Pravda o zázracích

Pravda o zázracích https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/432837/bmid_pravda-o-zazracich-yEn-432837.jpg 4 192 57

Třetí sbírka romantické poezie od bestsellerového autora a instagramového fenoménu Atticuse. Texty o hledání smyslu ve věcech, které nás obklopují, i v nás samých, texty o obyčejných radostech života, o lásce i bolestivých rozchodech. Atticus píše citlivě a úsporně, s vtipem, laskavostí a sobě vlastním půvabem. Svou minimalistickou poezií nám připomíná, že zázraky jsou všude kolem nás – stačí se jen správně dívat.... celý text

Literatura světová Poezie
Vydáno: , Yoli (ČR)

The Truth About Magic , 2019

bara-z5649
31.07.2020 4 z 5

Ano, Atticus se posouvá ve své tvorbě dál, ale asi to není nic pro mě.
Ano, některé básně se mě dotkly, ale ne tak, jak bych čekala a některé básně tam za mě moc nepatřily.

anetka.repova
31.07.2020 5 z 5

Další nádherná kniha z pera Atticuse. Jeho knihy miluju. Můžu se k nim vracet den co den a přečíst si jednu nebo dvě stránky. Vždy mě pohladí po duši. Atticus je láska.

Janinkniznisvet
25.07.2020 5 z 5

Knížka je opět úžasná, ještě víc než předchozí dvě.Během čtení jsem byla plná emocí. Musím říct že třetí sbírka je nejlepší.

Sabča92
10.07.2020 5 z 5

Atticusovy sbírky propojují umění slova a obrazu, konkrétně jemné a poetické básně jdou ruku v ruce s černobílými fotografiemi, které celý čtenářský prožitek staví na vyšší příčky. Během posledních pár let jsem četla několik básnických sbírek od různých autorů, ale jen a pouze Atticus se řadí mezi mé oblíbené básníky. On totiž na rozdíl od těch, co jsem četla, píše o bolesti a lásce s jemností a lehkostí, nikoliv s nenávistí. Kdo je ze školy zvyklý na pravidelný verš, tu ho nenajdete. Atticus užívá volný verš, který musel být často oříšek přeložit. Stejně jako předchozí svazky, i Pravda o zázracích je rozdělena na několik kapitol, které mají svůj obsah a společně i s fotografiemi k sobě patří. Každá z těchto kapitol navíc začíná citátem nějaké slavné osobnosti.
Atticusovu tvorbu mohu za sebe jedině doporučit!

gargamelka
06.07.2020 5 z 5

Kdo by to řekl, že knížka která je populární hlavně díky Instagramu, dokáže rozvíjet naše myšlenky. Objevují se v ní témata, citáty, střípky pokory, partnerství, osobního prostoru či moudra, která se nám mohou vepsat pod kůži, rozevřít oči nebo naopak posunout tím správným směrem. Každý si v ní najde kousek sebe...

Knizectvi
04.07.2020 5 z 5

Musím říct, že k poezii už jsem se nedostal hodně ale hodně dlouho. Naposledy jsem měl období kdy jsem hltal, nebo i psal, hlavně moderní poezii, na začátku střední školy. To už je nějaký ten pátek. K této knížce jsem se dostal díky @dorotanoon a skvělému eshopu @booktook.cz .
A jsem za to hrozně rád.
Připomněl jsem si co mám na poezii rád. Vhled do hlavy a duše jiného člověka. Člověka, který vnímá svět jinýma očima, očima básníka. A přesně to jsem dostal v téhle sbírce útržků ( mimochodem jsem si po dočtení hned musel stáhnout všechny tři sbírky v originále) . Né s každým útržkem souhlasím ale s většinou jsem se dokázal ztotožnit, nebo se nad nimi zamyslet, chvíli se zastavit a přemýšlet o drobnostech, které utvářejí náš život a náš svět. To je myslím účelem poezie a téhle sbírce se to opravdu povedlo na maximum. Ještě několik hodin po dočtení jsem byl zasněný a v trochu zpomaleném módu :) Určitě doporučuju i těm kdo poezii normálně nečtou a hlavně doporučuju každému, kdo je ve stresu, rozlítaný, věčně si připadá, že nic nestíhá. Čtení vám zabere jenom chvíli ale neskutečně vás zklidní.

