Pravdivá zpověď Adriana Molea

Pravdivá zpověď Adriana Molea https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/367894/mid_pravdiva-zpoved-adriana-molea-0iq-367894.jpg 4 212 21

Deníky Adriana Molea série

Kniha představuje čtenářům stručné zápisky, jež si náš známý adolescent smutné postavy pořizoval v šestiletém období 1984–1991, kdy již překonal své hořké zrání, ale do těch pravých let v divočině velkého světa mu ještě něco scházelo. Knížka má dvě části – první je samotná Zpověď, druhá nese název Adrian Mole a malí obojživelníci – a na jejich stránkách se dočteme například o tom, jak se Pandora začíná Adrianovi neodvratně vzdalovat nebo jak maturita a vyhlídky na další studium končí katastrofou. Navíc se s Adrianem podíváme do Moskvy a prožijeme s ním trapná úskalí prvního zaměstnání v městské knihovně, po němž následuje odchod do Oxfordu, neboť doma už není místo. A je to asi už Adrianův osud, že ho v univerzitním městě nečeká studium, ale soužití s Pandořiným excentrickým manželem Julianem či věčné konfl ikty s šéfem či instruktory v autoškole… zatímco v Leicesteru matka strojí svatbu s mladičkým podnájemníkem Muff etem.... celý text

Vidlička
Vidlička
16.05.2023 5 z 5

Adriana čtu průběžně díl za dílem znova a znova skoro celý život a vždycky mě udiví, kolik těch hlášek už zarostlo do mého slovníku jako nehet za palec! Navíc mi krásně strhnul z očí "poirotovskou" vizi Anglie a dal nahlídnout do prostředí britské nižší střední třídy. Miluju ho i proto, že vedle něj si nepřipadám jak největší tragéd a jelito na světě!

Pítrs85
Pítrs85
04.05.2022 4 z 5

Třetí díl je o něco slabší než skvělé předchozí dva, ale pořád je to prostě náš tragický Adrian, u jehož světonázorů se budete zase skvěle bavit. 'Pravdivou zpověď' beru jako jakési přemostění mezi Adrianovým dětstvím a dospělostí, léta sladkého nicnedělání a zevlování pomalu končí a Adrian se bude muset vydat do divočiny světa, aby si mohl užít svá léta u kapučína. Užít svým vlastním způsobem. Srdcovka.

Dom95
Dom95
10.03.2022 4 z 5

Forma deníků byla pro mě určitě zajímavější, čitelnější. V této knize se více jak polovina knihy skládá z dopisů (pouze druhá polovina je formou deníku). Je však pravda, že jsem se několikrát smál více, než u prvních dvou dílů, ale celkově je určitě z prvních 3 knih nejslabší.

hippiesak
hippiesak
28.01.2021 5 z 5

Boží! Včera začal, dnes hotovo :) Nemohl jsem se od knížky odtrhnout :) To je takový tele, ten Adrian :) :) :) Časová osa tady skáče tedy dost rychle. Není to jako v první a druhé knize, ale proč ne. Zase to odsýpá prostě "jinak". Toto jsem potřeboval. Vtipnou knihu. Super! Doporučuju jako relax a těším se na pokračování :)

Cajda
Cajda
29.12.2020 4 z 5

...má inteligenci zavařovací gumičky...
...i gumová rukavice má větší stisk....

zase jsem se smála nahlas :o))))))

Kája95
Kája95
07.09.2019

Viděla jsem ukázku na divadlo ..... Rozhodla jsem se přečíst si knihu, jsem zklamaná. Věřím,že kniha má své příznivce, ale mě zas až tak vtipná nepřišla ani nijak zajímavá - škoda

happy-smile
happy-smile
24.03.2019 3 z 5

Možná je to tím, že jsem ostatní Adrianovy deníky četla před delší dobou, ale čekala jsem trochu víc. Místy jsem se zasmála, ale myslím, že na předchozí díly to nemá. I tak ale pokud se mi časem dostane do ruky nějaký další Adrianův zápisníček, tak mu určitě dám šanci.

elcapitano
elcapitano
06.11.2017 3 z 5

Souhlasím s několika diskutujícími přede mnou. Dospívající Adrian byl vtipný, dospělý Adrian je spíš k politování. Z Adriana vyrostl protivný sociopat a už mne nebavil.

qinska
qinska
12.06.2017 5 z 5

Mám moc ráda celou řadu. Adrian je prostě Adrian. To se musí číst.

Dakarianna
Dakarianna
22.04.2017 2 z 5

Kupodivu mě dospělý Adrian moc nezaujal. Bylo to takové nečtivé a krkolomné. U prvních dvou knížek jsem se kolikrát opravdu nahlas smála, což se, bohužel, tentokrát nekonalo.

fruitbueno
fruitbueno
04.08.2016 4 z 5

Už bude můj osud sérii o Adrianu Moleovi milovat. Třetímu dílu místy dochází dech, je mnohomluvnější než první dvě knihy, ale i tak jsem se u některých pasáží smála nahlas.

mautina7
mautina7
27.05.2016 3 z 5

Musím říct, že jsem se musela nutit, abych tuhle knížku přečetla. Když jsem byla v pubertě, četla jsem Adrianovy deníky ráda, ale asi už jsem z toho vyrostla :)

OVR
OVR
26.03.2016 2 z 5

Po předchozích knihách mě toto opravdu zklamalo. Řekl bych: ucajdané, naivní až trapné.

steph.tey
steph.tey
22.12.2015 4 z 5

Hmm... tahle knížka mě docela zklamala. Pořád ne a ne ji dočíst. Ale povedlo se - hurá! Bohužel jsem se u ní ale nudila. Co se dá dělat? Musí přece být i knihy, které mi nesednou...

jajaja136
jajaja136
24.01.2015 odpad!

Nuda!!! Mělo by se to spíš jmenovat Pravdivá zpověď Adriana Mouly :-D

Patapuf
Patapuf
26.09.2014 4 z 5

Kdybych to měl specifikovat jednou větou, tak Adrian je hroznej žalud.... ale je svůj a je s ním sranda :)

endroo25
endroo25
27.01.2014 4 z 5

Rychlá knížka a zatím největší spokojenost. S tím jak Adrian dospívá, tak mě čím dál víc baví. Jestli to tak půjde dál, tak se u posledního dílu asi potrhám smíchy. :)

vehement
vehement
26.12.2013 3 z 5

Pravdivá zpověď je už o hodně slabší než prvdí díl.
Pár hlášek se tu najde, ale jinak průměr.

Kate.S
Kate.S
28.04.2013 4 z 5

Třetí díl Adrianových deníků nemá takový spád jako ty předchozí. Mění se prostředí, postavy a trochu i ten humor. Ale i přesto se mi kniha líbila a některé narážky jsou vážně povedené. Nejvíc mě dostávají politické narážky na Margaret Thatcherovou. Jinak tam ale stále najdeme Adrianovu potrhlost, i když už není dávno malý kluk. A abych se přiznala, ten teenagerovský Adrian Mole mi chybí:)

Kapis
Kapis
07.02.2013 3 z 5

Tenhle díl byl takový roztříštěny s velkými mezerami a celkově mi přišel slabší než parádně rozjeté první dva díly - ale v rámci komplexního celého eposu o Adrianovi Moleovi naprostá nutnost a vtipných okamžiků tam je opět docela požehnaně. Doporučuji celou tu to báječnou sérii. plnou suchého břitkého britského humoru.