Pravda o doplňcích stravy

Pravda o doplňcích stravy https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/294607/mid_pravda-o-doplncich-stravy-51p-294607.jpg 2 7 2

Co kdyby se ukázalo, že téměř všechno, co jste si mysleli, že víte o doplňcích stravy a zdraví, je… úplně špatně? Odborník na výživu doktor Brian Clement, ředitel světoznámého zařízení Hippocrates Health Institute, zkoumá několik mýtů, které z doplňků stravy udělaly odvětví, kde by spotřebitelé měli být velmi obezřetní. Pravda o doplňcích stravy odstraňuje vrstvy lží a odhaluje pravdu o faktech, které miliony uživatelů brali jako samozřejmé. Poprvé se dozvíte: že téměř všechny doplňky stravy prodávané ve světě jsou syntetické látky vyrobené v laboratořích farmaceutických firem a z toho důvodu mohou poškozovat vaše zdraví. • Jsou výrazné rozdíly mezi přírodními doplňky (rostlinného původu) a doplňky syntetickými (vyráběným chemicky) a také v tom, jak působí na vaše zdraví. • Téměř všechny studie zkoumající vliv živin na lidské zdraví nepoužívaly přírodní látky, ale syntetika, což výrazně zpochybňuje přesnost dosažených negativních výsledků. Tato kontroverzní kniha vás provází minovým polem možností, mezi kterými musíte volit pokaždé, když si kupujete vitamíny a minerály. Prozrazuje vám, jak luštit etikety výrobků, které by vás jinak mohly oklamat, jak volit přírodní doplňky (získávané z rostlin), proč doporučené denní dávky jen ještě zhoršují nejasnosti a tak dále.... celý text

Literatura naučná , Zdraví

Vydáno: ekniha , Mladá fronta

Supplements Exposed , 2009

Jacck
05.08.2017 3 z 5

Jsem lékař a v poslední době jsem se o téma vitamínů a minerálů dost zajímal, a tuto knížku jsem si koupil v knihkupectví, když mi padla do oka. Kdybych si předtím progoogloval autora, nejspíš bych to neudělal - jeho PhD je falešné (z tzv. diploma mill), vede jakýsi alternativní institut zdraví na Floridě a v současnosti má na krku soud, protože alternativně léčil děti s rakovinou. Přesto tuto knihu nechci uplně zatratit. Podle mého obsahuje 80% pravdivých a užitečných informací a 20% bullšit. Ten největší bullšit asi vyplývá z autorova přesvědčení, že syntetické vitamíny se nějak liší od přírodních. Chemicky se určitě neliší, ale rozdíl je v tom, že v přírozené stravě ty vitamíny přijímáme spolu s kofaktory.
V současné době je velkým hitem např vitamin D. Ve světě vládne epidemie nedostatku vitaminu D. Vitamin D se podílí na imunitě, na zdraví mozku, kostí. Avšak vitamin D je nutno užívat spolu s jinými látkami, tzv kofaktory - vitaminy A, K2 a minerály jako hořčík, vápník, selen, zinek. Např. vitaminy A a D mají společný receptor, tzv. VDR/RXR a pokud tělu dodáváte pouze vitamin A v tabletě, tak si současně spotřebujete již existující zásoby vitaminu D v těle a vytvoříte si jeho nedostatek. Proto vychází ve studiích, že vitamin A jako doplněk je škodlivý atd.
Dám té knize 3 hvězdičky. Kdyby se zbavila těch 20% alternativního bullšitu, tak bych jí dal i víc. Něco takového totiž na trhu chybí, tj. kniha co by systematicky popsala všechny vitamíny a všechy minerály a stopové prvky. Tady najdete ke každému vitaminu třeba 10 stránek textu a dle mého je většina těch informací užitečná a pravdivá.

Paulika
09.11.2016 3 z 5

Po precteni knihy jsem na vazkach, jake hodnoceni knize vubec dat. Na jedne strane se mi zdalo zcela pochopitelne a uveritelne, ze synteticke vitaminy se s temi prirodnimi nedaji vubec porovnat a jejich ucinek bude jiste velice rozdilny, samozrejme ve prospech prirodnich.
Na druhe strane je kniha tak demagogicky a dikcne napsana, ze jsem mel obcas knihu chut okamzite odlozit. Dale prevelika propagace certifikace NOS mi prisla taky trochu tendencni - clovek si po precteni musi udelat urcity odstup, aby fanaticky nepropadl certifikacim, ktere zde autor uvadel. Dalsi nevyhoda knihy je, ze je spise podana americkemu ctenari a US trhu s potravinovymi doplnky, i kdyz obcas tam zakony v Evrope take zmini.
Nicmene pokud se zajimate o potravinove doplnky, stravu ci synteticky vyrabene viatminy, kniha je urcena pro vas.

2018  90%7 klíčů k celoživotní sexuální vitalitě
2016  34%Pravda o doplňcích stravy

Kniha Pravda o doplňcích stravy je v