Pravda versus nepravda

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Co je pravda? Výzkum vědomí dr. Hawkinse ukázal, že pravdivost závisí nejen na obsahu, ale také na souvislostech, v nichž se tento obsah nachází. Pravda je relativní hodnotou, která já dána svým vztahem k absolutní konstantě. Měli bychom tedy spíše hovořit o úrovních pravdivosti, jež jsou vyjádřitelné na stupnici, zahrnující veškerý život se všemi jeho projevy napříč celými dějinami. Úzce souvisí s úrovněmi vědomí, jež lze měřit pomocí svalového testu. Skupiny výzkumníků pod vedením dr. Hawkinse provedly statisíce měření nejrůznějších oblastí lidského počínání, a jejich výsledky, jichž je toto dílo plné, jsou místy znepokojivé či provokativní. Kniha nabízí hluboký filozofický pohled na pravdu, zpřístupňuje její poznávání a především čtenáře povzbuzuje k lásce k pravdě a pravdivosti, která sama je předpokladem nejvyššího poznání....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/383548/big_pravda-versus-nepravda-CMd-383548.jpg 4.110
Žánr:
Literatura naučná, Osobní rozvoj a styl, Psychologie a pedagogika

Vydáno: , Pravda.Je
Originální název:

Truth vs. Falsehood: How to Tell the Difference, 2005


více info...
Nahrávám...

Komentáře (4)

Kniha Pravda versus nepravda

Aghatte
08. ledna

Nedočteno, nehodnotím, to už je příliš mimo mé chápání

GepardLady
01.11.2020

Pro mě další v řadě skvělých děl od D. R. Hawkinse. Začátek jsem sice musela přečíst dvakrát a stejně jsem všechno "nechytila", ale je to u mě stejně jako s kvantovou fyzikou - strhlo mě to a i když to nejsem schopná úplně pochopit, svým způsobem tomu rozumím a rezonuje to se mnou. Další kapitoly, v nichž autor popisuje historické a společenské souvislosti s vývojem úrovní vědomí lidstva atd., jsou alespoň pro mě prostě nezpochybnitelné a nezřídka ve mě vyvolaly určitý AHA efekt. Tohle dílo u mě, stejně jako ta předešlá, která jsem od dr. Hawkinse četla, vyvolalo hlad po dalším titulu :-)
P. S. Moc se mi líbil doslov, ve kterém Mirek Vojáček předkládá úrovně vědomí českých osobností a historických etap. Knihu tak ještě víc přibližuje českému čtenáři.


Měnící
02.01.2020

S touto knihou jsem na rozdíl od jiných tohoto autora, nebyl v souladu. Chybělo mi uvědomění stínu. Jediný negativní jev, který vidí autor ve společnosti USA je v právním systému. Tož já to vidím jinak, potíže vnímám ve více oblastech politiky a třeba v převažujícím způsobu produkce potravin. Samozřejmě můžeme vidět jen to krásné a prospěšné, ale tohle mi přijde až příliš.

BStone
12.08.2018

Duchovní pokladnice plná zajímavých informací.