Panství Edenbrooke

Panství Edenbrooke https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/288382/bmid_panstvi-edenbrooke-1GF-288382.jpg 4 320 98

Pravá romance série

Výjimečný historický román jako stvořený pro nevyléčitelné romantiky. Marianne Daventryová odjíždí na venkov za sestrou Cecily, aby unikla nudné sezóně v Bathu a nadbíhání ctitele, který se jí hnusí. Zatímco Marianne touží po klidu a krásné přírodě, Cecily má v plánu okouzlit pohledného dědice panství Edenbrooke. Jenže když je při příjezdu její kočár nečekaně přepaden neznámým mužem, Marianne zjišťuje, že namísto rozjímání ji čeká tajemství k rozlousknutí. Kdo byl ten podivně přitažlivý cizinec? A dokáže udržet své srdce na uzdě, když se jí sestřin vytoužený muž zalíbí víc, než je vhodné?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Edenbrooke , 2012

účetní
05.06.2017 5 z 5

Nádherná, naprosto kouzelná a vyjímečná kniha, která je pohlazením na duši, velmi lehce a čtivě napsaná. Vyzařuje z ní krásná atmosféra té doby, prostředí panství a především úžasné charisma a skvělý charakter Philipa. Milá, temperamentní a svérázná Marianne se mi také moc líbila ( někomu mohla přijít naivní, ale v tomto věku a výchově v této době... ). V knize jsou krásné zábavné pasáže - skvělé dialogy a slovní přestřelky Philipa a Marianne, a také velmi dojemné a něžné - třeba, když Philip učí Marianne psát milostný dopis a jeho nádherné vyznání v něm. Závěr knihy byl také moc hezký, nebylo to useknuté, což u knih velmi oceňuji. Škoda, že nebyl do češtiny přeložen dodatek Heir to Edenbrooke, moc ráda bych si přečetla tu část napsanou z pohledu Philipa, než se s Marianne potkali, to mi vzhledem k "ich" formě románu chybělo, jeho úvahy a myšlenky. Doufám, že nám autorka ještě něco krásného napíše a ještě dodám, že kniha má krásný přebal, pět hvězdiček mi nestačí a je mi moc líto, že už jsem dočetla.

Barbara182
13.04.2017 3 z 5

Romantická odpočinková četba ve stylu Pýchy a předsudku, na odreagování a sem tam i pro zasmání určitě dobré :-)

mariva
03.03.2017 4 z 5

Sladký oddechový románek, nenáročná četba, ale napsaná s humorem.

LilianaFalcon
12.02.2017 5 z 5

Naprostá pecka :-) díky ich formě je to trochu jiné a mně to vyhovovalo. Takové young adult na pozadí klasické červené knihovny se všemi těmi aristokratickými čely, nosy a čelistmi :-D
Jen si člověk občas musí uvědomit, že hrdince je 18 a tak je to vlastně sotva odrostlá puberťačka ;-)

Kešu1981
04.02.2017 5 z 5

Nádherný příběh o lásce, který se čte jedním dechem.

LenysekC
03.02.2017 4 z 5

Austenová teda teda rozhodně není, ale označení pravá romance to splňuje na 100%. Ale naivní romantika je taky někdy potřeba.

pettrass
12.01.2017 4 z 5

Panství Edenbrooke je pěkná, milá kniha, u niž jsem při čtení nemohla skrýt úsměv. Někdy přesně takovou knihu potřebuji. Je pravda, že se toho v knize moc nestalo a některé pasáže mě moc nebavily a připadaly mi trošku uhozené (hlavně únos na konci knihy). Ale všechno dobře dopadlo. Přesně tak, jak jsem si na začátku knihy myslela. Líbilo se mi hašteření hlavních hrdinů a samotný popis panství působil idylicky. Určitě si knihu zase někdy přečtu.

elyonka9643
09.01.2017 5 z 5

Je to přesně to, co čekáte když vidíte podtitul Pravá romance. Pokud máte rádi Jane Austenovou a knihy o lásce ze staré Anglie, pak je to ideální volba. Prostě skvělé odpočinkové čtení, které mě moc bavilo.

WerczaG
08.01.2017 5 z 5

Krásná knížka a pěkný děj. Moc doporučuji .Knizka se cte uplne sama.Moc jsem se u knížky odreagovala a tesila se jak bude dej pokračovat.

May
19.12.2016 3 z 5

Ráda bych knihu ohodnotila 3,5*, ale to bohužel nejde :-( Čtyři je moc a tři mi přijdou málo ... Kniha se čte "sama", tedy těm z nás, co mají rádi naivní romantiku :-) Kniha na jedno přečtení, když potřebujete něco lehkého a romantického :-)

Kačík
19.11.2016 5 z 5

Úžasná knížka, kterou jsem přečetla jedním dechem. Romantika v rozumné míře, děj příjemně plynul. S tímto románem v ruce se mi krásně relaxovalo a na chvíli jsem zapomněla na starosti všedních dnů.

