Pravěký člověk

kniha od:

Nahrávám...

Komentáře (4)

Kniha Pravěký člověk

Přidat komentář
AnoMANder
23. dubna

Jde o zajímavou knihu, která seznámí především s evolučním vývojem člověka od nejstarších předků až po současného člověka, s jejich specifiky, místy nalezišť, získáváním potravy atd. Informace jsou podány srozumitelně. Nádherné jsou ilustrace, které knihou čtenáře doprovází.

Nočnípták
08.07.2018

Chci knihu půjčit vnučce a tak jsem si ji zase honem pročetla, abych mohla odpovídat na otázky. Musím říct, že až tak nadšená jako kdysi nejsem. Pro děti to bude stačit, ale ti starší už budou chtít něco novějšího, protože od doby vydání již došlo k novým poznatkům. Ovšem ilustrace Zdeňka Buriana, myslím, že dokážou nadchnout každého, ať je dítě nebo dospělák. Chtěla jsem dát 4*, ale to bych panu Burianovi nemohla udělat. Dávám 5*.


toni-az
07.12.2016

Není to žádné umělecké dílo, ale jako antropologický úvod do "naší" historie je to pěkné. Hlavně pak Burianovy ilustrace stojí za to.

Ikkju
12.11.2014

Pěkný přehled našich předků a dalších odnoží. V knize chybí novější poznatky z oboru, myslím že dnes by přibyly ještě kapitolky o denisovanech, či o člověku z ostrova Flores, ale pro představu mi kniha stačila. A mimo jiné potvrzuje, že utiskovaný a údajně lidmi zlikvidovaný miláček neandrtálec nebyl zas až taková láskyplná duše jak se občas líčí, ale mnohem spíš raubíř z crichtonova románu.