Pravda, nebo lež

Pravda, nebo lež https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/417223/bmid_pravda-nebo-lez-7wv-417223.jpg 4 2865 836

Mladá spisovatelka Lowen Ashleighová se právě ocitla ve finanční tísni. Rozhodne se proto přijmout nabídku, které by se za normálních okolností vyhnula. Najme si ji manžel bestsellerové spisovatelky Verity Crawfordové, aby za jeho ženu dokončila veleúspěšnou knižní sérii. Ta se totiž po tragické nehodě nemůže práci věnovat a fanoušci už začínají být netrpěliví Lowen se proto na pár dní nastěhuje do sídla Crawfordových, aby navázala tam, kde Verity skončila. Není to ovšem tak jednoduché, jak by si Lowen přála, a odzbrojující přitažlivost Veritina manžela Jerremyho jí práci příliš neusnadňuje. Je však odhodlaná nenechat se rozptýlit. Dokud mezi Veritinými poznámkami neobjeví její kompletní autobiografii, která se nejspíš neměla nikomu dostat do rukou. Jde o děsivou a krutou zpověď, která Lowen odhalí nejen co je Verity skutečně zač, ale také co se v rodině Crawfordových doopravdy děje... celý text

Literatura světová , Pro ženy , Thrillery

Vydáno: , Ikar (ČR)

Verity , 2018

Borufka_9
06.11.2020 3 z 5

Takový průměr, neurazí, nenadchne. Děj byl hodně předvídatelný, ale knížka je napsána hodně čtivě, takže dávám 3*, zkrátka průměr.

michaella03
05.11.2020 5 z 5

Už je to několik dní, co jsem knihu přečetla, ale sama pořád nevím, jak se k ní vyjádřit.
Knížka je prostě pecka, bála jsem se u ní, nemohla se odtrhnout - potřebovala jsem vědět, jak to bude dál (fakt mi hrála na nervy, až jse si občas říkala, že jsem paranoidní a že to moc prožívám). Celou dobu mi běželo hlavou, že to nemůže být pravda, a ehjle, přišel konec a já nevím co si vlastně myslet. Často si na knížku vzpomenu a dál o ní přemýšlím.
Líbilo se mi nahlédnutí do zákulisí Loweniny (celkově spisovatelské) práce, kladně hodnotím i spojení romantiky/erotiky s thrillerem.
Od Colleen to byla má první kniha, a určitě ne poslední.

natii-vanilkova
04.11.2020 4 z 5

Tohle byla jizda! Během čtení jsem se upřímně bála. Četlo se velmi dobře.
Hvězdu ubírám za to, že mi konec přišel trošku nereálný a přestřelený. Jinak moc fajn.

ElikaBendova
03.11.2020 5 z 5

Už jsem myslela, že dám Colleen vale, protože se mi kromě Odvrácené tváře lásky žádná jiná kniha nelíbila. Jsem nesmírně šťastná, že jsem ji ještě dala šanci. Nestává se mi, že by ve mě zanechávala kniha nějaké pocity a většinou si ani za dva dny nepamatuju o čem to bylo. Jenže tohle si budu pamatovat hodně dlouho. Zahrává si s námi opravdu až do posledních řádků knihy. Miluji, když mě kniha o něčem překvapí. Přečteno jedním hltem za odpoledne. Rozhodně se k ní ještě vrátím. Pro milovníka knih je zajímavé nahlédnutí do zákoutí knížek. Jak se připravují tituly, jak je to se smlouvami, pseudonymy a další zajímavosti. Tolika práce s tím je, to by člověk ani nevěřil. Není to slabé povahy, musíte být trochu otrkanější. Můžete se těšit na erotiku, zvraty, napětí jednoduchý děj a přesto kvalitní příběh o Low, která se kvůli nedostatku peněz bude snažit dopsat sérii knížek po Verity.

Modrásek16
03.11.2020 5 z 5

Jo, tak tahle kniha se povedla. Nejprve jsem si říkala co to je, co na tom všichni mají. Pak jsem se začetla a když jsem v půl druhé ráno zavírala čtečku, tak stejně nevím co je pravda a co lež. Měla jsem hrozný vztek na Verity za její chování k dětem, ale co je vlastně pravda??? Dobře se to četlo, doporučuji.

krevetka79
31.10.2020 5 z 5

DOPORUČUJI!
I po dočtení nevím co je pravda a co lež...
Parádní knížka,nemohla jsem se odtrhnout ...Konec mě překvapil...

Dela111
30.10.2020 2 z 5

Vidím, že je to tady samá chvála a nadšení, takže můj neradostný komentář bude jeden z mála, ale aspoň to tu trochu zpestří ;-).
Romantické knihy Colleen Hoover nečtu, ale byla jsem zvědavá na její pokus o thriller a protože má vysoké hodnocení, tak jsem to riskla. Po přečtení můžu s jistotou říct, že toto byla má první a zároveň poslední kniha této autorky. Na tohle fakt nejsem cílovka. Podepsala bych komentář Arwen777, ale budu mnohem přísnější ;-).

Je to jednoduchý předvídatelný příběh plný zamilovanosti a sexu. Hlavní postavy tvoří klasický trojúhelník - dvě ženy, jeden muž a všichni jsou po celou dobu v jednom domě. Rozuzlení z toho udělá nereálný příběh (ale tady to nemá čemu ublížit) a zároveň je předvídatelné. Byly totiž jen dvě možnosti, jak čtenáře "překvapit". Použité vulgární výrazy byly zbytečné. K vytvoření thrillerové atmosféry (kterou si autorka asi plete s erotikou) nepomůžou a sem se vůbec nehodily. Mně takové výrazy nevadí, ale musí být umístěné tam, kde sednou.
Abych jen nehanila, skončím pochvalou - autorka dokázala i tak dějově chudý příběh napsat čtivě.