Litocha
08.11.2016 3 z 5

Není to špatná kniha, zvlášť pokud vezmeme v úvahu, že se jedná o prvotinu. Postupně ale mé nadšení z ní trochu opadalo. Snad proto, že se tam v zásadě zase tak moc nedělo (a když se dělo, bylo to vylíčeno dost zkratkovitě), snad pro neustálé Mariannino zaobírání se svými nejistotami (Miluje mě? Opravdu mě miluje? Jak by mě mohl milovat? Miluje mě! A opravdu mě miluje?), které se postupně stalo úmorným, snad pro jistou nevyváženost. Plus si ale knížka zaslouží za sympatické hrdiny. Rozhodně jsem na tuhle autorku ale zvědavá (vydají-li od ní ještě něco), protože ve výsledku vyznívá její dílo sympaticky.
Použití ich-formy bylo pro historickou romanci dost neobvyklé, jen nevím, jestli si tím autorka tak trošku nepodrazila nohy. Asi by bylo to zajímavější (minimálně třeba obohacením o Philipův pohled, případně postřehy jiných postav) a Marianne by místy nepůsobila tolik nejistě a natvrdle, kdyby se autorka přidržela tradičního vyprávění v er-formě.

Zuzi_cte
23.10.2016 5 z 5

Tak tedy. Po delší době, se mi povedlo přečíst knihu doslova jedním dechem za jeden den. Je kouzelná a bez nějakých vleklých pasáží, což vždy ocením :-) Zbožňuji, když autor vystihne špičkování mezi hlavními postavami. A v tomto případě to mezi Philipem a Annie fungovalo na jedničku.On je dokonalý pravý gentleman a ona zas trochu naivní stydlivka, která se červená více než je třeba. Tolik jsem se nasmála. A zápletka ze mě super, do poslední chvíle jsem netušila. Nepředvídatelné, krásné!

koala
18.10.2016 4 z 5

Věnováno spřízněným duším - ano není to román pro každého. Je napsán pro milovníky Pýchy a předsudku a snad i Bridget Jonesové. Jedna scénka z plesu, kde se ocitli při tanci na parketu jakoby úplně sami se mi vybavuje z filmu Pýcha a předsudek. Osobně dávám přednost inteligentním hrdinkám typu Elizabeth Bennetové před lehce natvrdlou Bridget Jonesovou, ale ta byla omluvitelná, protože šlo především o komedii. V této knize byla Marianne na můj vkus natvrdlá až příliš, v klasické romanci mi to trochu vadilo, než rozpoznala, že potkala toho svého "Darcyho". Gentleman Philip se mi líbil naopak moc, i to jak si ji neustále dobíral. Dialogy byly zábavné, četlo se to hezky. Jen těch náhod na setkání s Philipem a toho červenání tam bylo až příliš. Nedokážu posoudit kvalitu překladu, ale také mi přišlo, že některé výrazy či obraty se do té doby moc nehodí.

Ewik
06.10.2016 5 z 5

Nechápu, proč jsem s touto knihou tak otálela. Je naprosto fantastická a ohromně něžná. I když může být láska velký risk, stojí za to jí alespoň dát šanci. Panství Edenbrooke je plné lásky a hlubokých citů - tak to má být.
Čas příjemně a hlavně velmi rychle plynul a s každou další stránkou se mi kniha stále víc vkrádala do srdce a podvědomě jsem tušila, že si mě prostě vybrala. S okouzlením jsem hltala stránky, smála se, snila a obdivovala hlavní hrdiny. Vůbec nevadí, že děj je tak snadno předvídatelný, protože jsem i tak s napětím očekávala další vývoj a hartusila nad Marianninou nechápavostí. Phillip je fantastický, sympatický rošťák s obrovským srdcem a šlechetnou duší.
Už teď vím, že se ke knize budu vracet. Plní mě radostí a nadějí.

michpa
18.09.2016 5 z 5

Ke knize mě přitáhla anotace, kde se román přirovnává k Jane Austen. Je to velmi dobrá romantická oddechovka, která se čte rychle, ale Jane Austen to není.

Jana K
17.09.2016 1 z 5

V anotaci k této knize se dočteme, že se jedná o "výjimečný historický román," srovnatelný dokonce s díly Jane Austen. Tak to ani náhodou. Naopak si troufám tvrdit, že je to jedna z nejméně povedených knih tohoto žánru. Nesympatická hlavní hrdinka, její protějšek velmi těžko uvěřitelný až trapný, nudné a plytké dialogy, velmi málo děje, který nezachrání ani rádoby krimi zápletka. Velmi rozvláčné, zdlouhavé a nudné, do četby dalších stran jsem se musela doslova nutit; stále jsem čekala nějaký zvrat, prostě něco, čím kniha zaujme a začne se něco dít. Marně.
Na autorčině webu jsem zjistila, že napsala dosud tři knihy (čtvrtou připravuje) a jedna z nich je dokonce stejný příběh z pohledu hlavního mužského hrdiny této knihy. Jenom to ne - to mi něco nepříjemně připomíná.

alzbeta4340
12.09.2016 4 z 5

Romance napsaná ve starosvětském stylu vhodná pro všechny věkové kategorie čtenářek. Příjemně plynoucí a nenáročné čtení. Připomínalo mi to romány Georgette Heyerové s občasným jemným vtipem navíc. Celkem mě kniha příjemně překvapila.

2368
07.09.2016 4 z 5

Knižku jsem si vybrala, protože jsme chtěla lehčí odpočinkové čtení na léto. Nezklama, krásně se čte a podrobný popis okolí mě hodně bavil ( krásné místo Edenbrooke :-) ) ani dějově nezaostávala. Jednu věc jí ale vytknout musím, proto jsem dala jen 4 hvězdy, proč teď všichny hlavní postavy tak sáhodlouze přemýšlí a vrtají se v pocitech ?? to je nějaká nová móda nebo jen potřebují zaplnit stránky ? víc příběhu, děje a méně myslitelů, děkuji předem !

Ditules
02.09.2016 3 z 5