Přátele měj nablízku

Přátele měj nablízku https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/388434/bmid_pratele-mej-nablizku-16g-388434.jpg 4 214 75

Natty a Sean Wainwrightovi mají vztah pevný jako skála, dvě dospívající dcery, úspěšné podnikání a krásný dům. Když jejich mladší dcera onemocní na školním výletě do zámoří, Natty spěchá za ní. Naštěstí je právě na návštěvě Nattina nejlepší přítelkyně Eve Dalladayová; nabídne se, že zůstane u Seana a pomůže s vedením Wainwrightovy domácnosti. Po návratu domů však Natty zjistí, že Eve se v rodině zabydlela trochu moc: Sean se do ní zamiloval. Natty nezbývá, než se tvářit statečně. Snaží se znovu svůj život napravit, ale Eve ji pokaždé znovu srazí na dno. Pak Natty dostane anonymní dopis se sdělením, že Eve je „sériová milenka“. Něčeho podobného se dopouštěla už dřív – s fatálními následky. Teď se musí Natty dostat ze zrádného bludiště tajností, které ohrožují její život i bezpečí jejích nejbližších.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , BB art

Keep Your Friends Close , 2014

Prateri
10.12.2020 4 z 5

Když máš přátele nablízku, tak jim také nablízku buď sám, a ne, že je necháš hospodařit v rodině. Co si má počít Natty s nejlepší přítelkyní, která se zachová jako odporný plaz? A do toho ještě stará tajemství, manžel bez mozku a máme tady knihu, kterou jsem těžko odkládala.

Arsi007
03.12.2020 3 z 5

Postavy jsou uvěřitelné a pátrání po minulosti manželovo milenky není žádné scifi s nutností vloupání nebo páchání jiné trestné činnosti, která v podobných knihách často bývá a řadí tak kladné postavy románu v podstatě na roveň těm co stojí na opačné straně.
...
Nejde o žádný bestseller ani dílo, o které by se prali hollywoodští producenti. Ale pro nenáročné nebo občasné čtenáře (a spíše ženy), kteří mají rádi napětí a rychlý spád je tato kniha více než ideální. A to i jako dárek, protože tady podle mě nejde moc šlápnout vedle.

IG: @hanybooks

berila
29.11.2020 3 z 5

Nebylo to špatně napsané, ale zase takový trhák to nebyl. Konec byl podle mě takový trochu odfláknutý. Za přečtení stojí, ale v dnešní době je spousta lepších thrillerů.

Deminka20
19.11.2020 4 z 5

Knížka se velice dobře četla, ale už od samého záčátku bylo dost zřejmé, co se bude dít dál. Byla jsem zvědavá, jestli tam nedojde k nějakému zvratu, kterého jsem se nedočkala a závěr knihy mě trochu zklamal.

Analady
11.11.2020 2 z 5

Tak tato kniha mě vůbec nechytla. Chci věřit tomu, že je nereálné, aby chlap opustil manželku kvůli pár dní
její nepřitomnosti, kdy pečuje o jejich dítě. A to, co následovalo ... Nic pro mě.

Val
28.09.2020 5 z 5

Druhá kniha od autorky a opět výborná. Děj ubíhá tak rychle, že jsem prostě neměla čas dát knihu z ruky. Člověk nad tím nesmí moc přemýšlet, jinak vás to donutí lustrovat kamarádky a zvažovat, jestli některá z nich není něčeho podobného schopná :-)

RomanDušek
27.08.2020 5 z 5

Mé první setkání s autorkou. Styl psaní mne natolik zaujal, že jsem si po přečtení knihy dokoupil její další dvě díla. Paula Daly se zařadila mezi mé oblíbené autorky.
Výborný psychologický thriller, ve kterém si nemůžeme být jistí, kam až je dávná kamarádka Eve ochotná zajít, jen aby dosáhla svého.
A co to udělá s rodinou, která navenek působí dojmem, že je mezi jejími členy vše tak, jak má být.
Jenomže "díky" této přítelkyni se začnou objevovat tajemství, která by raději měla zůstat skrytá.
Ovšem Natty zná také pár drobností o Eve a díky jednomu z nich, které si schovává až na samotný konec příběhu, se své protivnice mistrovsky zbaví!
Knihu doporučuji!

mona.benny
25.08.2020 4 z 5

Moje druhá kniha od této autorky. "Co jsi to za matku?" Mě upoutala více než tato knížka. Ale příjemná oddechovka, trochu jsem ocekavala jiný konec.... Že se závěrem vše rozplete a ludra si to pěkně slizne ;-)

Ticiana
20.08.2020 4 z 5

Kniha se mi líbila. I kdyz začátek jsem si rikala... bože nechutna ženská a tak. Ale dalo se předpokládat kam to povede i kdyz některé veci mne docela zarazili. A konec supr.

Alžma
14.08.2020 5 z 5

Vyhovovuje mi styl psaní autorky. Byla to v pořadí druhá kniha, co jsem od ní četla. Nemohla jsem se od ní odtrhnout a něco jít dělat.:-) Tak moc mě bavila. S netrpělivostí jsem očekávala, co se bude dít dál ....

sasankava
11.08.2020

Velmi čtivá knížka s zajímavou zápletkou, žádná červená knihovna, pěkně psychologicky rozpracované obě hlavní hrdinky, zajímavý (jiný) pohled na nevěru. Doporučuji k přečtení i jako letní oddychovku. Četlo se mi to stejně dobře jako kniha Pravda, nebo lež.

Daenerys
09.08.2020 5 z 5

Safra, to se dobře četlo!

