Pravda o hovínku

Pravda o hovínku https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/399398/bmid_pravda-o-hovinku-ZBy-399398.jpg 4 21 8

Staň se detektivem v divoké přírodě! S pomocí tohoto fascinujícího a zábavného průvodce se naučíte vypátrat a určit zvířata podle stop, které nechávají za sebou – od páchnoucích bobků až po chomáčky pírek. Překvapí vás (a možná i trochu pobouří!), kolik se toho můžete o divokých zvířatech tímto způsobem naučit. Ať už jste nadšenci, kteří se raději učí v pohodlí vlastního domova, anebo zapálení zálesáci, jedno je jisté: nad tímto ilustrovaným souhrnem hovínek, bobků a stop se rozhodně nevyplatí ohrnovat nos!... celý text

Příroda, zvířata , Pro děti a mládež , Pro nejmenší

Vydáno: , Drobek

The Clue Is In the Poop: And Other Things Too

Péťa Z.
09.02.2024 4 z 5

Název knihy může tak trochu "zavánět" jako marketingový tah. :-) O trusu se v knize zase tolik nedozvíme, i když něco přece. :-) Některé informace jsou zajímavé. Třeba kapitola Nechutné zbytky, Hledání lebek nebo Průvodce identifikací vývržků... Kniha nabízí kvízové otázky, pravidla při stopování, shrnutí faktů... Ilustrace jsou zdařilé. Publikace zaujala tříletou dceru v knihovně. Doporučila bych ji spíš starším dětem i kvůli voleným jazykovým prostředkům, které mohou být školákům blízké.

TerezaaBaarova
23.05.2022 4 z 5

Mým malým čtenářům se kniha o hovínku moc líbila! Moc hezký ilustrace a celkově to sedlo! :)

irskádívka
01.05.2022

Kniha o hovínku, doslova. I když těch novinek by tam snad mohlo být i více. Krásně ilustrovaná publikace je pro malé milovníky přírody, které naučí sledovat stopy zvířátek v přírodě podle slibovaných hovínek, per a stop. Malý čtenář je nadšený a knihu má moc rád, takže já taky.

Edeltruda
31.01.2022 4 z 5

Knížka sice s provokativním, ale bohužel dosti zavádějícícm názvem. Ve skutečnosti je to moc pěkná encyklopedie o poznávání zvířat (evropských i exotických) nejen podle trusu, ale i stop, obydlí, zbytků potravy, vývržků, vajíček nebo peří.

Damato
08.07.2021 5 z 5

Mně se kniha moc líbí a dvouletý vnouček je z ní unešenÿ. Jeho maminka je velká milovnice zvířat a přírody a tak ho dovede knihou fantastický provést. I mně, jako dospělákovi se kniha líbí. Zábavnou formou děti učí poznávat život kolem sebe.

Kacennnka
02.11.2019 2 z 5

Ač to zní divně, čekala jsem víc hovínek. Název knihy je lehce zavádějící, ve skutečnosti je to taková dětská příručka, jak stopovat zvířata v přírodě. A to nejen podle hovínek.

Avinea
26.07.2019 2 z 5

Kniha pro děti o tom, jak číst v přírodě různé druhy stop zvířat - otisky, vývržky ... a i ten trus či koprolity. Takové téma se dá najít i v dalších knihách (a jsou i praktičtější a obsažnější), ale tahle kniha je výjimečná svým názvem. Je to chytrý marketingový tah. Kdyby ji autor nazval třeba "Zálesákův zápisník" nebo "Jak stopovat zvěř v lese", tak by zřejmě nezískal tolik čtenářů/kupujících jako s tímto chytlavým titulem. Celkově však je kniha pro děti asi čtivá a mohou si i v testech vyzkoušet, co se naučily. Občas se autor snaží být vtipný ve stylu edice Děsivé dějiny, možná je to zábavné, nemohu posoudit, nejsem cílová skupina, jsem rodič a kniha bude dárek. To, co hodnotím velmi negativně, je chyba při zpracování knihy - na dvoustraně 48/49 došlo k zpřeházení textů a obrázků - např. kočka není jezevec... Kdybych o tom věděla dřív, knihu bych nekoupila.

SlamLenka
27.03.2019 4 z 5

"Nalákali" mě na hovínko, ale o tom bylo jen pár prvních stran. Nicméně to bylo velmi poučné, třeba poznávání pírek se mi asi i hodí, když chodíme ven s manželem, často nějaká nacházíme, tak bude fajn, když si k nim budeme moci i přiřadit správného ptáka. =)