Prázdná země: Listopadová část roku

Prezentovaný text byl psán jako součást dlouhodobého výzkumu podivného rázu obyčejné reality. Zimní deník, Podzimní deník a Jarní deník tvoří tři části těžko zařaditelného textu biologa Jiřího Sádla. Za pomoci fenologie „tedy již mírně zastaralé vědy o změnách přírody během roku“ vytvořil autor výjimečný umělecký text. A pokud máte dojem, že něco schází: „A letní deník není schválně, aby se to nezacyklilo.“...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/44_/44451/prazdna-zeme-listopadova-cast-roku-44451.jpg 4.97
Literatura česká
Vydáno:, Dauphin

witiko

Výjimečná schopnost vědecky a přitom poeticky vnímat přírodní děje, které se dějí kolem nás samy od sebe, spojená s jazykovou i myšlenkovou originalitou a novátorstvím. To vše podané se všudypřítomným vtipem a nápaditostí. Skvělé deníkové miniatury, které tříbí ducha tím, že nás učí si trochu víc všímat toho, jak je plynutí času hmatatelné, plné proměnlivých barev a pachů. A že jsme jeho součástí. Vlastně mi připadá, že skrze tohoto autora píše sama příroda. Zvlášť si cením toho, že mám knihu od autora nejen věnovanou, ale i umazanou od borůvek.

Jiří Sádlo

Jiří Sádlo