Pravdivá zpověď Adriana Molea

od:


KoupitKoupit eknihu

Kniha představuje čtenářům stručné zápisky, jež si náš známý adolescent smutné postavy pořizoval v šestiletém období 1984–1991, kdy již překonal své hořké zrání, ale do těch pravých let v divočině velkého světa mu ještě něco scházelo. Knížka má dvě části – první je samotná Zpověď, druhá nese název Adrian Mole a malí obojživelníci – a na jejich stránkách se dočteme například o tom, jak se Pandora začíná Adrianovi neodvratně vzdalovat nebo jak maturita a vyhlídky na další studium končí katastrofou. Navíc se s Adrianem podíváme do Moskvy a prožijeme s ním trapná úskalí prvního zaměstnání v městské knihovně, po němž následuje odchod do Oxfordu, neboť doma už není místo. A je to asi už Adrianův osud, že ho v univerzitním městě nečeká studium, ale soužití s Pandořiným excentrickým manželem Julianem či věčné konfl ikty s šéfem či instruktory v autoškole… zatímco v Leicesteru matka strojí svatbu s mladičkým podnájemníkem Muff etem....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/36_/367894/pravdiva-zpoved-adriana-molea-0iq-367894.jpg 4.2159
Série:

Deníky Adriana Molea (3.)

Žánr:
Pro děti a mládež
Vydáno:, Mladá fronta
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (14)

Přidat komentář
elcapitano
06.11.2017

Souhlasím s několika diskutujícími přede mnou. Dospívající Adrian byl vtipný, dospělý Adrian je spíš k politování. Z Adriana vyrostl protivný sociopat a už mne nebavil.

qinska
12.06.2017

Mám moc ráda celou řadu. Adrian je prostě Adrian. To se musí číst.

Dakarianna
22.04.2017

Kupodivu mě dospělý Adrian moc nezaujal. Bylo to takové nečtivé a krkolomné. U prvních dvou knížek jsem se kolikrát opravdu nahlas smála, což se, bohužel, tentokrát nekonalo.

fruitbueno
04.08.2016

Už bude můj osud sérii o Adrianu Moleovi milovat. Třetímu dílu místy dochází dech, je mnohomluvnější než první dvě knihy, ale i tak jsem se u některých pasáží smála nahlas.

mautina7
27.05.2016

Musím říct, že jsem se musela nutit, abych tuhle knížku přečetla. Když jsem byla v pubertě, četla jsem Adrianovy deníky ráda, ale asi už jsem z toho vyrostla :)

OVR
26.03.2016

Po předchozích knihách mě toto opravdu zklamalo. Řekl bych: ucajdané, naivní až trapné.

steph.tey
22.12.2015

Hmm... tahle knížka mě docela zklamala. Pořád ne a ne ji dočíst. Ale povedlo se - hurá! Bohužel jsem se u ní ale nudila. Co se dá dělat? Musí přece být i knihy, které mi nesednou...

jajaja136
24.01.2015odpad!

Nuda!!! Mělo by se to spíš jmenovat Pravdivá zpověď Adriana Mouly :-D

Patapuf
26.09.2014

Kdybych to měl specifikovat jednou větou, tak Adrian je hroznej žalud.... ale je svůj a je s ním sranda :)

endroo25
27.01.2014

Rychlá knížka a zatím největší spokojenost. S tím jak Adrian dospívá, tak mě čím dál víc baví. Jestli to tak půjde dál, tak se u posledního dílu asi potrhám smíchy. :)

vehement
26.12.2013

Pravdivá zpověď je už o hodně slabší než prvdí díl.
Pár hlášek se tu najde, ale jinak průměr.

Kate.S
28.04.2013

Třetí díl Adrianových deníků nemá takový spád jako ty předchozí. Mění se prostředí, postavy a trochu i ten humor. Ale i přesto se mi kniha líbila a některé narážky jsou vážně povedené. Nejvíc mě dostávají politické narážky na Margaret Thatcherovou. Jinak tam ale stále najdeme Adrianovu potrhlost, i když už není dávno malý kluk. A abych se přiznala, ten teenagerovský Adrian Mole mi chybí:)

Kapis
07.02.2013

Tenhle díl byl takový roztříštěny s velkými mezerami a celkově mi přišel slabší než parádně rozjeté první dva díly - ale v rámci komplexního celého eposu o Adrianovi Moleovi naprostá nutnost a vtipných okamžiků tam je opět docela požehnaně. Doporučuji celou tu to báječnou sérii. plnou suchého břitkého britského humoru.

princesse
19.06.2012

Opět povedený díl. Doporučuji!