Právě teď

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Život nám často určuje plno představ o tom, jací bychom měli být a jak by náš život měl vypadat. Toni Packerová proslula svojí schopností pomoci této představy rozlišit a dostat se za ně. Tato vzrušující knížečka složená z rozhovorů, esejí, otázek a odpovědí i dopisů představuje radikálně prostý a originální přístup cesty spirituálního růstu, aniž by se hlásila k nějakému náboženství nebo duchovní tradici. „Je možné se na sebe navzájem dívat a naslouchat si zcela novým způsobem – aniž by nás naše zvyky nutily opravovat a měnit druhé podle toho, co se nám líbí a nelíbí? Můžeme znovu objevovat, co se děje právě teď, a reagovat spíše díky jasnému porozumění a ne na základě představ?“...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/420934/prave-ted-DIp-420934.jpg 3.52
Žánr
Duchovní literatura, Osobní rozvoj a styl
Vydáno, Alferia
Orig. název

The Work of This Moment, 1988

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Právě teď

Přidat komentář
barbora6839
06. ledna

Knihu jsem si půjčila, protože pojem "právě teď" - žít v současnosti, nežít minulostí ani budoucností, je mi velmi blízký. Kniha je výběrem z rozprav s Toni Packerovou. Dokážu si představit, že to byla mimořádná dáma s obrovským osobním kouzlem. Kniha ho ale nedokáže předat. V každé kapitole je nekonečné množství otázek, kterým dominuje věta: "Můžeme to zkoumat?" Knihu jsem dočetla s velkou námahou. Našla jsem v ní asi tři zajímavé myšlenky, které si pro sebe odnáším.

brizaaborovice
18.09.2019

Autorku jsem neznala, příjemně mě překvapila, sedlo mi to. Pomohlo mi zklidnit se a podívat se hlouběji do sebe než jsem doposud uměla.


Doporučujeme

Tajemství
Tajemství
Moc přítomného okamžiku - Kniha o duchovním osvícení
Moc přítomného okamžiku - Kniha o duchovním osvícení
Jak si správně přát
Jak si správně přát
Bůh chodí po světě vždycky inkognito
Bůh chodí po světě vždycky inkognito