Pravda o Ježišovi Kristovi

Pravda o Ježišovi Kristovi https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/472320/pravda-o-jezisovi-kristovi9qszP8-LxF-.jpg 4 1 1

Ak niekto povie, že niečo je pravda, ešte to neznamená, že to pravda naozaj je. Ako teda viete, čomu veriť? Detektív J. Warner Wallace dôverne pozná vzrušenie spojené s vyšetrovaním významného kriminálneho prípadu. V tejto príručke sa s vami podelí o techniky, ktoré využívajú skutoční detektívi, a prostredníctvom nich vám pomôže odhaliť pravdu o kresťanskej viere. Buďte pripravení vypočúvať svedkov, robiť si poznámky z vyšetrovania, skúmať dôkazy a zahĺbiť sa do toho najdôležitejšieho prípadu na svete – prípadu Ježiš Kristus!... celý text

Detektivky, krimi Duchovní literatura Pro děti a mládež
Vydáno: , Don Bosco

Cold-Case Christianity for Kids , 2016

Starmoon
08.05.2021 4 z 5

Poňať Ježišovu smrť ako „odložený prípad“ a nechať skutočného detektíva, nech nám vysvetlí, ako a prečo sa štandardnými detektívnymi postupmi zo svojej praxe aplikovanými na skúmanie Evanjelia nechal presvedčiť, že Evanjelium je pravdivé? To je nápad! Už len za ten tlieskam.

Napriek tomu nie som cieľový čitateľ tejto knihy minimálne z dvoch dôvodov:
1) nie som detský čitateľ (a hoci v detstve som mala rada Troch pátračov, Slávnu päťku a iné detektívne príbehy uspôsobené tejto vekovej kategórii, ťažko sa mi vciťuje, čo by som si myslela o diele Pravda o Ježišovi Kristovi, keby vyšlo a dostalo sa ku mne niekedy v tom čase);
2) som typ človeka, ktorého presvedčí (nielen vo veciach viery) skôr empíria než logické dokazovanie, čo ako argumentačne zručné.

Možno aj preto pre mňa bolo čítanie tejto knihy tak trochu ako čítanie knihy určenej pre niekoho úplne iného. Avšak dôvod, prečo strhávam hviezdičku, je (samozrejme) iný: zdalo sa mi, že chvíľami autor príliš tlačí na pílu; že sú úseky, keď čitateľom/pátračom vopred podsúva, čo by mali zistiť; akoby sa nespoliehal na to, že vlastným rozumom by došli k rovnakým záverom, ako on sám. Nevraviac o skôr agitačnom ako evanjelizačnom závere/zámere knihy (ale to je možno len môj názor).

Inak je to však vskutku originálne dielko, ktoré má potenciál presvedčiť, že veriaci nie sú/nemusia byť len „hlúpe ovce“, ale (aj) kriticky uvažujúci ľudia, ktorí sa neboja napĺňať Pavlovu výzvu „všetko skúmajte“ (Sol 5, 21).

Autorovy knížky

James Warner Wallace