Pravda o Babicích

Pravda o Babicích https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/290290/bmid_pravda-o-babicich-Wr2-290290.jpg 4 3 1

Autor knihy o inscenovaném babickém procesu shromažďoval materiály tajně v letech totality a zaměřil se především na osudy členů svého rodu, oba bratry a všechny tři bratrance, které komunistická justice odsoudila k těžkým trestům. Události v Babicích z 2. 7. 1951 jako popud pro stíhání obyvatel i kněží farnosti. Osudy rolnického rodu Plichtů ve farnosti Babice za nacistické okupace, a zvláště po komunistickém převratu 1948, kdy byli otec Antonín a jeho syn Stanislav popraveni (1951 a 1953) a autor knihy JUDr. Alois Plichta uvězněn. Osudy katolických kněží i rodu Plichtů očima svědků. Otázka rehabilitací r. 1968 a po r. 1989.... celý text

ciaram
27.03.2016 4 z 5

Tato útlá kniha se mi nečetla lehce, protože stále nemůžu pochopit zvěrstvo, které dokáže jeden člověk udělat druhému ať už ve jménu ideologie nebo náboženství. Autor podává výpověď o historii své rodiny a její reálné roli v případu zavražděných komunistických funkcionářů. Pro porovnání uvádí i komunistickou propagandu tohoto případu, při které se mi kroutily palce u nohou, nad tou bezmocí proti obrovskému soukolí, kterému se snad ani nešlo účinně postavit.
Kniha je přehledně rozčleněna, sloh čtivý, ale přiznávám, že občas jsem se ve jménech ztrácela.