Pravidla českého pravopisu

Pravidla českého pravopisu https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/220273/mid_pravidla-ceskeho-pravopisu-220273.jpg 5 2 1

Publikace je určena nejen žákům a studentům škol, ale též široké veřejnosti. Nabízí přehledný a srozumitelný výklad pravopisných pravidel a pravopisný slovník. Dodatek MŠMT ČR je již kompletně zapracován do hesláře. U některých slov je možný dvojí nebo i trojí způsob psaní. U každého hesla jsou podrobně zpracovány informace o tvarosloví. Přínosem tohoto vydání je graficky naznačené dělení slov, které najde uplatnění v praktickém použití.... celý text

Medunkavera
14.06.2021 5 z 5

Moc šikovná knížka. Když sedím u svého pracovního stolu, tak stojí v té knihovně, co mám hned za sebou. Takže se otočím, natáhnu ruku a už ji mám.
Občas do ní nakouknu, abych neudělala moc chyb. Dá se říci, že je to takový příjemný pomocník.
Naposledy jsem se do něj dívala, když jsem po sobě četla komentář a zarazila jsem se u slova archiv:
Nemělo by tam být spíše archív?
"Tak pocem ty pomocníku.." A - je hned na začátku, takže jsem se okamžitě dozvěděla, že oba tvary jsou správné.

pravidla českého pravopisu

Kniha Pravidla českého pravopisu je v