Pravá matka

Pravá matka https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/436954/bmid_utajena-matka-4yf-436954.jpg 4 315 110

Když se Tessa vrátí domů, najde v kuchyni cizího chlapce, který tvrdí, že je její syn. Když to nahlásí, policie má podezření, že ho unesla. Motivem by mohl být fakt, že kdysi porodila dvojčata, která už jsou po smrti. Tessa všechny přesvědčuje o tom, že je nevinná, ale nikdo jí nevěří. I její manžel, s nímž už nežije, si myslí, že je blázen. Navíc ji pronásleduje záhadná žena. Tessa se rozhodne jednat na vlastní pěst a zjišťuje šokující pravdu nejen o neznámém chlapci, ale i o sobě.... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Secret Mother , 2017

veronika3141
04.01.2021 3 z 5

Moje prvni kniha roku 2021,trvalo mi zhruba do pulky knihy nez jsem se zacetla,dej nebyl pro me uplne zazivny,ale pak se to rozjelo .Nebyl to tak uplny thriller jake znam ,ale nebyl ani uplne spatny.

Kantynka
04.01.2021 5 z 5

knížka se mi moc líbila! přečetla jsem za jeden večer a nemohla se odtrhnout. děj rychle ubíhá, příběh byl originální a moc se mi líbil konec. knížce nemám co vytknout, byla skvělá a ráda doporučím dále.

jasmína
11.12.2020 5 z 5

Skvěle napsaná napínavá kniha s nečekaným rozuzlením.....

Nela2
15.11.2020 5 z 5

Knížka mě příjemně překvapila. Dostala jsem se k ní náhodou... Není nijak obsáhlá, ale psaná je poutavě a nutí stále v čtení pokračovat. Dočetla jsem ve 2 ráno. :-)

niki7763
23.10.2020 2 z 5

Dlouhé, zbytečné popisy všeho možného, zápletku jsem tušila od začátku... Nic, na co bych si za 2 dny vzpomněla. Bohužel. Četla jsem knihu hodně dlouho, moc mě nebavila...

Kirtans
18.10.2020 3 z 5

Nemohla jsem se dlouho zacist, prislo mi to ploche a dlouho bez nápadu. Konec se pak rozjede, ale celkovy dojem z knihy ovlivní jen mirne.

Jájinka
16.10.2020 2 z 5

Zápletka byla jasná málem od začátku, hodně nudných a nezáživných popisů kolem, thrillerového tam nebylo nic.

ArwenAragorn
08.10.2020 3 z 5

Pomalu vezmu za kliku a strčím do dveří. Celá ztuhnu. Nemůžu skoro dýchat.
Před sebou uvidím tmavovlasého chlapce v sepraných džínách a zeleném pleteném svetru. Asi pěti nebo šestiletého chlapečka. Sedí na židli u kuchyňské linky a pobrukuje si známou melodii. Sklání se soustředěně nad svým výtvorem a kolem papíru formátu A4 má poházené pastelky. Přes opěradlo si pečlivě přehodil modrou pláštěnku.
Když vejdu. vzhlédne a vyvalí na mě čokoládově hnědé oči. Zíráme jeden na druhého.
"Jsi moje maminka?" ptá se.

Podle recenzí na obalu jsem očekávala zvraty a napětí takové, že mě to posadí na zadek. Autorka ale předvedla průměrný příběh se zápletkou, jejíž rozluštění jsem minimálně od půlky knihy tušila. Před tím se stejně nic neděje, všude kolem Tessy novináři, jako by se jednalo o mimořádnou senzaci a pak "neskutečně zajímavý" popis toho, co dělala Tessa v práci.
Za to, jaká byla knize dělaná reklama, podle mě nestojí. Ale podle recenzí, které tady čtu, se vesměs líbí.

mona.benny
05.10.2020 4 z 5

Asi bych knihu nenazývala mrazivým thrillerem. Kazdopadne čtivé, svižné a rozuzlení předvídatelné.

iška
23.09.2020 3 z 5

Dobře se to četlo. Takový jednodušší thriller. Celkem brzy jsem měla předtuchu o co jde a už jen čekala, jak autorka příběh rozmotá.

TerezaaBaarova
18.09.2020 3 z 5

Taková thrillerová jednohubka.
Bylo to velmi čtivé a pár zvratů se taky odehrálo, ale nic z čeho bychom se měli posadit na zadek.
Spíš prostě thriller/román pro ženy.

