Tahle partickaburanu :D

noral

Excelentní, jako každý díl.

hana.hanigerova

Vynikající kniha s příběhem z amerického maloměsta, kde se mi líbilo mnohem víc, než na Manhattanu :-) Mnoho zvratů a konec úplně jiný, než jaký ho čekáte - prostě Deaverovská klasika.

ZuK1

Napínavá kniha s neuveřitelným počtem zvratů až do jejího úplného konce.

Mikako
24.12.2016

Každá kniha s Lincolnem Rhymem, kterou jsem dosud přečetla, mě utvrzuje v tom, že Jeffery Deaver je geniální mistr svého řemesla! Tolik zvratů v jedné knize...
Vůbec jsem neměla problém se začtením, kniha mě vtáhla od první stránky a nepustila mě až dokonce. Děkuji za to!

Majkrofon
23.12.2016

Ďalší Lincoln Rhyme, opäť vynikajúci záver plný zvratov, bohužiaľ začiatok sa trošku vlčie a nie vždy je to až také pútavé čítanie, preto len 4 hviezdy. Ale kvalitné čítanie, to každopádne.

katka_dv
17.12.2016

Detektivka by šla rozdělit na části:
1. úvod (příjezd do nemocnice – odjezd z nemocnice – seznámení se z hlavními hrdiny);
2. chvílemi občas nuda (močál – bažina – řeka – les);
3. závěr (zvrat – další zvrat – ještě zvrat – happy-end).

hana4834
10.12.2016

není nad lincolma ten vždy vše vyřeší

frkotik
28.11.2016

Teda já jsem byl po dočtení (dnes ve dvě ráno) naprosto nadšenej, třetí dil Rhyma je zatím naprostá jednička a okamžitě se jdu pustit do dalšího dílu :) Všechny postavy, které jsem podezříval, byly nevinné a naopak a tak by to mělo asi být :o) Jen ti sršni, z toho jsem měl husí kůži...

ODINEK
21.11.2016

Moje první kniha od tohoto autora a nevim, nevim. Přečetla jsem 100 stran a kniha mě zatím nechytla, mám pravidlo 100 stran a pokud mě kniha nechytne, tak ji dávám stranou na později. Tak uvidíme příště.

Nuny
08.11.2016

Příběh je podle mého názoru trochu překombinovaný a je v něm spoustu postav, takže čtení na úseky je trochu složitější. Ale musím opět vyzdvihnout promyšlenost a bezchybnost.

Viviana-Mori
06.11.2016

Zase musím dát plný počet, plné nečekaných zvratů, akce, spoustu zajímavých informací ze života hmyzu a těch hajzlíků tam je teda požehnaně. Celý kraj prolezlý zločincema, to je fakt depresivní. Hlavně že to dobře dopadlo, postavy přežily a tak se můžu těšit na další díly. :)