ElikaS
26.06.2020 5 z 5

Atticova poezie mě nepřestává udivovat. Spíš než básničky si připadám, že čtu citáty, ale moc se mi to líbí a užila jsem si každou stránku. Verše jsou nežné a pohladí duši, a přesto nebo možná právě proto se v nich skrývá ohromná hloubka. Fotografie navíc knížku krásně dolazují.

Bája89
22.06.2020 4 z 5

Nádherné něžné čtení, ve kterém se každý z nás najde. Byla jsem nadšená, dojatá a opět ohromená nádherným grafickým zpracováním.

"Nepotřebujeme, aby se nám splnily všechny sny, někdy jen potřebujeme, aby se nám chvíli zdály."

MamaKnihomolka
18.06.2020 4 z 5

Opět krásné verše, které jsem si naprosto užívala. Knihu jsem vždy četla před spaním a jen se culila a po celém dnu se uvolnila. Celé to bylo v kouzlu lásky, porozumění a upřímnosti.
Sice se mi Tma mezi hvězdami líbila o trošku víc, ale myslím, že to na mé hodnocení a požitek z knihy nemá vliv.
Přiznám se, že některé básně byly tak hluboké, že jsem jim zcela neporozuměla. A to je to krásné. Budu je číst dokola a dokola, dokud nedozraji v to, aby všechny pochopila.

Anetka03
18.06.2020 5 z 5

Nádherná jako předešlé knihy.

Leniii
16.06.2020 5 z 5

Největší pravda o zázracích? Že opravdu existují....:-)

vera4669
16.06.2020 5 z 5

Další krásná sbírka básní, spokojenost

FejKýý
14.06.2020 4 z 5

Kniha se mi líbila jako ta minulá Tma mezi hvězdami, knihu jsem hodně olepíkovala, dost citátů se mi líbilo ale byly tam i některé které mě neřekli v podstatě nic.

kalinkacz
14.06.2020 5 z 5

Já a poezie moc nejsme kamarádi, ale Atticus je výjimkou! Jeho básně mě vždy dojmou a donutí se zamyslet nad spoustou věcí... Jsem moc ráda, že v u nás jeho sbírky vychází... Navíc s původními obálkami, které doplňují překrásné a působivé černobílé fotografie uvnitř knihy... Knize nejde nic vyčíst... Navíc bych i řekla, že každá jeho sbírka je snad lepší a lepší... Prostě wow!

Alexxxka
10.06.2020 5 z 5

Na básničky moc nejsem... Knížka se mi hodila do výzvy a jsem ráda, že mi ji paní knihovnice doporučila. Každý si najde to svoje...

Už si někdy měla pocit, že jsi víc, než osoba, kterou všichni vidí, že jsi kdosi skrytý v nejhlubším nitru tvé duše? Musíš tu hlubinu prozkoumat, odhalit pravdu o svém já a probudit v sobě toho velkého obra, kterým, jak už víš, můžeš být.

Viky007
06.06.2020 5 z 5

Atticus je zvláštní umělec. Jeho básně nejsou žádná veledíla podle přísných básnických pravidel, která žáci středních škol budou rozebírat v hodinách literatury. Někdy i pouhá myšlenka, kratičká a jednoduchá, se nás může dotknout. Ke knize se budu ráda vracet. Jeho slova přinášejí útěchu a naději v tomto zvláštním světě...

"Cítím, že v každé dívce
žije
rarášek,
a když se dostane na svobodu,
bude utíkat a tančit na travnatých pláních
až do skonání světa.
A až ta dívka vyroste,
rarášek se ukryje,
ale pořád tam je,
nezbedně jí vykukuje z očí
a zpoza brýlí na čtení
a čeká,
až se jednoho dne znovu roztančí." (str. 142)

-markéta-
21.05.2020 4 z 5

I tento díl byl skvostem, co se vizuální stránky týče. Básně, které se mi líbily, se kterými souhlasím, které mě zasáhly, jsem si v knize označila.
Ráda knihou listuji a pročítám mé oblíbené básně.
Každý si určitě najde svou “spřízněnou” stránku.
Knihu jsem četla v angličtině, protože si myslím, že překlad nedokáže vyjádřit pocity, které z originální knihy číší.

básně

Atticus (p)
kanadská
2018  81%Láskou ji nespoutáš
2019  78%Tma mezi hvězdami
2020  81%Pravda o zázracích

Kniha Pravda o zázracích je v