Sídlo Blackmoore

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Kate Worthingtonová je pevně rozhodnutá se nikdy neprovdat. Má totiž úplně jiné plány. Chce cestovat po Indii a uniknout své rodině, zejména své všetečné matce, která má s Kate zcela jiné plány. Zdá se, že každá z nich má velmi odlišné představy, a tak se matka s Kate domluví, že může jet do Indie, ale až poté, co dá šanci alespoň třem návrhům na manželství. Kate se rozhodne, že požádá o pomoc svého přítele z dětství, Henryho Delafielda. Vydává se proto na panství Blackmoore, odhodlaná ukončit veškerá vyjednávání s matkou. Ovšem když se jí do cesty připlete láska, všechny dohody jsou zapomenuty a plány se mění. Na majestátním panství Blackmoore se Kate stává zajatcem svého srdce. Opravdu musí odmítnout manželství, aby zůstala ve svém srdci svobodná?

https://www.databazeknih.cz/images_books/41_/410711/sidlo-blackmoore-wiS-410711.jpg 440
Série

Pravá romance 2.

Žánr
Literatura světová, Romány, Pro ženy
Vydáno, Ikar (ČR)
Orig. název

Blackmoore, 2013

Počet stran400
Jazyk vydáníčeský
PřekladBlanka Brabcová
Vazba knihypevná / vázaná
ISBN978-80-249-3949-0
Nahrávám...

Komentáře (14)

Kniha Sídlo Blackmoore

Přidat komentář
Adelin239
31. října

Tahle kniha mi popravdě moc nesedla. První knihu od autorky ,,Panství Edenbrooke,, naprosto zbožňuji a jen tak ji nedám z ruky. Tam jsem se bez problému do děje začetla, u této to bohužel tak lehce nešlo. I tak ale měla knížka své kouzlo a zajímavý děj, u kterého někdy nevíte, co se stane.

mikika
25. září

slaďounké, i když na konci bych hrdince nejradši jednu vrazila.

kklepkaa
25. září

Panství Edenbrooke se mi moc líbilo, ale tušila jsem, že to s tou Indií mě tady moc brát nebude. Krom toho mi vadily moderní výrazy, které sem rozhodně nepatří. Netuším zda je to vina překladatele a nebo autorky. Ale určité kouzlo to i tak mělo.

kanitsuj
19. září

Příběh se mi v rámci daného žánru moc líbil, rozhodně více než Panství Edenbrook. Fandila jsem hlavním hrdinům od začátku až do konce, i když bylo samozřejmě zcela jasné, jak to celé skončí:-) Jako negativní jsem vnímala uměle natahovaný děj, třebaže chápu, že napsat vzrušující romantický příběh, ve kterém se ústřední dvojice maximálně políbí, není žádná legrace. Zkrátka Kate Henrymu odolávala tak nezlomně, až to bylo proti přírodě:-) Také jejich "náhodná" setkání byla až neuvěřitelná. Překlad knížky byl opravdu trochu nedotažený - "sklapni" mi z úst hlavní hrdinky k dobovým reáliím moc nesedělo. Možná si mohla autorka s příběhem více pohrát a přidat trochu duchařiny - Blackmoore poskytoval skvělou kulisu pro gotický román a možná by tím i trochu zaplnila dějově chudší a monotónnější místa.

Luciska13
16. září

Kniha s tak strašně moc předvídatelným koncem, že to snad ani víc někde, ale víte co? Ono to ke knihám tohoto typu prostě patří. A nakonec ten konec nebyl tak dočista podle mých představ, nakonec s sebou přinesl nějaké to překvapení. Celý příběh je napsán tak kouzelně, že ani ta hloupá myšlenka s nabídkami k sňatku a s Indií se nezdála tak hloupá, prostě jsem četla jedním dechem a za dva dny byla kniha pryč.

astra3
05. září

Kniha mi v něčem připomíná Pýchu a předsudek.
Pěkné romantické čtení. Stojí za přečtení.

malazluta
04. září

Ze začátku příběhu jsem měla problém se sobectvím hlavní hrdinky, ale její postoj byl naštěstí během děje vysvětlený a její pohnutky najednou dávaly smysl. Celkově se jedná o moc hezkou romantickou knihu.

Tereza18
17. srpna

Souhlasím se starším komentářem, že hrdinka by klidně mohla být o nějaké tři roky starší. Na 17.let mi prišla v něčem až moc dospělá a scény z minulosti, které by prožívala ve čtrnácti na mě nepůsobily úplně věrně. Pár výhrad k překladu - rok 1820, pochybuju, že hrdinka na sebe šaty "hodila", něměla ani "páru" jak něco udělat nebo že něco byl "vážně děs". V kontextu zbytku textu to nezní dobře, takových výrazů však není mnoho. Konec by mohl být více rozvinutý. Celkově se to ale čte hezky.

1

Štítky

historické romance

Autor a jeho další knihy

Kniha Sídlo Blackmoore je v

Právě čtených4x
Přečtených46x
Čtenářské výzvě3x
Doporučených1x
Knihotéce59x
Chystám se číst73x
Chci si koupit24x
dalších seznamech3x