Pravda

Pravda https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/405784/bmid_pravda-DoJ-405784.jpg 3 61 18

Před sedmi lety beze stopy zmizel při cestě do Jižní Ameriky bohatý obchodník Philipp Petersen. Od té doby vychovává jeho žena Sarah jejich společného syna sama. Náhle obdrží zprávu, že je Philipp naživu. Sarah však zmítají rozporuplné pocity. Má za sebou tvrdé časy, ale konečně se dokázala odpoutat od minulosti. Její manžel se objeví v naprosto nevhodnou dobu. Co bude dál? Mají oni dva ještě šanci na společnou budoucnost? Je připravená na všechno, jen na to jediné ne: Muž, který vystoupí z letadla, není ten, za koho se vydává. To není její manžel. Je to Cizinec. A Sarah si okamžitě uvědomí: Když ho teď odhalí, ztratí úplně všechno: svého muže, své dítě, celý svůj zdánlivě tak dokonalý život…... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Kalibr

Die Wahrheit , 2016

Pavlína2019
09.01.2024 1 z 5

Bohužel, nedočteno.
Takové utahané.
Nějak mě kniha nezaujala.

Januli
30.12.2023 3 z 5

Úplně bych knihu asi nezatracovala. I když zbytečně dlouze popsané některé situace, kdy jsem odstavce přeskakovala, ale zvědavost mě nutila číst dále, abych věděla jak je to s tím Cizincem a vysvětlení mě asi uspokojilo.

Janulica
12.10.2023 1 z 5

Kniha, která se mi nelíbila. Spousta zbytečných popisů, které nemají žádné opodstatnění. Závěr nedotažený a nepřesvědčivý.

veronika6268
12.10.2023 5 z 5

Pro mě po dlouhé době skvělá vypointovaná kniha, která nedopadla předvídatelně, od první stránky se četla dobře a lákalo mě to číst dál.

čef
09.10.2023 3 z 5

Zápletka nepravděpodobná, spousty nesmyslných popisů banálních činností. Psychologický thriller možná, ale dost nudný. Závěr jsem nepochopil, těch kotrmelců bylo na mne až moc, rád přenechávám chytřejším a empatičtějším čtenářům.

tess.de.veles
24.11.2022 2 z 5

Tak tohle bylo pro me utrpeni....Line se to vleklo....zdalo se to nekonecny....100 stranek pred koncem mi dosla trpelivost a listovala jsem stranky, abych se dozvedela, jak to tedy s tim Cizincem je...Nevim, jestli mi v tom rychlem sledu listovani neco neuniklo....asi ano, protoze si nejsem jista, jestli jsem to cele pochopila dobre...Pro me ztrata casu....Nechtela bych to prekladat :-)

oolinkaa
09.10.2022 3 z 5

Zajímavý nevšední příběh , ale žádné wau. Jednou a stačí

romana0733
14.01.2021 3 z 5

Tak nějak nevím ani co k tomu napsat. Začátek byl celkem dobrý, ale něco mi tam chybělo. Pak se to rozjelo, byla jsem zvědavá, kdo je cizinec. Několik teorií jsem měla, ale ten konec, to odhaleni se mi nelíbilo, čekala jsem něco úplně jiného. Kdybych si to nepřečetla, tak bych o nic nepřišla.

Allla9
19.08.2020 4 z 5

Zajímalo mě, kdo je Cizinec a kde je vlastně pravda. Takže přečteno rychle, ale něco mi v knize scházelo. Nedokázala mě zaujmout.

micha-ella
04.06.2020 4 z 5

Výborný námět, napínavé, bezvadně se mi to četlo, konec není uspěchaný, téměř všechno (až na pár nelogičností) je vysvětlené. Líbilo se mi to.

Leona333
22.03.2020 2 z 5

Pravdu za sebe o této knize napíšu. Prostě nic moc! Vlastně jenom nic! Autorka se zřejmě snažila napsat dobrý, psychothriller se zápletkou, kdy nejsme schopni na první pohled rozpoznat co je skutečné, opravdové... Ale vznikl z toho takový guláš s přemírou chaosu a obav, s potřebou zvrátit vše do happy endu...
Je mi líto, ale za sebe tuto knihu už ne.

ArwenAragorn
16.03.2020 4 z 5

"Strašidla ta nespí pod tvou postelí, ta spí uvnitř tvé hlavy."

Psychologický thriller.
Divím se tak nízkému hodnocení. Já byla spokojená. Přiměřeně napínavé, už tušíte, o co jde, už jste si jisti, že to máte, ale rozuzlení je přesto překvapivé. Konec je uspokojivý, i když jsem čekala jiný.
Sarah se po sedmi letech vrátí unesený manžel, jenže to není on, je to Cizinec. A co je strašné, ona ho nezná, ale on o ní ví úplně všechno.
Nikdo není, jak se zdá, každý máme své tajemství. Co je nejhorší, co jste kdy udělali?
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Sarah:
Dnes měl být den Philippova návratu.
Ale ten muž není Philipp. Ten je ještě pořád nezvěstný. Tohle není můj muž. Ten muž, který drží v náručí mého syna a usmívá se, zdánlivě vyčerpaně, ale spokojeně do kamer a fotoaparátů, které se na něj upírají - ten dlouho ztracený otec se svým synem - to není můj muž. A drží v náručí mého syna.
Cizinec:
Skličuje mě. Ničí mě. Co se vrátila, pořád na mě mluví. Nedopřeje mi chvilku klidu. Pronásleduje mě na každém kroku, rozčiluje mě. Nedá se to vydržet. Nevím, kdy jsem se naposledy vyspal. Bolest hlavy je už tak silná, že když se rozhlédnu, naskakují mi před očima malé jiskřičky. Moje nervy jsou totálně vyčerpané. Uvědomuju si trhliny v sebeovládání.

Kalina
06.01.2020 4 z 5

Kniha se četla velice dobře. Rozuzlení překvapivé a pro mne asi celkem neuvěřitelné.

Hvězdinka
18.10.2019 4 z 5

Pro mě velmi čtivé a napínavé. Přečteno za dva dny, prostě jsem potřebovala vědět, co je ten chlap zač... Hvězdičku ubírám za závěr, tam mi scházelo trochu více vysvětlení, ale jinak super!

Danago
24.09.2019 3 z 5

Přestože je zde nízké hodnocení, knížka nebyla tak špatná. Zápletka byla překvapivá a originální. Některé pasáže byly pro mě nudné, příliš rozvleklé a to knihu hodně zpomalilo. Maličko jiné zpracování a je to opravdu skvělý thriller. Konec jsem teda fakt nečekala.

Ajuszka
24.08.2019 2 z 5

Ježíš to byla salatina.. Vůbec nevím co mi kniha a příběh měli dát.. Úplně o ničem, četla jsem jen že zvědavosti a ta stejně nebyla ukojena..

Kočička911
16.07.2019 2 z 5

Nějak nevím co o této knize napsat.
Nemastná, neslaná - prostě nijaká.
Nemám z ní ani dobrej pocit ani špatnej.
Prostě nic. Přijde mi, že to je o NIČEM...

mirkoczentovic
27.06.2019 4 z 5

Rovnako ako Pasca nádherne atmosferické (mimoriadne silný úvod) a psychologické dielko. Bohužiaľ, zopár logických dier v deji - najmä ohľadne záveru - mi nedovolí ísť na plný počet.

Melanie Raabe
německá, 1981