Šánka
14.09.2020 5 z 5

Nebyl to žádný mrazivý thriller, ale dobrá kniha se svižným dějem, která mě bavila od prvních stránek, kdy se u Tessy objeví malý chlapec a říká jí, že je jeho máma.
Tápala jsem a přemýšlela, jak vše ve skutečnosti bylo. A něco se opravdu dá tipnout, ale celá pointa je odhalena až v úplném závěru, který se mi i líbil. To u podobných, současných thrillerů pro ženy, není až tak běžné.
Takže ano, líbilo :-).

lacinq
09.09.2020 5 z 5

Páni, už dlouho jsem nehltala nějakou knížku jako tuhle. A konec byl pro mě překvapivý, líbil se mi. Happy end, ale vlastně ne tak úplně. Žádný balast, žádná plytlost jako v knizkach B. A. Paris.

Lkomrska
09.09.2020 3 z 5

Kniha se četla sama, dej takový poklidný. Řekla bych oddychové cteni,bez větších zapletek. Ke konci bylo naprosto jasné jak kniha dopadne, ale přečíst se dala a neunudila :)

Kočička911
31.08.2020 2 z 5

Nooo, tak to je docela hodně velký zklamání..
Děj divnej a konec ještě víc.

DominaCZ
30.08.2020 1 z 5

Škoda, že tu nejde dát smajlík...zasmála bych se totiž.
Je to totiž nuda s otravou a nevěryhodností.
SPOILERY
Otravné postavy, děj, pruda s novináři- vážně by CELOU ZEMI a všechny pořád zajímala jen ona a děcko, který u ní nikdo neviděl a který u ní pak ani nebylo už?? Vždyť se nic nestalo, takže jako... a kdyby ta manželka, jež to věděla, to řekla/ napsala v tý závěti rovnou, ušetřilo by to mnohé, jenže by nebylo o čem psát žejo...no prostě pruda...ale jak kdosi psal že se to stát nemůže- ale může, dokonce i stalo.

Péťa087
29.08.2020 4 z 5

Výborná kniha. Dokážu si představit, že by se takový příběh mohl stát.

Lenka0007
27.08.2020 3 z 5

"Mrazivým" psychologickým thrillerem tahle kniha rozhodně není. Zajímavý rozjezd, pak celkem rozvleklý děj a ano, závěr, který jsem musela dočíst, ačkoli je celkem jasné, kam to celé směřuje. Krátké kapitoly, postav sotva deset, žádná hluchá místa a hodně přímé řeči body přidávají a činí z této knihy jednohubku pro nenáročné.

VasnivaCtenarka
26.08.2020 3 z 5

Shalini Boland musím pochválit za čtivý thriller. K hlavní hrdince si nejspíše vytvoříte vztah a budete ji mít rádi. O řadě dalších osob z příběhu už tohle říct nemůžu. Respektive vztah k ním mít budete, ale budou vám nejspíše protivní a budete si říkat, jak je možné, že jim Tess nedala minimálně jednu ránu pěstí. Charaktery postav v této knize mi tedy přišly vykreslené celkem dobře.

Pokud budu hodnotit příběh jako takový, musím napsat, že zde mám smíšené pocity. Promyšlenost zápletky mi přišla poměrně dobrá a snad i trošku originální, ale celkový děj…. z toho mám rozporuplné pocity. Více méně se děj táhnul celkem pomalu. Hlavní hrdinka řešila stále novináře, práci, svého bývalého manžela a zase novináře, práci a svého bývalého manžela. A pak najednou došlo ke zvratu, všechno se vysvětlilo a byl konec.

Kapitoly v knize nebyly nikterak dlouhé, ale to i z toho důvodu, že kniha samotná také nebyla příliš tlustá. Jednalo se o takovou jednohubku na jedno odpoledne. Možná na dvě.

Já jsem od knihy nečekala nic a dostala jsem průměrný, ale čtivý příběh, který si zapíšu do seznamu přečtených knih a na který za měsíc zapomenu.

Proto dávám knize průměrné hodnocení. Čtivost se tomu nedá upřít stejně jako fakt, že vás autorka hezky vtáhne do příběhu a vy se chcete knihou pročíst až do samotného konce. Jen se domnívám, že by v knize mohlo být více zvratů.

Knihu vám můžu klidně doporučit, nebylo to špatné. Ale já jsem už asi docela náročný čtenář a skutečně tuto knihu vnímám s porovnáním s jinými thrillery krapet průměrně. Necítila jsem žádné napětí. Nic mrazivého. Prostě jen příběh… který se četl dobře.

ilovebook88
25.08.2020 5 z 5

Som naozaj spokojná s knihou. Síce nič mrazivé pre mna ale dej bol hladký, stále ma nútiaci čítať ďalej. Takže za mňa áno ????

thrillery pro ženy

2020  83%Pravá matka