LenkaGonn
02.08.2020 3 z 5

Námět byl to co mě na tuto knihu nalákalo. Bohužel nemohu říct, že by mě tato kniha úplně ohromila. To co bylo v recenzi jste si přečetli malinko zdlouhavěji v první části knihy. Některé věci tam byly dost psycho a ten konec taky fajn. Jsem ráda, že jsem si to přečetla,ale autorku už vyhledávat nebudu :-)

kachnat
02.08.2020 4 z 5

Přečteno jedním dechem, přestože si nerada připouštím, že taková "akce" se Výborně napsané, konec ani dobrý ani špatný, lehce otevřený. Řekla bych, že kvůli společnému tajemství se rodinka zase stmelí. Psycho zápletka je tedy reálná, někdo, komu věříte Vám vezme všechno a čeká, že mu to projde. Doporučuji!

Allla9
13.07.2020 5 z 5

Další reálný příběh z pera mé oblíbené autorky.

_Michelle_
30.05.2020 4 z 5

Poměrně povedený psychologický thriller. Příběh je zasazen do prostředí Windermere, které je autorce důvěrně známé, což se na stránkách knihy pozitivně projevilo. Kdo četl "Co jsi to za matku?", dostal příležitost potkat se se starými známými, a to s Joanne Aspinallovou, jejími kolegy z práce a její krapet bláznivou tetičkou Jackie. Bylo to příjemné shledání, díky kterému jsem se o těchto postavách dověděla zase o něco více. Hlavní aktéři příběhu (Natty, Sean a Eve) upoutali mou pozornost a zajímalo mě, co se s nimi bude dít dál. Nuda se nekonala, ale musím uznat, že některé jejich počínání mi nepřišlo příliš reálné a uvěřitelné. Proto nemohu dát plný počet hvězdiček. Knihu doporučuji, ale autorčinu prvotinu přeci jen považuji za mnohem zdařilejší. Už teď se však těším, až si přečtu zatím poslední knihu P. Daly, která nese název "Udělala jsem chybu".

Aghatte
01.05.2020 4 z 5

Nejprve mám připomínky k "nejlepší kamarádka". Pochopila jsem, že to byla jediná osoba, která - kromě manžela - kdy vstoupila Natty do života. A hned pochopila, že tady je místečko na hraní pro psychopata jako dělané. Jak se jejich přátelství projevovalo? 1x šly na mejdan, pak obě ve škole skončily, a už se skoro nevídaly a téměř nic o sobě nevěděly.

Rodinka jako z pohádky, domeček, hotýlek, holčičky, penízky, autíčka, naklizeno, vše šlape, jak má. Nebo se má. Nebo se očekává, že se má chtít mít.
Náhle se zde Eve zjeví a už to lítá. Krásná, sexy, chápavá, rebelská, ochotná hned před muže zakleknout a k..ř.t, a on se ani před tím nemusí jít umýt. No, to je to, po čem manžel celé ty roky toužil? Těžko uvěřitelné, ale nakonec, je to jen chlap. I když, jak pochopíme, nebyl vždy tak přízemní, udělal i něco velmi šlechetného.
Nějak bezpáteřně mi z toho vychází právě Oběť, tedy Natty. Co ona v životě dokázala sama? V čem je tak skvělá? Je to totiž taky pěkný psychouš, ale snaží se to držet na uzdě. Bohužel jí ani moc nevěřím tu lásku k dětem.
Udělá vše proto, aby dostala svoji rodinu zpět. Je to pořádná jízda. Je to obdivuhodné, jak dokáže zabrat.
Bohužel, Eve vyhraje. Nakonec jsou totiž všichni stejní jako ona. Ubližují, lžou a ještě mají pocit, že tak je to správné. Děvčata si zřejmě ponesou trauma zbytek života a také jejich případné vztahy určitě nebudou úplně "normální". To už tam ale není.

Sympatická vyšetřovatelka, která byla i další knize. Tu jsem si stihla oblíbit. Ač stojí skoro na pokraji a její funkce je zde téměř zbytečná. Než se stihne zorientovat, holky už to mají vyřešeno jednou pro vždy.
Četlo se to samo, doporučuji.

musivila
25.04.2020 4 z 5

Příběh o tom, jak každodenní rutina a shon, mohou zničit manželství. Hlavně pokud se do toho vloží "profesionální manipulátorka".
Kdo je Eve? Natty si myslela, že svou kamarádku zná. Ale poté, co ji připraví o manžela, musí svůj názor přehodnotit. Začne pátrat v minulosti a na povrch vyplouvají tajemství o Eve i samotné Natty. Dokáže ochránit sebe a svou rodinu?

Další povedená kniha, s nečekaným a originálním koncem.

Jediné .... pro mě neuvěřitelné, a již zde bylo zmíněno .... že se Sean zamiloval během týdne do Eve a hned odešel od rodiny. Chápu, že ji podlehl, ale že je hned tak zamilovaný, dost neuvěřitelné!

PetraBery
21.04.2020 4 z 5

Od této autorky moje třetí kniha a opět povedený příběh. Natty a Sean mají spokojené manželství, které prověří zkouška, když mladší dcera skončí v nemocnici v cizí zemi a o rodinu se stará nejlepší přítelkyně Eve. Jaké následky to může mít asi nikdo nečeká. Svižný psychothriller s celkem překvapivým zakončením.

Beky
08.03.2020 4 z 5

☆ napínavé, postupně gradující a nemilosrdné :)
☆ velice reálně napsáno - asi proto, že tohle občas realita bývá ...
☆ očekávaný konec, ale dostatečná satisfakce! :)

nevěra rodinné vztahy psychologické thrillery milostný trojúhelník thrillery pro ženy

Paula Daly
britská
2017  81%Co jsi to za matku?
2019  84%Udělala jsem chybu
2018  83%Přátele měj nablízku

Kniha Přátele měj nablízku je v