Pravidla moštárny

Uprostřed jabloňových sadů v úrodné krajině státu Maine leží podivný svět, v němž začíná odysea Homera Wellse. Po několika traumatizujících zkušenostech u adoptivních rodičů se stane natrvalo součástí sirotčince v St. Clouds a jako nejstarší chovanec se učí mladým i starším ženám pomáhat od jejich starostí. Jeho učitelem je zakladatel sirotčince Wilbur Larch, lékař, který vede své soukromé křížové tažení proti zlu, často v rozporu se zákonem. Sledujeme Homerův příběh, jeho snahu stát se užitečným, učednické období v sirotčinci, dospělá léta v moštárně, prazvláštní vztah k manželce jeho nejlepšího přítele, neustálé odchody i návraty…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/78_/78461/pravidla-mostarny-78461.jpg 4.62096
Vydáno:, Odeon

The Cider House Rules (1985)

Počet stran:624
Jazyk vydání:český
Překlad:Miroslav Košťál
Autor obálky:Miloslav Disman
Vazba knihy:pevná / vázaná s přebalem
ISBN:80-207-1178-3

Kniha Pravidla moštárny

Augiee

Jednoduše řečeno, tohle byla perfektní kniha- úžasná. Začla jsem ji číst a poté jsem zjistila, že je to i maturitní četba, takže dvě v jednom. Film jsem viděla jen půl hodinky ale bohužel mě nenadchnul, nebyl vůbec podle knížky a nějaké důležité osoby jako např. Melony tam nebyli.

Mysias

Úžasný film a ještě úžasnější kniha. Až jsem byla naštvaná, že to filmové zpracování neobsáhlo všechno, co je v knize. Což je ale normální a proto opravdu doporučuji knihu přečíst.

Dandulka

Klasika, ke které jsem se po letech ráda vrátila.

čtenářkaBára

Tato kniha mě naprosto strhla, žila jsme s Homerem jeho divoký život. Líbil se mi občas perverzní nádech, ale přitom uvěřitelný příběh celé knihy.

Monika_cz

Na začátku jsem měla problém se začíst, každý popis byl zdlouhavý a velice (kolikrát jsem si říkala, že zbytečně) zdlouhavý, ale pak si říkala, že Irving dobře udělal. Kniha dostala spád a já si najednou naprosto dokonale dokázala představit vše, co se v knize odehrává. Kniha je plná pocitů. Postava Homera mi přirostla k srdci.

sikope

Vyprávění, od kterého jsem se nedokázala odtrhnout.
Přečetla bych i přeskočených patnáct let.

gaaabi

Pro mě nejhezčí, nejčtivějčí Irving.

veronika6096

Moje srdcová záležitost!