Prasklina

Prasklina https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/476964/mid_prasklina-B4f-476964.jpg 4 152 50

Glacioložka Felicity Lloydová se rozhodla přijmout práci na odlehlém ostrově Jižní Georgie, protože věří, že jedině tam bude v bezpečí. Prchá nejen před svou minulostí, ale především před mužem, kterého kdysi milovala. Jenomže Freddie Llyod ví, že se Felicity na ostrově skrývá. Právě vyšel z vězení, kde si odpykával trest za vraždu, a za každou cenu chce najít nejdůležitější ženu svého života. Klidně až na druhém konci světa. Na poslední lodi, která na ostrov míří před začátkem zimy, ale není jenom Freddie. Přijíždí i lékař Joe, který chce pomoci své bývalé pacientce. Brzy se ukáže, že Felicity není jediná, kdo bude potřebovat zachránit.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Domino

The Split , 2020

intelektuálka
29.05.2022 4 z 5

Opět návrat k této autorce - zde trochu jiné téma z oblasti ledovců ....

" Zdá se, že jsem sám sobě slíbil, že jednoho dne se do té oblasti ledu a sněhu vydám ...."

A tak se Felicity vydává do vzdálené oblasti - a já byla zvědavá, jaké praskliny bude hledat ....
A nebyly to pouze ledové praskliny, ona se snažila pochopit své rány z dětství ....praskliny ve své paměti ....

Prolíná se tu více postav a není to úplně jednoduché čtení, ale myslím, že autorka podala patřičné vysvětlení .... je to více o psychologii lidí ....

Bylo to zajímavé čtení ... doporučím.

swayno
22.05.2022 5 z 5

sfouknuto za dva dny. Moc pěkné čtení :)

ArwenAragorn
15.04.2022 3 z 5

45%

Začátek, odehrávající se v Jižní Georgii mě bavil, stejně jako konec, opět z Jižní Georgie. Prostředí ledovců bylo velice atraktivní. Ale prostřední část, odehrávající se v Cambridgi se mi nelíbila. Nudily mě stále se opakující problémy Felicity (nechci spoilerovat) a dost jsem se v ději ztrácela. Bohužel tato část byla taky z knihy nejdelší. Uvažovala jsem i nad dvěma *, tři dávám spíš z důvodu, že si autorky a její předešlé tvorby hodně cením.

Nixa
11.04.2022 4 z 5

Tady jsem měla několik teorií o tom jak by to vše mohlo být a i když se mi jedna věc potvrdila, tak ale celou zápletku jsem neodhalila a bylo to teda pěkně zamotané. Přesně tak jako jsou i předešlé autorčiny knihy a proto je mám tak ráda. Autorka píše čtivě, napínavě a tak, že prostě nemůžete od knihy odejít :)

jana14
11.04.2022 3 z 5

(SPOILER) Prasklina se mi bohužel líbila méně něž jiné knihy od autorky. Za přečtení ale přesto stála, protože Bolton psát umí.
Začátek u ledového jezera byl krásný. Potom se ovšem děj přenesl do Anglie a moc nadšená jsem nebyla. Postavy takové nijaké, zápletka překombinovaná...Kromě toho mi probém hlavní hrdinky silně připomínal severskou sérii Vraní dívka.
Závěr v ledu a sněhu chuť trochu napravil, ale byl málo uvěřitelný. Celkově to pro mne dobře vystihla HaHa11. Tak snad příště....

Peggy2711
27.02.2022 4 z 5

Za mě některé pasáže hodně napínavé, dobře propletené, propracované a matoucí, většina knihy se neodehrává na ledovcích, ale ve městě před odjezdem na ledovec. Zjišťujeme, že není všechno tak jak se původně zdálo.

Katania
06.02.2022 5 z 5

Poutavé a napínavé. Líbilo se mi prostředí i zápletka. Autorka opravdu umí potěšit i náročnější čtenáře.

natynka21
02.02.2022 4 z 5

Opět poutavě napsaná detektivka od mé oblíbené autorky, tentokrát jsem dokonce odhalila pachatele dříve, než obvykle. Bylo to fajn čtení, ale jiné knihy od Sharon J. Bolton jsou lepší.

ctenarkaEva
30.01.2022 3 z 5

Těšila jsem se na skvělé čtení, ale bohužel mi kniha úplně nesedla. Místy mě bavila, ale většina děje mě moc nezaujala. Takže pro mě spíš jen takový průměr.

Leaena
28.01.2022 5 z 5

Boltonovou zbožňuju a tento děj mě vtáhl a bavil. Po čase jsem postřehla myšlenku zápletky, ale i tak dobré a poutavé čtení. Autorka mě nezklamala. Líbí se mi její styl psaní a myšlenkové pochody.