Metiahen
29.10.2020 5 z 5

Konec poměrně uspěchaný, jinak se kniha četla dobře a líbila se mi.

crazyslunicko
28.10.2020 5 z 5

Masakr. V podstatě nemám slov a rozdýchávám konec... Tak do půlky byla kniha taková nijaká. Nemastná neslaná, trochu jsem předpokládala jak to asi dopadne, ale přesto všechno mě konec velmi překvapil. Lowen se přestěhuje do sídla Crawfordových a snaží se díky poznámkám dokončit poslední knihy ze započaté série. Postupně však odkrývá pravdu, která se zde v minulosti stala a děsí ji to. Začnou se také dít divné věci a Lowen přesvědčuje sama sebe, že se ji to jen zdá a přemýšlí zda je to pravda nebo lež...

Je to má první kniha od této autorky a určitě ne poslední...

aliisalounu
27.10.2020 5 z 5

Tak tohle bylo psycho. Nevím, co víc dodat než to, že mě tahle knížka úplně rozsekala. Colleen opět nezklamala. Mám pocit, že když sáhnu po její knize, je to taková sázka na jistotu.

Dee69
27.10.2020 5 z 5

Absolútna top autorka. Myslím že má od nej nesklamala ešte žiadna kniha, prečítala som viacero jej kníh v origináli ktoré u nás ešte neboli vydané, a je obdivuhodné ako si stále udržuje skvelý štandard. Milujem knihy s nečakanými zvratmi a prekvapeniami, a práve toto C.Hoover svojim čitateľom prináša.

Ophelie
26.10.2020 4 z 5

Nic nemusí být tak, jak to na první pohled vypadá a když si někdo zkouší hrát s pravdou a lží, může to šeredně odskákat...stejně jako Verity. Skvělá kniha, napínavý děj. O hvězdičku méně za překombinovanost a nereálnost, ale jinak skvělé čtení!

mimi55
24.10.2020 5 z 5

Tak tohle byla jízda. Doporučuji.

josska
23.10.2020 5 z 5

Kniha se mě líbila,až na ty některé sceny,no budiž,,tato kniha je uplně jina,než knihy autorky co známe,,ale bavila mě,ctivá,napínavá,těším se na další knihy autorky,,

tereza8418
23.10.2020 4 z 5

Ja nejak nevim,co k tomu rict... Nekolikrat jsem si rikala,ze ji odlozim,ale hrozne jsem chtela vedet,jak to dopadne a vlastne ve mne zanechala silny dojem,takze asi musim rict,ze je to dobra kniha. Jen nektere pasaze na me byly proste moc.

Linda007
21.10.2020 5 z 5

Dosti nechutná kniha. Velmi vyšinutá a zvrácená mysl. Kdo ví, co je pravda. Přijde mi ale i zvrhlé o tom psát.

daniela7398
20.10.2020 4 z 5

Excelentní kousek.. Colleen se neustále posouvá v psychologii postav a nechává na čtenáři, aby posoudil, jestli jsou nějací kladní hrdinové či záporní, ale spíš dává najevo ten fakt, že v každém z nás za určitých okolností může být zlá stránka, stejně jako kladná. Nebo-li princip Jin a jang.

cerna7151
19.10.2020 4 z 5

No... Tusim, že první kniha této autorky, ale určitě ne posledni. Četlo se to dobře, bylo to napínavé až do konce, děj měl spád, pořád se v knize něco dělo. A konec pořád nechává otevřenou mysl čtenáře, aby si vybral co je pravda a co lež. Určitě doporučuji!

alexis818
18.10.2020 5 z 5

Tak tohle byla fakt bomba. Přečteno za den, nedalo se přestat. Během čtení se ve mně vystřídala celá skála pocitu, hnusema znechucení konce. Fakt jsem to prožívala a ten konec, no prostě surové napsáno a já tleskám za takový výkon.

Arwen777
18.10.2020 3 z 5

Tak tentokrát se v hodnocení neshoduji s většinou. Neznám knihy Colleen Hooverové, tato byla moje první, ale nevím, jestli se budu pouštět do další.
Je pravda, že tento thriller je neskutečně čtivý, to byl také hlavní důvod, proč jsem ho dočetla. Jinak ústřední téma podle mě není originální, celou dobu jsem měla pocit, že už jsem něco podobného četla nebo viděla. Sexuální scény byly zábavné pouze na začátku, pak už to bylo stále to samé a navíc množství vulgarit bylo přes moji míru. A Veritin deník - asi dobře popsané pochody psychopatické mysli, ale pro můj útlocit až příliš zvrácené. Těžko se mi to četlo, o chápání ani nemluvím.
Takže čtivost neupírám, ale jediné, co mně se líbilo, byl konec, který je dokonale věrný názvu.

erotika thrillery tajemství thrillery pro ženy americké romány

Colleen Hoover
americká, 1979
2018  89%Námi to končí
2016  87%Odvrácená tvář lásky
2014  87%Bez naděje
2020  87%Pravda, nebo lež
2014  86%Život jedna báseň

Kniha Pravda, nebo lež je v

Přečtených3 688x
Chystám se číst1 178x