Právě teď

Život nám často určuje plno představ o tom, jací bychom měli být a jak by náš život měl vypadat. Toni Packerová proslula svojí schopností pomoci této představy rozlišit a dostat se za ně. Tato vzrušující knížečka složená z rozhovorů, esejí, otázek a odpovědí i dopisů představuje radikálně prostý a originální přístup cesty spirituálního růstu, aniž by se hlásila k nějakému náboženství nebo duchovní tradici. „Je možné se na sebe navzájem dívat a naslouchat si zcela novým způsobem – aniž by nás naše zvyky nutily opravovat a měnit druhé podle toho, co se nám líbí a nelíbí? Můžeme znovu objevovat, co se děje právě teď, a reagovat spíše díky jasnému porozumění a ne na základě představ?“...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/420934/big_prave-ted-DIp-420934.jpg 3.84
Duchovní literatura, Osobní rozvoj a styl

Vydáno: , Alferia

The Work of This Moment, 1988

Kniha Právě teď

Daniela
01.04.2021

Mě se kniha líbila, je zvláštní, ale číst se dá a myslím že každá kniha ať je jakákoli, člověka obohatí, miluji knihy a přemýšlím že se taky pokusím něco napsat a vím o čem.

barbora6839
06.01.2020

Knihu jsem si půjčila, protože pojem "právě teď" - žít v současnosti, nežít minulostí ani budoucností, je mi velmi blízký. Kniha je výběrem z rozprav s Toni Packerovou. Dokážu si představit, že to byla mimořádná dáma s obrovským osobním kouzlem. Kniha ho ale nedokáže předat. V každé kapitole je nekonečné množství otázek, kterým dominuje věta: "Můžeme to zkoumat?" Knihu jsem dočetla s velkou námahou. Našla jsem v ní asi tři zajímavé myšlenky, které si pro sebe odnáším.

brizaaborovice
18.09.2019

Autorku jsem neznala, příjemně mě překvapila, sedlo mi to. Pomohlo mi zklidnit se a podívat se hlouběji do sebe než jsem doposud uměla.