Prateri
24.01.2022 3 z 5

Knihy Sharon J. Bolton čtu moc ráda. Tady jsem tak dvě třetiny knihy trpěla. Místy zdlouhavé a bez jiskry, která by mě vtáhla do děje. Jiskřily tam pouze ledovce ve slunci. Přesto se těším na další díla autorky, protože tu jiskru její knihy ve většině případech mají.

harena
12.01.2022 3 z 5

Mladá glacioložka vyděšená k smrt prchá před neznámým mužem, který ji zřejmě chce zabít. Protože se zabývá studiem ledovců, odjíždí na daleký ostrov Jižní Georgii poblíž Antarktidy a doufá, že neznámému utekla. Bolton patří mezi mé oblíbené autorky, ale tady mě příběh nijak nezaujal, chvilku byl napínavý, ale do děje mě nevtáhl. Konec byl předvídatelný. Dobrý průměrný thriller, Bolton má lepší.

KatyM.
01.01.2022 4 z 5

S. J. Bolton opět nezklamala, kniha mě moc bavila.

martina.tim
30.12.2021 5 z 5

Tak to byla jízda. Po dlouhé době kniha od autorky, která mě chytla a nepustila. Po knize Malé temné lži, kterou jsem ani nedočetla, tak tahle byla naprostá bomba. Led, zima a pořádné psycho. Nejvíc se mi líbila ta prostřední část, kdy byla Felicity v Cambridgi a bojovala se svými vnitřními démony. Za sebe tedy dávám knize palec hore.

HanulkaK.
30.12.2021 3 z 5

Knihy této autorky mě obvykle hodně baví a nemůžu se od nich odtrhnout, nicméně tahle byla dost průměrná.

happy-smile
25.12.2021 5 z 5

První část, která se odehrává v JIžní Georgii, mě moc nebavila. Pak se ale v ději vracíme zpět, a tato část už začala být zajímavá a měla spád. Nakonec se to začíná dost zamotávat, kdo je vlastně Freddie? A co se to děje s Felicity? Rozhodně zajímavá kniha, která stojí za přečtení.

Forest66
21.12.2021 3 z 5

Knížka je docela dobrá, ale oproti tomu, na co jsem u Bolton zvyklý je spíš průměrná a předvídatelná. Tentokrát to není detektivka s nádechem psychothrilleru, ale spíš psycho...drama s nádechem detektivky a to ještě trochu tuberáckým nádechem. Určitě stojí za přečtení, jen ta očekávání, které mám od své oblíbené autorky úplně nenaplňuje

Holly.W
17.12.2021 5 z 5

Tak to byla PECKA. Jedna z nejlepších knih, které jsem letos četla. Anotace mě až tak nezaujala.... říkala jsem si, téměř 400 stran knihy se bude odehrávat na ledovci? Pff... A ono to nakonec bylo jinak..... Jsem velice ráda, že jsem si knihu půjčila. O tom co trápilo Felicity, řekla bych, zatím moc napsáno nebylo. Proto to bylo asi tak originální a děsivé. Kdo je Freddie? Kdo je Bamber? Kdo je Shane? Vynikající zápletka, překvapivé zvraty. Přesně jak slibuje obálka knihy: bude vás mrazit. A mě opravdu mrazilo. Při čtení jsem nevnímala nic jiného, zcela jsem se ponořila do knihy. Závěr mě dostal.Panečku. Moje první kniha od této autorky a rozhodně ne poslední. Myslím že brzy opět zavítám do knihovny.

LaBella
30.11.2021 5 z 5

Jako vždy mě Sharon Bolton nezklamala. Originální prostředí, čtivě napsaný příběh, zajímavý výběr hlavní zápletky - někdy mě až běhal mráz po zádech, že je toto možné. Závěrečná honička na ledovci mě donutila přestat dýchat, jak jsem zúčastněným fandila. Zaslouženě plný počet.

Didi15
24.11.2021 4 z 5

(SPOILER) Tak Bolton má i lepší knihy, tato je méně atraktivní , i když prostředí ledovců atraktivní je :) I když je to od autorky slabší odvar ,i tak kniha byla čtivá a moc mě zajímalo , jak to dopadne , čekala jsem na to, kdo bude vrah .
Možná jsem čekala trochu lepší konec , než to ,že vrahem je nějaká bezdomovkyně na bruslích ,o které jsme se skoro nic nedozvěděli . Konec mě tímto zklamal , ale jinak je zase fajn kniha a příběh .